Pagājušajā nedēļā, 27. un 31. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonām un Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas amatpersonām veica preventīvos kontroles pasākumus ar dienesta suņiem kopumā sešās izglītības iestādēs Bauskas novadā.
Pārbaudes veiktas ar mērķi aizsargāt bērnu intereses un novērst tabakas izstrādājumu, elektronisko cigarešu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu un izplatību mācību iestādēs un reaģējot uz izglītības iestāžu pieteikumu un lūgumu pārbaudes veikt, informē Ilze Jurēvica, portālu informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.
Pārbaudes 27. martā veiktas trijās skolās, no kurām vienā pret diviem audzēkņiem sākti administratīvā pārkāpuma procesi. Vienā gadījumā par bezdūmu tabakas uzglabāšanu, savukārt otrā radās aizdomas par skolēna iespējamu atrašanos narkotisko vielu iespaidā, pēc kā personai nozīmēta ekspertīze atkarību raisošo vielu noteikšanai asinīs.
Otrā mācību iestādē veiktajās preventīvajās pārbaudēs konstatēts viens skolēns, pie kura atradās elektroniskā smēķēšanas iekārta. Trešajā skolā pārbaudes laikā par diviem audzēkņiem radās aizdomas, ka viņi varētu atrasties narkotisko vielu iespaidā, tāpēc personām nozīmētas ekspertīzes.
Par konstatētajiem pārkāpumiem Valsts policijā sākti administratīvo pārkāpumu procesi pēc Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu. Par šo pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no desmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām. Un pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns. Par šādu pārkāpumu personām var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz trim naudas soda vienībām.
Savukārt 31. martā veiktajās pārbaudēs no trim izglītības iestādēm divās pārkāpumi netika konstatēti, savukārt vienā, rodoties aizdomām par vienas skolnieces iespējamu atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, pieņemts lēmums personu nogādāt ekspertīzes veikšanai. Tomēr meitenes māte, ierodoties notikuma vietā, nevēlējās pieļaut ekspertīzes veikšanu, asi reaģējot uz notiekošo pārbaudi un paužot vispārēju nepatiku.
Policisti sievietei izskaidroja pārbaudes procedūru un iespējamās sekas, atsakoties no ekspertīzes veikšanas. Šajā gadījumā arī pret meitenes māti nācās sākt administratīvā pārkāpuma procesu, lai vērtētu viņas rīcību par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par to, ka skolnieces māte ar savām darbībām, kas vērtējamas kā pretējas bērna interesēm, pārkāpusi Bērnu tiesību aizsardzības likuma 49. pantu, kurā noteikts, ka bērns ir aizsargājams no narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu lietošanas, kurām ir negatīva ietekme uz organismu. Šajā gadījumā arī pret skolnieci sākts administratīvā pārkāpuma process pēc Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta otrās daļas par atteikšanos no narkotisko vai psihotropo vielu ietekmes medicīniskās pārbaudes. Par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods no desmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām.
Šajā mācību iestādē tika konstatēti vēl pieci skolēni, pie kuriem izņemti vienā gadījumā bezdūmu tabaka un četros gadījumos – elektroniskā smēķēšanas iekārta, par ko sākti administratīvā pārkāpuma procesi pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns. Par šādu pārkāpumu personām var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz trim naudas soda vienībām.
nu i māte..
Māte laikam arī salietojusies.
Ja meita nav vainīga un nav lietojusi, normàla màte. Ja taisa ģimenēm neslavas celšanu tas nav normàli.Ja suns nepareiz norāda un kļūdàs un sanàk ģimenes apkaunošana ,bumerangs kàdam nāks atpakaļ pēc gadiem 10 varbūt vairàk,pašiem būs màjàs baigi salietojušies,lai neved uz analīzēm nevainīgus bērnus ,un kamēr nav saņēmuši asinsanalīzes ,lai neizplata nepatiesu informāciju tàlàk,domàju,ka policijai būtu jāatbild par nepatiesu ziņu izplatību ,goda cieņas aizskaršanu un neslavas celšanu.
Kristīne jau metas aizstāvēt ”kolēģi”….. ;-))
Bauskas policijai beidzot suņi? sen bija laiks, ko pēdas dzīt.
Kāpēc jāslēpj izglītības iestāžu nosaukumus? Nu tak skaidrs, ka gan BVĢ, gan 2. vidusskolā ošņāja. Bez suņu ošņāšanas mūsu prestižajā Bauskas Valsts ģimnāzijā var zēnu labierīcībās un arī meiteņu ne vien vienu saltiņa pīpmani satikt. Pat uz poda nesēž, bet turpat uz palodzes. Kriminālā Bauska!
ja nebūtu salietojusies,tad jau neatteiktos veikt ekspertīzi
Tagad jau modē nopīpoties,iešņākt,salietoties .viss kā Eiropā,ASV..ko brīnīties tagad modē zilie,sarkanie,baltie tagad vairs nevar atšķirt kur viņš vai viņa.Tagad viss oki, doki.
Vai policijas suņiem bez vecāku piekrišanas atļauts apošņāt bērnus?Vai apošņāšana nav intīms pasākums kurš turpmākajā dzīvē var radīt smagu traumu?
Ziniet Limpīte, liekas ,ka policijai ir viss atļauts.Ko Jūs teiktu,par tàdu gadījumu ,ja suns kļūdas un tiešām bija kļūda ,kad piezvana mātei un saka,mēs Jūsu bērnu vedam uz analīzēm,jo iespējams viņš ir lietojis narkotiskàs vielas.Jūs zinat ,kas tas bija mātei par šoku.Ja viņa zina ,ka 100%viņas bērns nepīpē un neko nelieto!!!! Atbilde no policijas par ko Jūs uztraucaties ja viss kārtībā.Par morālo kaitējumu,.Un turklāt analīzes paņēma, nesagaidot analīžu rezultàtus ,jau sūta vēstuli bāriņtiesai,domàju ,ka vaidzēja sagaidīt vēstuli no ekspertīzes un ,tad ,ja pozitīvs ,tad sūtīt bāriņtiesai.Pats galvenais ,pat beigās policija neatvainojàs itkà nekas nebūtu bijis.Kà Jums tauta liekas vai tas ir pareizi?Jà tas ir labi,ka meklē un atrod ,bet nevajag apvainot nevainīgus bērnus.
Bija aizdomas , ka atradās narkotisko vielu ietekmē! Tā ietekme kaut kā izpaudās!? Vai jums suns par to pastāstija? Suns nosaka pēc smakas lietotāju?
Atbilde LIMPĪTEI. Vai vecāki uzņemās atbildību, ka viņu bērni pamēģina apreibinošās vielas? Vai viss tiek saskaņots ar visām atbildīgajām iestādēm. Suņa apošņāšana redz var atstāt traumu. Vai šo vielu lietošana nevar traumu veselībā atstāt uz visu mūžu? Kādi bērni dzims nākotnē? Skumji…..