Noskaidroti uzvarētāji sabiedrības līdzdalības kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!” – finansējumu saņēmusi arī ideja par atpūtas parku jauniešiem Bauskas novada Uzvaras ciemā, portālu informēja projekta vadītāja Marta Mackeviča.
“Šogad akcijas ietvaros saņēmām vairāk nekā 100 idejas, no kurām lielākā daļa bija saistītas ar atpūtas vietu sakopšanu un labiekārtošanu. Liela interese bija arī par informatīvi izglītojošu vietu izveidi vai labiekārtošanu, kā arī aktīvās atpūtas iespēju veicināšanu. Mums ir patiess prieks ne tikai par iedzīvotāju interesi labiekārtot savu apkārtni, bet arī pat to, ka kampaņas finansējums aizceļos gan uz Latgali, gan Zemgali, gan Vidzemi,” stāsta “Mežpils alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.
Viņa piebilst, ka “tas būs lielisks papildinājums pērn īstenotajām idejām – Sarkanajam tunelim Rīgā, atpūtas parkam Ancenes ciemā, Jēkabpils novadā un viedajam solam un velo apkopes stacijai Gulbenes novadā.”
Atbalstu ir guvusi ideja par atpūtas parku un nelielu skatuvi Bauskas novada Uzvaras ciemā, kur jau šobrīd tiek veidots arī veloparks. Idejas autori norāda, ka apkārtnē trūkst vietu, kur jaunieši, kā arī ģimenes ar bērniem varētu pulcēties un jēgpilni pavadīt laiku. Ar vietējo iedzīvotāju entuziasmu un vairāku uzņēmēju atbalstu jau šobrīd ir uzsākta aizauguša nostūra sakopšana, savukārt, saņemtais finansējums ļaus izveidot vietu, kur kopīgi svinēt svētkus un pulcēties arī ikdienā.
“Draugu kompānijā nonācām pie secinājuma, ka ir nepieciešamība uzlabot konkrētu nesakoptu teritoriju mūsu ciematā, izveidojot veloparku, kas laika gaitā izvērtās par apjomīgu projektu. Atpūtas parka un nelielas skatuves izveide ir loģisks turpinājums jau esošajam projektam un būs brīnišķīgs papildinājums ne tikai visiem ciemata iedzīvotājiem, bet arī viesiem. Arī kultūras entuziasti novērtēs atpūtas parka un nelielas skatuves izveidi, lai rīkotu koncertus, pasākumus un kopā sanākšanas. Tā būs vieta, kurā ciematā iedzīvotāji varēs baudīt laiku un sakoptu vidi,” pauž projekta idejas autors Mārcis Pļaviņš.
Viens no trīs projektiem, kas ieguvis finansējumu, ir arī lielizmēra šūpoles Nāves salā (Ķekavas novadā, Daugmales pagastā). Šūpoles plānotas kā neatkarības dzimšanas simbols un tās kalpos arī kā piemiņa Latviešu strēlnieku pulku dibinātājam – Jānim Goldmanim. Projekta idejas autori norāda, ka šī vieta kalpos arī nacionālās pašapziņas stiprināšanai un radīs interesi par Nāves salu, kā arī vēsturiskajiem notikumiem, kas saistīti ar šo vietu.
Kampaņas ietvaros finansējumu ieguvusi arī ideja par kuģi – rotaļu laukumu pludmalē pie Viļakas ezera. Tieši šis projekts uzvarēja interneta balsojumā. Projekta autori norāda, ka daudziem Viļakas iedzīvotājiem nav iespējas mērot 250 km attālumu līdz Rīgai, 90 km līdz Rēzeknei vai 185 km līdz Daugavpilij, tāpēc ir svarīgi, lai piemērota atpūtas vieta būtu pieejama arī pašā Viļakā. Projekts paredz rotaļu laukuma kompleksa izveidi, kurā ģimenes ar bērniem varēs pavadīt brīvo laiku.
Kopumā kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” ietvaros tika saņemts 102 pieteikumi teju no visas Latvijas. Savas idejas iesūtīja pārstāvji no 26 Latvijas novadiem un no lielākās daļas valstspilsētu. Kampaņā, kuras mērķis ir motivēt iedzīvotājus no visas Latvijas iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, savas idejas varēja iesūtīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras darbības mērķis nav peļņas gūšana. Izvēlētajai pieteiktā projekta īstenošanas vietai bija jābūt publiski pieejamai. Uzvarētājus noteica gan interneta balsojums, gan neatkarīgas organizatoru izveidotas žūrijas komisijas izvērtējums.
Super! Un paldies “bandas galvenajam motoriņam” Mārcim!
