Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties projektu konkursam “Iedzīvotāji veido savu vidi”

Bauskas novada dome aicina pašvaldības iedzīvotājus līdz šī gada 8. maijam iesniegt projektu pieteikumus tradicionālajam projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi”, saņemot līdz 2000 eiro lielu pašvaldības budžeta finansējumu savām idejām, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu, uzlabojot savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti Bauskas novada administratīvajā teritorijā, attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību, pašvaldību un uzņēmējiem.

Projekta konkursa ietvaros paredzēts atbalstīt publiski pieejamu teritoriju labiekārtošanu, pilnveidošanu un uzlabošanu, veicinot drošas un sakārtotas vides veidošanos Bauskas novadā.

Bauskas novada domē norādīja, ka pašvaldība var līdzfinansēt projektu 100% apmērā, ja tas tiek īstenots uz pašvaldības vai valsts īpašuma. Savukārt 85% apmērā līdzfinansējums tiek piešķirts, ja iecere tiek īstenota citos īpašumos (saskaņojot ar īpašnieku), ar nosacījumu, ka tie ir publiski brīvi pieejami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais projekta finansējums nav ierobežots, ja projekta īstenotājs izmaksas kā līdzfinansējumu sedz no saviem līdzekļiem.  Uz pašvaldības finansiālo atbalstu var pretendēt biedrības, nodibinājumi, reliģiskas organizācijas un arī fizisku personu neformālas grupas vismaz piecu cilvēku sastāvā.

Biedrība, Bauskas rajona mednieku kolektīvs “Nīzere”, pērn labiekārtoja divas vietas pie Beibežu dīķa. Projekta ietvaros tika attīrītas krastu daļas no aizauguma, izveidotas divas laipas un iekārtotas atpūtas vietas (beņķīši, ģērbtuve, atkritumu urnas). Labiekārtojot Beibežu dīķi ir paplašinātas tā izmantošanas iespējas, tagad pie tā var atpūsties, peldēt, makšķerēt, supot, vērot putnus un nodarboties ar citiem vaļas priekiem pie dabas. Foto: Bauskas novada pašvaldība

Ja kārtējā konkursa ietvaros kādai no Bauskas novada apvienību pārvaldēm netiek pilnībā apgūts finansējums, atbildīgie darbinieki ir tiesīgi organizēt grozījumus budžetā un rosināt līdzekļu pārdali projektu īstenošanai apvienību pārvaldēs, kur finansējuma pietrūkst, skaidroja pašvaldībā.

Ar domes priekšsēdētāja rīkojumu tiks izveidotas četras konkursa komisijas – katrā apvienības pārvaldē sava,  kas izvērtēs iesniegtos projektu pieteikumus, vai tie atbilst konkursa mērķim. Konkursa komisija lēmuma pieņemšanai var apmeklēt potenciālo projekta īstenošanas vietu vai piesaistīt ekspertus. Atbalstīti tiks projekti, kuri atbildīs administratīvajiem kritērijiem un vērtējumā saņems vismaz 9 punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pieteikumus līdz 8. maijam ar norādi „Iedzīvotāji veido savu vidi” var iesniegt Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros vai ar elektronisko parakstu nosūtīt uz e-pasta adresi: pasts@bauskasnovads.lv.

Konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” nolikums, projekta pieteikuma veidlapa un citi dokumenti ir pieejami pašvaldības mājaslapas www.bauskasnovads.lv sadaļā Sabiedrības līdzdalība, kā arī Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, bibliotēkās un pagastu nodaļās.  

Pagājušajā gadā Bauskas novada pašvaldības izsludinātajā iedzīvotāju iniciētu projektu konkursā saņemti 24 pieteikumi, no kuriem tika atbalstīti 23 projekti, bet realizēti 22 projekti ar kopēju finansējumu 20 819,78 eiro. No tiem 10 projekti īstenoti Bauskas apvienības pārvaldē, pieci projekti Iecavas apvienības pārvaldē, viens – Rundāles apvienības pārvaldē, savukārt Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā – seši.

Bauskas Mūzikas un Mākslas skolas teritorijā izveidota jauna atpūtas pieturvieta „Soliņu trio”, kas kalpos arī kā lielisks papildinājums pilsētvides ainavā. Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Nu, ko, baušķenieki!
  Atloka piedurknes, saspļauj saujās un uz priekšu!
  Parādiet, ka jūs arī kaut ko variet, nevis tikai brekāt un pašvaldību lamāt!!

  18
  2
 2. Izsludina pasākumu un pēc tam atmuguriski soda visus, kas patvaļīgi sabuvējuši kaut ko uz pašvaldības zemes bez saskaņojuma 😀

  4
  9
 3. tā atskatoties un redzot ka ES valstu saimē, un daudz kur pasaulē esam tajā galā, kur aiz mums neviena nav – esam paši pēdējie. Viedi speciālisti, starp tiem arī ārzemju, zina teikt, ka profesionāli mēs mākam notrallināt un izzagt budžeta un fondu līdzekļus un tas notiek tieši ar profesionāli augstus amatus ieņemošo ziņu, pie tam par šiem “darbiem” gada beigās saņemot vēl prēmiju…. Tepat novadā Bērzkalnu kanalizācijas un ūdensvada naudu izzaga, bet novada vadība prēmijas dabūja,

 4. vai šie tūkstoši novada naudas vairāk neiederētos to pašu novada pārvaldībā esošo ielu pagaidām pielabošanai un sabrukušo trotuāru sakārtošanai, bet “darītājiem” laikam citas vajadzības….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.