Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vācu aitu suņi skaistumu un gudrību sestdien demonstrēs Bauskā

Bauskas stadionā 15. un 16. oktobrī norisināsies vācu aitu suņu specializētā starptautiskā konkursizstāde, ko rīko biedrība «Latvijas vācu aitu suņu klubs».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādei «Baltic Sieger 2022» («Baltijas uzvarētājs») pieteikušies 285 dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Ukrainas, Latvijas, informē biedrības «Latvijas Vācu aitu suņu klubs» valdes priekšsēdētāja Inese Mellupe. Suņus vērtēs eksperti no šķirnes dzimtenes Vācijas – Marko Osmans un Haralds Hohmans.

Sestdienas rītā, sākoties izstādei plkst. 11, darba klasēs reģistrētie dalībnieki demonstrēs savas prasmes uzbrucēja aizturēšanā. Šo «eksāmenu» pieņem tiesnesis, un viņam ir palīgs – figurants. Tas ir «uzbrucējs», cilvēks ar cimdu (agrākos laikos viņš bija «pufaikā», ko droši vien daudzi atceras). Aizsardzības darbs sastāv no vairākiem uzdevumiem – sunim jāiet blakus, kad izskrien uzbrucējs, tad jāuzbrūk, jāiekož un nav jālaiž vaļā. Savukārt, kad saimnieks pasaka «atdod!», tad uzreiz jāatlaiž, jārej un jāsargā, kamēr saimnieks pienāk.

Ja suns kaut ko neizpilda, tad ir pārbaudījumā izkritis un uz «skaistuma konkursu» jeb ringu nenokļūst, jo «vasiņam» – vācu aitu sunim (VAS) jābūt ne tikai skaistam, bet arī gudram, skaidro viena no Latvijas Vācu aitu suņu kluba dalībniecēm Bauskas novadā Vēsma Veģere, kas ir saimniece trim «vasiņiem». Aizsardzības darba uzdevums ir gan sargāt, gan iekost, ja vajag, bet, kas visgrūtāk, – atlaist «gūstā saņemto», kad saimnieks to pasaka. Šādā veidā tiek noteikti un atļauti pavairošanai tikai tie suņi, kas ir ne vien skaisti, bet arī nav nekontrolējami agresīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tam skates gaitā būs ringi dažādās klasēs, pa dzimumiem (kucēm un suņiem atsevišķi) un vecuma grupām – junioru, jaunsuņu, veterānu (no astoņu gadu vecuma), darba klases kustību pārbaude salīdzinošajā ringā (skaistuma un paklausības konkurss). Suns stāv, viņu tiesnesis novērtē – gan ausis, acis, zobus, gan stāju, gaitu. Pēc novērtējuma suņus saliek ringā vietu secībā, tad VAS iet un skrien pa apli un tiek vērtēta gaita, izturība. Saimnieks ārpusē sauc suni, lai viņš skaistāk skrien, process skatītājam no malas var šķist kā diezgan liels balagāns, jo visi saimnieki skrien, bļauj, pīkstina, cenšoties pievērst sava suņa uzmanību. Kāpēc tā dara, ir savs skaidrojums – kad suns ir pie sveša cilvēka, viņš ir enerģiskāks, nav komforta zonā, varbūt skaistāk skrien un ir uzmanīgāks, bet tas ir atkarīgs arī no suņa, cits labi skrien tikai kopā ar saimnieku.

Kā «Bauskas Dzīvei» stāsta Inese Mellupe, šāda līmeņa starptautiskas izstādes vienā no trijām Baltijas valstīm tiek rīkotas kopš 2004. gada, kad noslēgts sadarbības līgums starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vācu aitu suņu klubiem. Tādējādi katrā no šīm zemēm sanāk organizēt pasākumu reizi trijos gados.

«Bauskā esam atgriezušies ar izstādi, tā te būs jau trešo reizi, iepriekš to rīkojām jūsu pilsētā 2015. un 2018. gadā. Bauskā mūs labi uzņem, atbalsta, arī iedzīvotāji labvēlīgi, ir iespējas nodrošināt naktsmītnes. Dalībniekiem arī Bauskā patīk, mēs parasti atgriežamies tur, kur pasākums izdevies un bijusi laba uzņemšana,» skaidro biedrības «Latvijas Vācu aitu suņu klubs» valdes priekšsēdētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien un svētdien arī Bauskas ielās, ne tikai stadionā, būs redzami daudzi pilsētas viesi kopā ar skaistajiem dzīvniekiem, un Latvijas Vācu aitu suņu klubs aicina baušķeniekus nākt uz izstādi, jo suņi iedvesmo un aizrauj, ieeja bez maksas.

Foto: MARENDA ZAPOĻSKA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.