Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairāki iedzīvotāji nemierā ar izvietoto 5G bāzes staciju uz mājas jumta Bauskā

Jaunu bāzes staciju Bauskā uzstādījis mobilo sakaru operators «Bite». Tā izvietota uz mājas Kareivju ielā 3 jumta. Tomēr ne visi nama iedzīvotāji ar to ir apmierināti – uztrauc potenciālais kaitīgais starojums, kas var nākt no šādas aparatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada sākumā «Bite» informēja, ka tīkla infrastruktūras uzlabošanā plāno investēt 20,5 miljonus eiro, tai skaitā 5G tīkla attīstībā. «Plānoto darbu laikā šogad tīkla kapacitāte tiks stiprināta arī Bauskā, kur ir liels patērēto datu apjoms un tīklā pieslēgto ierīču skaits. «Bite» Bauskā šogad uzstādīs jaunas bāzes stacijas tīkla pārklājuma stiprināšanai,» teikts ziņojumā.

Par konkrēto situāciju ir rīkota mājas iedzīvotāju kopsapulce, informēja apsaimniekotāju pārstāvis Jānis Mičulis. Viņš sacīja, ka aptaujā saņemta 72 procentu iedzīvotāju piekrišana bāzes stacijas uzstādīšanai. «Uzņēmums maksās par izmantošanu naudu un palīdzēs sakārtot bērnu rotaļu laukumu,» paskaidroja J. Mičulis.

Tomēr ne visi konkrētā nama iemītnieki ir sajūsmā, uzsverot tieši iespējamo kaitniecisko starojumu. Tiesa, ja uzņēmums bāzes stacijas uzstādīšanai ir saņēmis visas nepieciešamās atļaujas un mājas iedzīvotāju vairākuma piekrišanu, mainīt neko vairs nevar.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par procesu un nepieciešamajām atļaujām informē Inese Janova, VAS «Elektroniskie sakari» sabiedrisko attiecību vadītāja: «Projektējot mobilo sakaru bāzes staciju, komersants ievēro elektronisko sakaru inženierbūvju uzstādīšanas kārtību, kuru nosaka Ministru kabineta 2014. gada 19. augusta noteikumi Nr. 501 «Elektronisko sakaru inženierbūvju būvnoteikumi». Ja īpašums ir kopīpašumā, ierīkošanas projekts jāsaskaņo ar vairāk kā pusi no īpašniekiem. Iesniegto tehnisko projektu izskata un saskaņo VAS «Elektroniskie sakari».

Būvvalde uzrauga un pārbauda, kā ievēroti elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas un būvniecību reglamentējošie normatīvie akti. Pēc mobilo sakaru bāzes stacijas būvdarbu pabeigšanas komersants pieprasa Veselības inspekcijas izvērtējumu, jo ierīkoto mobilo sakaru bāzes staciju pieņem ekspluatācijā tikai pēc elektromagnētiskā lauka līmeņu praktisko mērījumu veikšanas ar mēraparātiem, kas sertificēti mērījumu vienotības jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Veselības inspekcija izvērtē mērījumu rezultātu atbilstību un sniedz atzinumu. Pēc pozitīva atzinuma saņemšanas komersants pieņem objektu ekspluatācijā.»

Viņa atklāja, ka VAS «Elektroniskie sakari» 2023. gada 7. augustā ir akceptējusi SIA «TeleTower» ierīkošanas projektu «Mobilo sakaru bāzes stacija «BAU29» Bauskā, Kareivju ielā 3». «Minētais projekts ir izstrādāts atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, un visi atzinumi un novērtējumi atbilst normatīvo aktu prasībām. VAS «Elektroniskie sakari» ir izsniegusi radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujas Bauskā, Kareivju ielā 3, radioiekārtu lietošanai,» tā I. Janova.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Mobilo tālruņu starojums var kaitēt kukaiņiem Mobilo tālruņu starojums, iespējams, ir veicinājis kukaiņu populācijas samazināšanos.

