Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz Bauskas slimnīcas vadītāja amatu pieteikušies trīs pretendenti; pirmā vērtēšana jau šodien

Bauskas novada pašvaldības izsludinātais atklātais konkurss uz SIA «Bauskas slimnīca» valdes locekļa amatu noslēdzās 12. augustā. Konkursa nolikumā noteiktajā termiņā uz SIA «Bauskas slimnīca» valdes locekļa amatu ir saņemti trīs pieteikumi, «Bauskas Dzīvi» informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Beata Logina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības pārstāve paskaidro, ka amata pretendentu pirmās kārtas vērtēšana plānota jau šodien, 17. augustā, un to veiks ar Bauskas novada domes priekšsēdētāja rīkojumu izveidotā nominācijas komisija šādā sastāvā: komisijas vadītājs Dainis Rijkuris, audita un kapitālsabiedrību nodaļas vadītājs; komisijas locekļi – Aivars Mačeks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks; Jānis Kalinka, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks; Marta Augucēviča, veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītāja; Evita Grigorjeva, Juridiskā un iepirkumu departamenta vadītājas pienākumu izpildītāja.

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš informējusi, ka līdzšinējai valdes loceklei Mirdzai Brazovskai beidzies pilnvaru termiņš. Bauskas novada vadībai, komunicējot ar Bauskas slimnīcas vadītāju, noskaidrojies, ka M. Brazovska nav gatava turpināt pienākumu izpildi, tālab rosināts nominācijas process jauna valdes locekļa rašanai.

No valdes locekļa amata kandidātiem pašvaldība pieprasa valsts valodas prasmes C1 līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanas valdes locekļa uzdevumu profesionālai izpildei nepieciešamā apjomā, augstāko akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā, uzņēmējdarbības vadībā vai ekonomikas jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepieciešama arī vismaz divu gadu darba pieredze valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā kapitālsabiedrības darbības jomā, vai vismaz divu gadu darba pieredze valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā, kas nodrošina kompetences un zināšanas, kuras nepieciešamas, lai profesionāli pildītu kapitālsabiedrības valdes locekļa uzdevumus.

Valdes locekļa pienākumu pildīšanai vajadzīgas arī zināšanas un izpratne par publiskas personas kapitālsabiedrību pārvaldību, darbību un labas korporatīvās pārvaldības principiem, vēlama pieredze pašvaldības vai valsts kapitālsabiedrību vadīšanā.
Pretendentiem esot jābūt ar nevainojamu reputāciju, labām komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmēm, jābūt prasmei veidot komandu un strādāt komandā. Slimnīcas valdes loceklim tiek piedāvāts 2625 eiro atalgojums.

SIA “Bauskas slimnīca” ir Bauskas novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības aprūpes pieejamību. 2021.gadā Bauskas slimnīcas apgrozījums pārsniedza 4,3 miljonus eiro, peļņa pēc nodokļiem bija 240 298 eiro, tajā nodarbināti 128 strādājošie, liecina “Lursoft” dati.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Kā ar nevainojamo reputāciju tiem,kas vērtē? Piemēram,mērniekam ar zelta collštoku?

  11
  1
 2. Ok.. Pirmkārt – “augstāko akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā, uzņēmējdarbības vadībā vai ekonomikas jomā” un “Nepieciešama arī vismaz divu gadu darba pieredze valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā kapitālsabiedrības darbības jomā, vai vismaz divu gadu darba pieredze valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā, kas nodrošina kompetences un zināšanas, kuras nepieciešamas, lai profesionāli pildītu kapitālsabiedrības valdes locekļa uzdevumus” – respektīvi slimnīcu var vadīt jebkurš, nav pat jābūt saistītam ar medicīnu, nevajag pat pieredzi ar medicīnu saistītu? Es saprotu, ka tā ir valsts kapitālsabiedrība un tā, bet īsti nestādos priekšā kā slimnīcu var vadīt cilvēks, kam nav bijusi nekāda saistība ar šo jomu.
  Otrkārt – “Slimnīcas valdes loceklim tiek piedāvāts 2625 eiro atalgojums” – tā ir pārrakstīšanās vai joks?

  15
 3. Senie laiki lai uz viņa sirdsapziņas.Tauta gan runā, ka viņam slikti ar atmiņu Bet ir jau jaunie laiki- darba mašīnas izmantošana privātām vajadzībām,par.ko pat knābis sodu uzlika ..Komentētāji te komentāros apšauba dziļurbumu un vēl un vēl. Citus šāds drīkst vērtēt un nevainojamu reputāciju prasīt.

  6
  1
 4. Vai kauniņis ar godiņu abi līdzi piedzimuši? Kas kauniņu kaunējās, tas godiņu paturēja, par personas uzticamību, goda prātu un spējīgumu neatkarīgi pieņemt lēmumu.

 5. Izlasiju tās prasības kandidātiem un uzradās tāds jautajiens: kurš no tiem sijātājiem (komisijā sēdošais, vērtētājs) atbilst šīm prasībām?!

  15
  1
 6. A priekškam spējas un zināšanas?Pietiek ar šķību colštoku un to,ka kāda drukāts jāieliek

  5
  1
 7. “pārrakstīšanās vai joks”- ja, tavuprāt, tā alga par mazu, tad pēc SKDS secinājuma- visu sapņu piepildīšanai vajadzīgi 4000 eiro mēnesī. Pagaidām tikai apmēram 2/3 no “sapņu algas” , vien, ja slimnīca būtu tiešām slimnīca tās klasiskajā nozīmē, kā arī ne tikai “nomātie”, bet arī vietējie speciālisti attaisnotu uz viņiem liktās cerības, pagaidām bieži vien veltas….

  5
  1
 8. -> lielmuldim

  Tur normāls cilvēks, kas atbilst šīm prasībām, privātajā sektorā arī atradīs to darbu ar 4000.
  Līdz ar to jautājums, kurš un kāpēc uz šo piesakās? Vai kārtējais konkurss, kur prasības uztaisītas, lai derētu viens konkrētais, izredzētais ieliktenis un tā alga tāda, lai normāli cilvēki nepiesakās?

  4
  1
 9. un cik tavuprāt novadā ir to vakanču ar 4000 eiro algu? Ja jau ir kā tu saki, tad diez vai tie deputātu kandidātu saraksti uz Saeimu un pašvaldībām būtu tik gari palagi un ne jau visi pat ievēlētie tiek pie tiem 4 tūkstošiem algā. Tepat novadā bez Okmaņa pārējos tādus var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt. Lai privātajā sektorā tev maksātu tādu algu, ir kaut kas jāzin un krietni jāstrādā, tur neviens tūkstošus par skaistām acīm un partijas biedra biļeti nemaksā.

 10. -> dīvānā brīkšķinātāj

  Tur jau tā problēma, ka tādu nav. Līdz ar to nevar gaidīt, ka kādā valsts/pašvaldības kapitālsabiedrībā nāks un strādās tiešām kvalificēti cilvēki ar idejām un ambīcijām. Nu otrs, protams, ka pašvaldībā pie varas esošajiem tas jau nemaz nav izdevīgi, tur ka tik kādu iepirkumu sev pietuvinātam SIA novinnēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.