Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmums izpalīdz Rundāles pils muzejam un notīra franču dārza vārtu dekorācijas

Pagājušajā nedēļā uzņēmums “Kärcher” veica tīrīšanas darbus Rundāles pils franču dārza ieejas vārtu skulptūrām – vāzēm – kas ir rekonstruētas pēc oriģinālo vāžu parauga un uzstādītas 2010.gadā. Akmens vāžu virsma tika attīrīta no mikrobioloģiskā un ārējās vides piesārņojuma, izmantojot īpaši piemeklētas iekārtas un specializētus tīrīšanas līdzekļus. Tīrīšanas projekta ietvaros uzņēmums ieguldīja vairāk nekā 2000 eiro, portālu informēja uzņēmuma pārstāve Maija Sadauska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidroja, ka pieminekļu tīrīšana ir sociālās atbildības projekts, ko uzņēmums ik gadu realizē par saviem līdzekļiem, tīrāmos objektus rūpīgi izvēloties pēc ekspertu ieteikuma. Kopā līdz šim komersants pieminekļu tīrīšanas projektos Latvijā investējis jau vairāk nekā 12 000 eiro.

“Pasaulē “Kärcher” jau vairāk nekā 30 gadus brīvprātīgi iesaistās vēsturisko pieminekļu un ēku saglabāšanā. Uzņēmums ir piedalījies vairāk nekā 150 dažādos restaurācijas un tīrīšanas projektos visā pasaulē. Vairākus gadus arī Latvijā īstenojam savu sociālās atbildības projektu. Mēs vienmēr cenšamies atrast sabiedrībai svarīgus kultūras un vēstures pieminekļus un objektus.

Šogad sadarbība ar Rundāles pili tika īstenota pirmo reizi. Sniegt savu artavu tieši Rundāles pilij izvēlējāmies, jo Rundāles pils ir viens no Latvijas lepnumiem un ievērojams kultūrvēsturiskais mantojums, kas ik gadu pulcē gan vietējos, gan arī ārzemju tūristus. Turklāt šogad Rundāles pils muzejs atzīmē savu piecdesmitgadi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kärcher” komanda vēlas līdzdarboties Latvijas  kultūras un vēstures mantojuma saglabāšanā, tādēļ dāvinājām savu darbu vāžu attīrīšanā, lai uzpostu pils apkārtējo vidi un atgādinātu par tās nozīmi tuvākiem un tālākiem viesiem. Patiess prieks bija sadarboties ar Rundāles pils pārstāvjiem, kas ir īsti sava darba patrioti un entuziasti. Savstarpējo sadarbību plānojam turpināt arī nākotnē,” komentē “Kärcher SIA” valdes priekšsēdētājs Andrejs Masulis.

*Rundāles pils franču dārza rietumu puses ieejas vārtu restaurācijā svarīga nozīme bija Frīdriha Krauzes litogrāfijai, kas tapusi 19. gs. 20. gados un rāda margu un vērtņu augšdaļas konfigurāciju. Litogrāfijā redzams, ka uz vārtu stabiem atradušās nelielas, zemas vāzes. Tā kā litogrāfijā redzamās vāzes līdzinājās pils centrālo vārtu apaļajām vāzēm, tās tika izvēlētas par paraugu vāžu kopēšanai un izgatavošanai. Vāžu kopijas izgatavoja restaurators Gunārs Grīnfelds. Uz vārtu stabiem tās tika uzstādītas 2010.gadā. Foto: no uzņēmuma albuma

Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse neslēpa, ka ārējās vides ietekme uz kultūras pieminekļiem pieaugošā vispārējā piesārņojuma dēļ kļūst aizvien agresīvāka. Arī uz šīm vāzēm bija vērojams mikrobioloģiskais un atmosfēriskais piesārņojums.

“Lai agresīvās sporas neizplatītos tālāk, tās drīkstēja tīrīt tikai ar mitro metodi. Uzņēmums “Kärcher” tīrīšanas darbos pierādīja savu profesionalitāti un zināšanas, izvēloties individuāli atbilstošu tīrīšanas risinājumu un ievērojot visas aizsardzības vadlīnijas. Tagad franču dārza ieejas vārti ir uzposti un gaida apmeklētājus, kuri šeit var apskatīt krāšņi ziedošās partera dobes un vēlās rožu šķirnes,” teic L. Lūse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu vissaudzīgāko metodi, tai pat laikā sasniegtu maksimālu rezultātu, tīrīšanas darbiem tika izmantota speciāli izvēlēta tehnika: jaudīgs karstā ūdens augstspiediena tīrītājs ar spēcīgu četrtaktu dīzeļa dzinēju, augstspiediena tīrīšanas iekārta, kas darbojas arī bez pieslēguma elektrotīklam. Izmantojot profesionālu tvaika tīrītāju tika atsvaidzināts sanitārais mezgls, bet ar augstpiediena ūdens un smilšu strūklas ierīci tika noņemts rūsas slānis no izrakumos atrastiem metāla priekšmetiem.

“Šajā procesā izaicinošākais bija vāžu atrašanās vieta, kas padarīja grūtāk pieejamas smalkās detaļas un no mums prasīja īpašu rūpību un uzmanību. Darbu atviegloja uzņēmuma “Ātrais torņu serviss” nodrošinātie mobilie pacēlāji. Izmantojām dažādas tīrīšanas iekārtas, lai no piesārņojuma attīrītu pat vissmalkākos elementus,” stāsta A. Masulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.