Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz festivālu Uzvarā sabrauks amatierteātri no dažādām Latvijas vietām

Nedēļas nogalē, 29. un 30. jūlijā, Gailīšu pagasta Uzvaras centrā norisināsies Latvijas amatierteātru brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums», informē pasākuma rīkotāja mūspusē Iluta Puķīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā festivāla dienā atklāšana būs sestdien plkst. 10, un tā noslēgsies ar zaļumballi plkst. 20. Otrās dienas sākums paredzēts plkst. 11, un festivāla izskaņā žūrija sniegs savu vērtējumu un apbalvos šajā reizē labākos amatierteātrus.

Brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums» norisināsies divas dienas un kopā pulcēs amatierteātrus no Bauskas, Vecsaules, Limbažu novada Skultes, Rīgas, Vecsaules pagasta Jaunsaules, Vectilžas, Penkules, Carnikavas, Vītiņiem un arī Uzvaras.

««Vezums» ir atjaunotais amatierteātru festivāls, jo dibināts tas tika jau pirms vairāk nekā 24 gadiem. Tolaik to izveidoja toreizējā Gailīšu pagasta kultūras darbiniece Ligita Valijeva, un vienu brīdi tas bija pat starptautisks, jo uz to brauca arī amatierteātri no Maskavas un Lietuvas. Septiņus gadus festivāls veiksmīgi darbojās, taču tad «laiki mainījās», un tas vairs nenotika, pati dibinātāja pārcēlās uz dzīvi Ludzā,» par festivāla pirmsākumiem stāsta viena no tā rīkotājām un Uzvaras amatierteātra vadītāja Iluta Puķīte. Tad viņa sākusi strādāt Uzvarā, un, kopā ar teātri braucot viesizrādēs, vairākās vietās pamanījuši bijušā festivāla «Vezums» suvenīrus. «Tolaik ar mūsu režisoru Uģi Donerblicu nesapratām, kas tas ir, ka visu laiku redzam šos suvenīrus. Vai tik festivāls nebūtu jāatjauno!?»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tad arī pēc desmit gadu pārtraukuma radās ideja atjaunot festivālu «Vezums», un, sazinoties ar tā dibinātāju Ligitu Valijevu, lēmums tika pieņemts – festivāls atkal būs! Šogad tas norisināsies jau septīto reizi – vienu gadu tas notiek Gailīšu pagasta Uzvarā, otru gadu Ludzā. Šī būs jau ceturtā reize, kad festivāls no jauna ir Uzvarā. «Katru gadu arī rakstījām projektus gan šai pusē, gan Ludzā, bet pēdējos gadus to īstenot nebija iespējams, jo pandēmijas laikā kultūras programmas projekti netika īstenoti,» tā I. Puķīte.

Viņa stāsta, ka interese par festivālu no skatītāju puses pirms pandēmijas bija ļoti laba, taču divi ierobežojumu gadi ir ietekmējuši apmeklētāju skaitu. «Grūti spriest par to, kā būs šoreiz, jārēķinās arī ar to, ka citviet notiek daudz dažādu pasākumu,» tā I. Puķīte, «uz festivālu mēdz braukt arī bijušie Uzvaras ciema iedzīvotāji, lai satiktu paziņas un pavadītu laiku kopā.»

Amatierteātru sniegumu vērtēs arī profesionāla žūrija, taču tās sastāvs pagaidām netiek atklāts. Vērtējumi būs zināmi tikai otrajā festivāla dienā, kad tiks izrādīts  visu kolektīvu sniegums, bet dienas beigās teātra trupu vadītājiem būs iespējams ar žūrijas locekļiem pārrunāt sniegumu. Starp izrādēm brīvajā laikā amatierteātriem būs iespēja izpausties dažādos radošos uzdevumos.

Titulattēlā – Skatuves iekārtojums festivālā “Vezums” Uzvarā 2019. gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Varētu, lūdzu, pielikt arī sarakstu, kurās vietās Uzvarā katra izrāde tiks rādīta, jo ne jau viss notiks Akmens parkā.

  2. Paldies Ilutai par amatierteātru festivālu “Vezums” atjaunošanu!
    Galvenais lai labvēlīgi laika apstākļi.

    10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.