Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz Balvu sievietei līderei pretendē baušķeniece Ilze Tijone

Bauskas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone ir 2022. gada Sievietes līderes balvas laureāte, portālu informēja Sieviešu sadarbības tīkla (SST) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Rasa Saliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls šā gada februārī izsludināja kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes balvai. Konkursam savas kandidātes balvai varēja pieteikt nevalstiskās organizācijas, pašvaldību iestādes, komercsabiedrības, valsts institūcijas Latvijā, kā arī ES vai EEZ valstīs.

Baušķenieci Ilzi Tijoni šai balvai izvirzīja Latvijas bērnu forums. Viņa šai balvai bija vienīgā kandidāte, kas ieteikta no Bauskas novada. R. Saliņa norādīja, ka I. Tijone nominēta par ieguldījumu sieviešu līdzdalības un pārstāvniecības veicināšanā, sieviešu tiesību aizsardzībā, sieviešu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā, sieviešu veselības veicināšanā, sabiedrības izglītošanā un digitālās pratības veicināšanā. 

I. Tijone ir baušķeniece un viņas saknes Bauskā noteikti ir par pamatu tam, ar kādu entuziasmu un aizrautību Ilze iesaistās procesos, kas saistīti ar Bauskas novada attīstību un izaugsmi. Ilze absolvējusi Bauskas 1.vidusskolu, studējusi Latvijas Universitātē iegūstot ķīmijas maģistra grādu, Rīgas Tehniskajā universitātes Rīgas Biznesa skolā iegūts maģistra diploms uzņēmumu un organizāciju vadīšanā. Gadu gaitā vērtīgas zināšanas uzkrātas apmeklējot dažādus tālākizglītības pasākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nenovērtējamu pienesumu Ilzes profesionalitātē sniegusi arī viņas darba pieredze. Savas darba gaitas Ilze uzsāka toreizējā AS SKF, dārzeņu un dzērienu rūpnīcā kā laboratorijas vadītāja. Pēc tam darba gaitas viņu uz ilgāku laiku aizvedušas prom no Bauskas novada. Ilze bijusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras eksporta veicināšanas departamenta vietniece, projektu vadītāja, vairāki darba gadi pavadīti Somijas vēstniecībā, strādājot par tirdzniecības centra vadītāju, vecāko konsultanti, padomnieci ekonomiskajos jautājumos.

Studiju un tālākizglītības procesā, kā arī darba pieredzē gūtās zināšanas un prasmes Ilze vairāk kā desmit gadus pielieto, lai veicinātu Bauskas novada attīstību.  Darbu pašvaldībā viņa uzsāka 2007.gadā Bauskas pilsētas domē kā starptautisko projektu vadītāja, padomniece investīciju un ES finansēšanas jautājumos. Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009.gadā Ilze darbu turpināja Bauskas novada pašvaldībā kā Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja. Arī pēc nākamās reformas I. Tijone turpina ieņemt šo amatu.

R. Saliņa atzīmēja, ka I. Tijone  veido un kopj sadarbību ar dažādām sieviešu organizācijām, tādām kā «Zonta International», Sieviešu sadarbības tīkls, kā arī citām. Viņas ieguldījums ir Bauskas novada kā uzņēmējiem draudzīga novada izveidē, kultūras un tūrisma attīstībā, kas dod ienākumus vietējām sievietēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Saliņa akcentēja, ka I. Tijone ir pašvaldības attīstības plānošanas vadītāja, viņas pieeja investīciju piesaistei ir saistīta ar iedzīvotāju potenciāla, uzņēmējdarbības vides radīšanu un pilsoniskās sabiedrības iesaisti.

“Varētu teikt, ka viņas darbā vērojama zinātniska pieeja – daudzpusēju partneru piesaiste – universitātes, NVO, uzņēmēji, valsts un pašvaldības iestādes, kā arī ārvalstu sadarbības partneri.  Ilzes darbam ir nozīme vietējā līmenī – kopienas attīstībā, reģionālā līmenī – sadarbībā ar kaimiņvalstīm, kā arī Latvijas pašvaldību sadarbības ar sieviešu NVO veidošana starptautiskā līmenī. Starptautiskā pieredzes apmaiņa, projekti un vietējās kopienas attīstība ir būtiska sievietēm Bauskas novadā,” skaidro R. Saliņa.