  5
  5
 2. redzams, arvien vairāk kļūst to, kuriem jau kārtējā sekta nāk ar piedāvājumu starojuma mazināšanai, vai nu ar ‘duršlāga” likšanu galvā, follijas izmantošanu, vai “stipru vārdu” uzlikšanu. Vairāk gan būtu jāuztraucas, ka valsts iedzīvotājam vairs privātā dzīve kā tāda nepastāv. Par jums it viss ir zināms, ja vien neiepērcieties ar skaidru naudu un nelietojiet mobilo sakuru līdzekļus. Pat kādas firmas ražotu un kur piktu tualetes papīru lietojat un kur esat gājis vai braucis ar mobilo kabatā

  17
  3
 3. Es nezinu, kā ar citu dzīvokļu iedzīvotājiem, bet gulēt tieši zem tās 5G kastes diez kā negribētos.
  Vai tad nevarēja uzstādīt to kasti staba galā kādā laukumā nevis virs kāda dzīvokļa iedzīvotāja galvas?

  22
  8
 4. Vai drīkst uzstādīt,bez visu dzīvokļa piekrišanas visādus sūdus uz jumta???Tur jautājums juristiem??..Jo kameras, kondicionierus man jāprasa visu dzīvokļu atļaujas🤔🤔🤔

  25
  3
 5. Nebūs 5G – būs fiziskās aktivitātes, kā nākamajā rakstā minēts, kas esot problēma, ka tās par maz. Lai internets iet mazumā un dzīvo labā miesā labs gars!
  Vai tad tajā mājā dzīvojošajiem nebija balsošana par vai pret uzstādīšanu? Jo kā nekā…. par to tak tiek arī maksāts namu apsaimniekotājam par šādas uzpariktes uzlikšanu un “laukuma” iznomāšanu. Un tagad līgumi jau noslēgti un neko vairs par patikšanu/nepatikšanu var aizmirst. Kas apsaimnieko tik to māju, ir zināms?

  11
  1
 6. Kāds par to naudu ir dabūjis.Bite kam samaksāja par to uzstādīšanu???Kurā kabatā?

  14
  5
 7. 300metru tālāk ir tak novada domes ēkā apmēram tikpat augsta to var noklāt ar visiem 5ciem Gā vēl kādiemÈ un ƁĒ un XYi ! Acīmredzot nemaz nav tik labi un veselīgi Gā!

  20
  3
 8. Cepināt smadzenes un visu pārējo mikroviļņu krāsnī jeb G5 ir ļoti tālredzīgi. Kapi pildīsies, slimnīcas pildīsies, psihiski slimie būs, bērni nedzims vai dzims nekam nederīgi. Pajautājiet vai kāds Bauskā prot veikt un ir tiesīgs veikt starojuma mērījumus! Tādu nav. Citu pilsētu inspekcijām kāds tic? Katrs papīrs “varbūt” maksā noteiktu naudu.

  12
  6
 9. Tikai ticami, pareizi veikti fizikāli mērījumi var dot objektīvu informāciju. Tikai nav maz ticams, ka mobilo sakaru kompāniju naudas masa pieļaus objektīvus un neatkarīgus mērījumus Latvijas teritorijā.

  7
  1
 10. Tiem, kuri nezina rādiotehniku:
  Viss zemākais starojums no antenas ir tieši antenas apakšā un augšā. Maksimālais starojums ir tieši uz blakus stāvošo māju vai teritoriju, kur vērstas antenau “plaknes”. Respektīvi – mājai, uz kuras jumta ir uzstādīta 5g stacija, starojums ir minimāls. Iesaku padomāt par mājas WiFi, kuru elekromagnētiskais lauks un frekvence nav veselību uzlabojoši. Pie visa tā, šīs iekārtas ir gan Jums, gan Jūsu kaimiņiem 🙂

  6
  1
 11. Tas tik normāli,ko jūs mīž ārstiem pacienti pietrūkst,zāļu noiets maziņš,viss kārtībā .
  Latvieši tak nabadzīga valsts,visiem visjaunākie telefoni,un viskrutākie pieslēgumi,
  Bled nebūs ko rīt bet jau skrien uz veikalu pakaļ telefonam jaunam.
  Bet zinu vienu ja uz mēnesi izslēgt visus mobilos sakarus,visi nospraks nedēļas laikā😄😄😄

  2
  3
 12. Izstarojošā plakne vērsta uz vidusskolu? Pašvaldības mājas jumts arī nokrauts ar antenām. Ūdenstornis pie poliklīnikas arī ir nokrauts ar antenām.Darba aizsardzības likumdošana konkrēti nosaka, ka darbavietās ir jāmēra elektromagnētiskā starojuma līmenis. Kurā darbavietā darba aizsardzības speciālists mēra? ES ir noteikti atļautie līmeņi, kas it kā esot desmit reizes lielāki kā Krievijā. Stāstu par to, ka starojums nav kaitīgs, neapliecina vistiņa, kas mikroviļņu krāsnī vienkārši izcepas.

