Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairākās skolās Bauskas novadā trūkst mācību priekšmetu skolotāju

Jaunā mācību gada sākums strauji tuvojas, taču dažās Bauskas novada skolās joprojām trūkst pedagogu. Misas pamatskolas direktore Valija Vaina atklāj, ka skolotāju sameklēšana nav viegls uzdevums, īpaši tad, ja nevar piedāvāt pilnas slodzes darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Misas pamatskolā šogad mācīsies aptuveni 100 skolēnu un bērnudārzu apmeklēs 60 audzēkņi. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Nacionālā mēroga kampaņā «Esi skolotājs!» tapusi skolu vakanču karte, kurā iespējams apzināt aktuālās skolotāju vakances visā Latvijā. Uz 17. augustu vakances pieteikušas 138 skolas no 33 novadiem, kopā tās ir 344 pedagogu vakances 36 dažādos mācību priekšmetos.

Mājaslapā «esiskolotajs.lv» Bauskas novada Pamūšas speciālā pamatskola ir pieteikusi mūzikas skolotāja vakanci, bet Gailīšu pagasta Uzvaras pamatskolā tiek meklēts angļu valodas skolotājs. Ceraukstes pagasta Griķu pamatskola pieteikusi divas aktuālas vakances – matemātikas un datorikas skolotāja vietu, bet Vecsaules pamatskolā tiek meklēti fizikas un ķīmijas pedagogi. Trīs skolotāju vakances pieteiktas Bauskas pilsētas pamatskolā – ģeogrāfijas, fizikas, kā arī dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmetā. Mājaslapā norādīts, ka Vecumnieku pagasta Misas pamatskolā aktuālās vakances ir bioloģijas, ķīmijas, krievu valodas, kā arī dizaina un tehnoloģiju skolotājam, taču sarunā ar Misas pamatskolas direktori Valiju Vainu «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka divu mācību priekšmetu skolotāji nupat kā atrasti.

«Aktuālās vakances Misas pamatskolā vēl ir ķīmijas un krievu valodas pasniedzējiem,» informē V. Vaina, «par šīm darba vietām interese nav izrādīta absolūti nekāda. Esmu jautājusi un zvanījusi daudziem kolēģiem, bet skolotāji nav pierunājami, drīzāk ir noskaņoti iet prom no skolām un pedagoģijas vispār. Ir ļoti grūti atrast, bet vēl ir nedēļa laika, tad redzēsim.» Pagaidām direktore nepieļauj domu, ka līdz mācību gada sākumam neizdosies atrast vajadzīgos skolotājus, taču, ja tā notiks, tad mēģinās pāriet uz daļēji attālinātu šo mācību priekšmetu apguvi vai meklēs citas alternatīvas atbilstoši situācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs skolotājiem varam nodrošināt transportu no Iecavas un atpakaļ,» pastāsta V. Vaina, «ķīmijas skolotājam, piemēram, būtu jāmāca tikai četras stundas nedēļā, tāpēc dzīvoklis šeit uz vietas, visticamāk, nebūtu nepieciešams, jo to stundu nav tik daudz.»

Misas pamatskolā šogad mācīsies aptuveni 100 skolēnu un bērnudārzu apmeklēs 60 audzēkņi. «Mums budžetā nebija iekļauti līdzekļi lieliem remontiem un uzlabojumiem, bet pašu spēkiem veicām kosmētisko remontu grupiņu telpās un kabinetos, darījām to kopā ar skolas saimnieku un remontstrādniekiem. Bez nekādas firmas, lai izdevīgāk, un paši arī to finansējām,» stāsta direktore V. Vaina, «bija paredzētas lielas lietas, bet mūsu projektu neatbalstīja un līdzekļus nepiešķīra. Piemēram, bērnudārzā jumts tecēja, gribējām tādu nopietnāku remontu, bet nācās savest to kārtībā pašu spēkiem.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Telefons tagad ir skolotājs, palaidnīgais draugs, netikumu instruktors, laika zaglis, mazkustības avots, acu izdūrējs, apstarotājs un un neprasa mājasdarbus. Vai skolotāja spēj tikt līdzi narkotiskajam telefonam? Asajā konkurencē skolotājai visi būtu priekšmeti jāpasniedz spēlīšu veidā, regulāri jāšauj griestos, skaidrojumi jāveic repa veidā, striptīzs arī derētu dažos gadījumos. Nekādu mājasdarbu un vielas atprasīšanas!

  2. Cēloņu un seku likumu neviens nav atcēlis. Nav ko tagad vaidēt, obligātās potes sekas, atlaistie un citi negrib risket ar darba zaudēšanu pie nākamām viedo politiķu koruptīvam psihozes izpausmēm.

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.