Paldies par to kas jau izdarīts un prieks par to, ko vēl paveiks.
diez, cik ātri un tālu valsts tā “aizšūposies”, ja paskatās, cik tad īsti Uzvarā ir vēl palikušo jauniešu un cik no tiem darba vietu ir atraduši Uzvaras teritorijā? Ar pašlaik valstī notiekošajiem tempiem jājautā, cik ilgā laikā likvidēsim skolu, veikalu un citas iedzīvotājiem svarīgas apkalpojošās sfēras? Nesaku, ka neko nevajag, bet, varbūt, pirmkārt vajadzētu domāt par darba vietām, jo visticamāk, dzīvoklis vai māja Rīgas vai Bauskas apkārtnē drīz vien var izrādīties daudz izdevīgāks, nekā dzīvot bez cenralizētās apkures, veikala un sliktiem mobilajiem sakariem kaut vai tajā pašā Pācē, kādreizējā varenā kolhoza iecirknī. Kādēļ Uzvara bija slavena visā valstī, šeit bija darbs, par kuru arī labi maksāja un arī izklaides, bet tagad iecerētas vien izklaides…
Starp citu kādēļ ciemam dots nosaukums”Uzvara”?Kad un ko vietējie uzvarējuši?
Sen kā iestājušies citi, laiki, kuriem jāpielāgojas. Jā, iedzīvotāju kļūst un kļūs mazāk, attiecīgi pašvaldībai ir izaicinājums nodrošināt pakalpojumus iedzīvotājiem. Šis vienkārši ir jāpieņem kā fakts. Un tad ir tādi cilvēki kā Mārcis un komanda, kas to visu ļoti labi apzinās un ņem lietas savās rokās! Tas ir tikai viens piemērs, bet parāda, kā vienojot sabiedrību, iesaistot uzņēmējus, pašvaldību, piesaistot fondu līzdekļus, joprojām iespējams raudzīties attīstības virzienā, nevis grimt depresijā par aizgājušiem padomju laikiem. Saņemās! Būs tik, cik paši izdarīs! Un izdarīs, ja darīs!
Skaisti vārdi, bet kam, Jūsuprāt, tās darba vietas būtu jārada? Valstij? Pašvaldībai? Tās var radīt tikai no nodokļiem apmaksātas darba vietas. To mums vajag? Neraudiet par to, ka nav darba vietu, bet radiet viņas paši! Uzņemieties atbildību, riskus! Kļūstiet par uzņēmējiem! Dodiet darba vietas citiem! Ko var raudāt kā tādi ņergas?!
Pilnīgi atbalstāms projekts. Kā kāds no koment;etājiem teica – laiki mainās… Nevajag satraukties par to izklaides būs, bet iedzīvotāju skaits mazinās. Mūsu dienās viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai jaunieši atgrieztos vai nāktu strādāt, ir tieši izklaides iespējas. Paradoksāli, bet arī Rīgā, stājoties darbā, jauniešu pirmais jautājums ir nevis par algu, bet gan: “Vai Jums ir novuss? Kādas ir sporta aktivitāšu iespējas?” Tā kā, uzskatu, ka viss, kas notiek, notiek tikai uz labu. Var tiki uzslavēt iniciatorus, kas kaut ko dara savas teritorijas labiekārtošanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai. Lieliski!!!
kas gan cits, ja ne kārtējā akcija, kādas jau tūkstošiem “gājušas” pāri Latvijai visus šos neatkarības gadus. Tikai kāds ir tas “sausais atlikums” pēc paredzētās naudas apgūšanas un “garantijas laika” beigām. Kādu šobrīd redzam to pašu Gorozas parku, kurā pirms vairākiem gadiem tika ieguldīti 100 tūkstoši eiro? Kāda ir tā atpūtas vieta stap Ziedoņiem un Priedītēm, arī kaut kur 10 tūkstošus vērta? Kur palika skeitparka konstrukcijas dzīvojamā kvartāla vidū, kas prasīja vien nelielu remontu? Tiesa, tā visa uzturēšanai jau bija vajadzīga pavisam cita nauda, ne tā, kuru arī pašlaik Uzvarā un vēl citās vietās iespējams “apgūt”. Bet drīz pēc projekta realizēšanas- “pūt un palaid”?
un ne tikai tas interesē jauniešus stājoties darbā, jo kaut kā jau tas darba laiks jāaizpilda, ja tā četru dienu darba nedēļa nespīd un budžeta iestādēs, arī pašvaldības, to “darba laiku” nav kur jēdzīgi pavadīt
bet, kālab citi “fakti” tiek ignorēti? Piemēram fakts- aizvien katastrofāli sarūkot iedzīvotāju skaitam valstī, arvien tiek palielināts valsts un pašvaldību “aparātā” no budžeta pārtiekošo ļaužu skaits, pat veidotas jaunas ministrijas un to pakļautībā esošās struktūras. Nemitīgi spriežam par nodokļu palielināšanu un arī jaunu ieviešanu, kā rezultātā ar to jauno uzņēmumu veidošanu un investīciju piesaisti ir tā kā ir. Bet “akcijas, tās šeit iet uz izķeršanu, vien akcija paliek akcija, tā ātri vien pāriet, beidzas.
Gribi izklaides? Stājies pašvaldības policijā…
Uzvarā viss BIJA.