  5
  3
 13. Ir Ministru kabineta noteikumi Nr. 637 “Elektromagnētiskā lauka iedarbības uz iedzīvotājiem novērtēšanas un ierobežošanas pasākumi'”. Ir arī citi normatīvie akti, kas ir obligāti jāievēro. Šajos dokumentos iedzīvotāju kopsapulcei nav ne iespēju, ne tiesību izmērīt reālo apdraudējumu pilsētas iedzīvotājiem. Iedzīvotāju kopsapulce nav tiesīga lemt par savu veselību un citu iedzīvotāju veselību, tātad vismaz RTU līmenī neizglītoto mājas iedzīvotāju lēmums ir nelikumīgs. No pašvaldības un valsts puses elektromagnētiskā starojuma apdraudējuma jautājums reāli tiek ignorēts vai piesegts ar ,visticamāk, safabricētiem papīreļiem.

  8
  2
 14. Faktu pārbaude: 5G tīkls neapdraud cilvēku veselību https://www.delfi.lv/atmaskots/faktu-parbaude-5g-tikls-neapdraud-cilveku-veselibu.d?id=54934220

  “Šobrīd Ādažu militārajā bāzē darbojas 5G testa vide, kurā pārbauda dažādas inovācijas aizsardzības jomā. Kamēr daļa ar to lepojas, citi satraucas par šīs tehnoloģijas ietekmi uz dabu un cilvēkiem. Mīti par 5G sakaru kaitīgumu publiskajā telpā tiek kultivēti vēl joprojām. Kā ierasts, tas notiek vidē, kurā populāri ir arī dažādi citi mīti par aktuālām tēmām, piemēram, karu Ukrainā. Kādā “Telegram” grupā publicētā ierakstā apgalvots, ka 5G esot diskutabla tehnoloģija, pret kuras ieviešanu protestējot liela daļa cilvēku. Portāls “Delfi” skaidro, ka tie ir mīti.”

 15. Kas runā tikai par G5? Runa ir par G5, G4, un vēl visādu antenu elektromagnētiskā starojuma pieļaujamo līmeni, kas ir reglamentēts normatīvajos aktos un kuru neviens reāli nekontrolē. Varbūt ir dzirdēts, eksistē konkrēta un precīza zinātne-fizika, kurai ir pilnīgi vienalga ko saka delfi, dakteris, armijnieki.

 16. Kāds puisis kādreiz dienēja radiolokācijas armijas daļā. Joka pēc kāds esot uzmetis kaķi uz lokatora antenas. Kaķis, kas ir ļoti sīksts dzīvnieks, esot bijis pagalam. Pamēģiniet piedāvāt kādam lai viņu piesien pie G5, G4 antenas uz kādu laiku, uz derībām. Tikai fiziku galīgi nezinoši piekritīs.

 17. Pavērojiet G4 torņu elektrības apakštaciju būdu izmērus un kabeļu resnumu un daudzumu uz antenām. Ja kāds mazliet saprot elektrību, tad sapratīs, ka uz antenām ar raidītāja starpniecību tiek pievadīti desmitiem , varbūt virs simts kilovatiem. Ja ir dzirdēts par enerģijas nezūdamības likumu, tad pajautājie sev ko šī elektriskā jauda dara izejot no antenas. Pazūd, tās nav? Enerģija ir un reāli iedarbojas uz vidi, tai skaitā cilvēku.

 18. Viss iedarbojas uz visu! Bez izņēmuma. Jo tuvāk atrodas, jo vairāk iedarbojas. Pēc kāda laiciņa sapratīsim. Tāpat kā savā laikā sapratām par DDT, raundapu vai citu zarazu, ko ieeinteresēti ļaudis savā laikā prezentēja kā pilnīgi nekaitīgu. Ja uz manas mājas uzstādītu tādu antēnu, tad es steigšus pārdotu dzīvokli.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.