Gada balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija norisināsies  22. jūnijā Rīgā. Tiks pasniegtas kopumā sešas balvas: piecas Latvijas reģionos – Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē –un viena sievietei līderei diasporā. Zemgales reģionā līdz ar Ilzi Tijoni uz balvu pretendē arī Dana Didžus – čigānu biedrības “Romanu čačipen” pārstāve, un Rita Smolova – Jelgavas slimnīcas COVID-19 nodaļas vadītāja. R. Saliņa uzsvēra, ka visas izvirzītās kandidātes ir pelnījušas uzmanību. Viena saņems galveno balvu, bet pārējās atzinības rakstus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Saliņa atklāja, ka vērtēšanas komisijā darbojās Inete Ielīte (SST valdes priekšsēdētāja), Laila Balga (SST valdes locekle, sociālās iekļaušanas eksperte), Mudīte Priede (Latvijas Pašvaldību Savienības ģenerālsekretāre), Evita Zālīte-Grosa (Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte), Ilze Auzere (baņķiere, finansiste), Baiba Rivža (ekonomiste, profesore), Dace Terzena (žurnāla “Mājas viesis” galvenā redaktore), kā arī divas iepriekšējo gadu balvas ieguvējas – iecavniece Agita Hauka (Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja) un Dace Paegle (Latvijas Bērnu foruma brīvprātīgo koordinatore).

Pirmā Gada balva sievietei līderei tika pasniegta 1997. gada 8. martā. Balvas pasniegšanu organizēja Sieviešu tiesību institūts, kas ir viens no Sieviešu sadarbības tīkla dibinātājiem. Vairākus gadus Balvas organizēšanas procesā iesaistījās arī Sieviešu sadarbības tīkls, kas ar šo – 2022.gadu – pārņem šīs Balvas organizēšanas vadību. Kopš Balvas pirmsākumiem tās būtība ir bijis izcelt un parādīt sieviešu ieguldījumu sabiedrības labā, it īpaši to darbu, kas ir neapmaksāts, bet bez kura Latvija nebūtu iedomājama. Balvas nosaukums 2014. gadā tika papildināts, kad naudas balvu 300 latu vērtībā aizvietoja porcelāna statuete, kurai tika atrasts vārds – Liesma.

Foto: bauska.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. ATCEROS ILZI KĀ LABU VADĪTĀJU BAUSKAS VIDES SERVISS! KOPĀ CENTĀMIES REALIZĒT MĀJAS RENOVĀCIJU VITOLU IELĀ.

  1
  5
 2. mums tik daudz labu, izpalīdzīgu un zinošu cilvēku, kuri viens otru izvirza dažādiem apbalvojumiem gan novada, gan valsts līmeni, dažus pat starptautiski “zināmā līmenī” , bet valsts joprojām ES valstu saimē dala “godpilno” pēdējo vietu ar Bulgāriju. Un, izskatās, “dalīs” vēl ilgi, jo valsti, pašvaldības vada labi cilvēki….

  14
  1
 3. Nu nezinu gan, vai tad te novads plaukstošs ar uzņēmumiem un darba vietām, it sevišķi sievietēm? Un kā tad ar izslavēto industriālo parku, vai šis tad nebūtu cienījamās kundzes kauna traips? Tūlīt varēs atmaksāt naudu…

  16
  1
 4. Droši vien sajauca ar meitiņu Lindiņu, kura veiksmīgi tika Vides serviss amatā, bet nu ja no skatuves nost…

 5. varas partiju kliķei pietuvinātu sistēmas darbonīšu pašapdāvināšanās jeb “poļje čudes”. Te kaķim jāsmejas -Bauskas novads uzņēmējiem draudzīgākais novads!

  7
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.