Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz Bauskas novada pašvaldības autoceļiem ieviesīs autotransporta kustības ierobežojumus

Bauskas novada domes sēdē, kas notiks 23. februārī, Bauskas novada domes deputāti plāno lemt par transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumiem Bauskas novada teritorijā. Informācija par ierobežojumiem būs atrodama Bauskas novada mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par situāciju vides un attīstības komitejas sēdē deputātus informēja Bauskas novada domes izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka. Viņš norādīja, ka ziema šogad nav ceļiem labvēlīga. «Laika apstākļi strauji mainās. Tāpēc jāpieņem laikus sagatavotais lēmumprojekts par transporta līdzekļu ierobežošanu uz pašvaldības ceļiem, lai var saglabāt tos labā stāvoklī un lai nav apdraudēts ceļu tehniskais stāvoklis,» sacīja J. Kalinka.

Viņš informēja, ka atkarībā no ceļa stāvokļa un izbūves veida ierobežojumi plānoti dažādi. «Vecumnieku un Iecavas apvienībās ceļa segums ir smilts, grants un daļēji šķembu pamatne. Tur ir stingrāki ierobežojumi – transportlīdzekļiem pieļaujams būs trīs līdz septiņu tonnu svars. Bauskas apvienības teritorijā izbūvēti ceļu segumi no divām vai pat trim kārtām, tāpēc ierobežojumi būs nestspējai līdz desmit tonnām,» informēja J. Kalinka.

Komitejas priekšsēdētājs Mārtiņš Mediņš interesējās, kā nodos informāciju VSIA «Latvijas Valsts ceļi». Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks pastāstīja, ka šogad informācija vairs nav tieši jāsaskaņo ar VSIA «Latvijas Valsts ceļi». J. Kalinka norādīja, ka pašvaldība nozīmē kompetentu personu ceļa zīmju uzstādīšanai, saskaņojot ar direktora vietnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātus arī interesēja, kāpēc šādu ierobežojumu nav Rundāles apvienībā. «Varētu būt, ka Rundālē ir vairākslāņu seguma kārta. Iecavā ir vairāk smilts un arī Vecumniekos, bet uz Rundāles pusi ir vairāk māls un cita pamatne,» vērtēja J. Kalinka.

Ceļus varēs izmantot iedzīvotāji, kas dzīvo pie attiecīgā ceļa, vai preču piegādātāji. J. Kalinka norādīja, ka ir iespējams veikt arī saimniecisko darbību, piemēram, mežsaimniecību, bet tad ir jāslēdz līgums ar pašvaldību – ja ceļu bojās, tad atjaunos tādā pašā stāvoklī kā iepriekš. Ja zemnieki plānos vest minerālmēslus pa šiem ceļiem, būs jāsaņem pašvaldības atļauja.

Paredzēts, ka ierobežojumi stāsies spēkā no lēmuma pieņemšanas datuma līdz 31. maijam. «Lēmums paredz uzdot pagastu pārvaldēm apsekot ceļus, noteikt ierobežojumus saskaņā ar konkrētiem laika apstākļiem. Faktisko situāciju katra nodaļa izvērtēs uz vietas, kontrole – pašvaldības izpilddirektora vietniekam. Strādājam ar noteikumiem, kuros aprakstīs kārtību, kā nosaka svara ierobežojumu, lai nav katru gadu jāpieņem lēmums,» pastāstīja J. Kalinka.

Deputāti virzīja lēmumprojektu tālāk uz novada domes sēdi, kas plānota 23. februārī. Informācija par svara ierobežojumiem uz ceļiem būs atrodama Bauskas novada domes mājaslapā, pagastos varēs vērsties pie nodaļu vai apvienības pārvalžu vadītājiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Katru gadu viens un tas pats aizliegumi… Varbūt šajā Eiropas valstī sen jau asvaltu vajadzēja uzliet,ka nekā eiropa….

    20
  2. Galvenais, lai laicīgi tās zīmes ņem nost! Savādāk iepriekšējos gadus sedēja atbildīgie kā perējošas vistas. Ceļi sen izkaltuši un kārtībā, bet zīmes tur līdz pēdējam.

  3. Zīmēm ir jābūt visu laiku dullie smagie vai ziemā vai vasarā nēsās kā pilni tā tukši, liela ātrumā un beidz ceļus kopā . Gar savu māju grederi jau neesmu pāris mēnešus redzējis , Bauska Brunava posmā, nav iespējam par 20km/h ātrāk parvietoties

  4. Aicinu turpmāk uzstādīt tikai ceļa zīmes, kas atbilst Latvijas likumiem un mk noteikumiem. 😉

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.