Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vai biedrības “Laiks jauniešiem” darbība palīdzības sniegšanā ir izsīkusi?

Pagājušajā gadā, sākoties karadarbībai Ukrainā un iebraucot pirmajiem kara bēgļiem Bauskas novadā, aktīvi palīdzību sniedza Bauskas novada biedrība «Laiks jauniešiem», bet pašlaik palīdzības sniegšana ir «panīkusi».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Biedrība 2022. gada martā Saulainē atvēra labdarības noliktavu bēgļiem, kuru vasaras beigās aizvēra, un līdz šim brīdim tā ir slēgta. Kā un kad «Laiks jauniešiem» labdarības palīdzību sniedz, ja telpas ir ciet? Vai noliktavas saturs viss ir izdalīts? Kā ir ar pārtikas produktiem, jo tiem ir noteikts derīguma termiņš? Vai šos ziedojumus nevarēja pašu ģimenēm izdalīt?» interesējās vairāki Bauskas novada iedzīvotāji.

Biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis paskaidroja, ka organizācija ir bezpeļņas un nenodarbina strādājošos (izņemot projektā) – visi darba veicēji veic savus pienākumus brīvprātīgi, nesaņemot nedz no valsts, nedz no pašvaldības dotāciju par palīdzības sniegšanu.

G. Jankovskis atklāja, ka, sākoties lielam Ukrainas civiliedzīvotāju pieplūdumam Bauskas novadā, biedrība Nodarbinātības valsts aģentūras projektā bezdarbnieku nodarbināšanai algoja divas darbinieces, kuras regulāri strādāja noliktavā, bet pašlaik šo darbu veic jaunieši, kas ir organizācijas biedri un brīvprātīgie vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Noliktavas telpās rīkota sakopšanas talka. Foto: no biedrības albuma

«Mūsu organizācijai nav bezgalīgs brīvprātīgo darba resurss, lai nodrošinātu pastāvīgu noliktavas darbību. Jauniešu kapacitāte ir mainīga. Turklāt rudenī noliktava bija jāslēdz, jo tika konstatēts jumta bojājums un nebija iespējams nodrošināt pienācīgus apstākļus izvietotajiem ziedojumiem. Pateicoties pašvaldībai, problēma pašlaik ir novērsta, un martā ir notikusi arī pirmā talka, lai sakārtotu nepieciešamās lietas. Jau tuvāko nedēļu laikā plānots organizēt vēl vienu talku, lai atjaunotu griestu segumu un izvietotu labdarības apģērbu,» stāsta G. Jankovskis un papildina, ka pārtikas produkti ir izdalīti pilnīgi visi, jo tiem bijis jāseko līdzi produktu derīguma termiņam.

G. Jankovskis pavēstīja, ka šovasar iecerēts atjaunot akciju «Labo mantu skapis», tādējādi noliktava Saulainē būtu pieejama ikvienam iedzīvotājam pēc vajadzības, kā tas bija Covid-19 laikā Īslīces kultūras namā, jo interese no sabiedrības esot liela. Par darba laiku vēl esot pāragri spriest, jo jāsaprot kapacitāte un iespējamo brīvprātīgo piesaiste šim mērķim.

«Mūsu biedrības primārā darbības joma ir darbs ar jaunatni, nevis labdarības sniegšana. Pandēmijas laikā un Ukrainas kara bēgļu jautājumos pieslēdzāmies, lai maksimāli sniegtu atbalstu un dotu jauniešiem izpausmes iespējas. Laiks, kādā būs pieejama noliktava, ir atkarīgs no mūsu cilvēkresursiem, kā arī pieejamiem projektiem: ja iedzīvotājiem ir interese kļūt par brīvprātīgajiem šāda veida projektā – esam atvērti sadarbībai. Tiek sniegta palīdzība tiem, kam tiešām tā ir nepieciešama, jo vairākkārt esam saskārušies ar ņemšanu, kura nekad nebeidzas. Neuzskatām, ka par katru darbību ir jāinformē un palīdzība visur jāatspoguļo,» norāda G. Jankovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš apliecina, ka arī pašam ir savs pamatdarbs, kuru nav iespējams pilnvērtīgi apvienot ar labdarības veikšanu. «Biedrība nav tikai viens vadītājs, bet tajā ir arī dažāda vecuma brīvprātīgie, kuru skaits pašlaik visā Latvijā ir ap 70. Katram no viņiem ir savi ikdienas darbi un intereses. Lai arī cik daudz mēs gribētu darboties šajā jomā, arī mums ir reizes, kad nākas saskarties ar neplānotām situācijām, bet mēs tās risinām, lai kļūtu vēl pieejamāki un spēcīgāki tajā, ko darām. Vēlreiz uzsvēršu – labdarība nav mūsu pamatnodarbošanās, un, ja ir cilvēki, kas vēlas brīvprātīgi darboties un sniegt atbalstu, viņi vienmēr tiek gaidīti,» tā G. Jankovskis.

Viņš aicina Ukrainas vai Latvijas iedzīvotājus, kuriem nepieciešama palīdzība, sazināties ar biedrību pa tālruni 28646934 vai e-pastu: info@laiksjauniesiem.lv, iespēju robežās tiks izskatīta iespēja palīdzēt. Ja tādas nebūs, biedrība lūgs vērsties pie labdarības organizācijām, kurām vajadzētu izlīdzēt šādās situācijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.