Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras brīvlaikā – darbs; Bauskas novadā jūnijā strādās 93 skolēni

No šodienas sākas skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums, kas norisināsies līdz 31.augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) precizēja, ka piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns pasākumā tiek nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem.

Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

NVA Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore Diāna Dēliņa pastāstīja, ka Bauskas novadā pieteikušies 23 darba devēji, piedāvājot 268 darba vietas, kas ir par 65 darba vietām vairāk nekā pērnā gada vasarā. D. Dēliņa atzīmēja, ka katru gadu visas piedāvātās darba vietas tiek aizpildītas un tā plānots arī šajā gadā.

“Darba devēji ir dažādi. Ir tādi, kas piedalās pasākumā jau ilgstoši un nodrošina pasākuma mērķi atbildīgi. Nevēlamies nevienu izcelt un nevienu darba vietu noniecināt, darbi ir dažādi, un visi vajadzīgi. Ir dažādas attieksmes, arī negatīvas un dažreiz ir sajūta, ka vajadzīgs lētais darbaspēks, nedomājot, ka pirmā pieredze jaunietim vēlāk paliks atmiņā ilgi un radīs nevajadzīgas mieles. Gribētos, lai visi darba devēji saprot, ka šī ir pirmā darba pieredze jaunietim, kurā viņš saprot, kas ir darba līgums, kas ir nodokļi, kāpēc tie ir svarīgi, ka jāierodas darbā laikā un katru dienu. Pieredzei ir jābūt atbildīgai, pozitīvai, aizrādījumiem taisnīgiem. Pieaugušajiem vajadzētu atcerēties sevi tajā vecumā,” teic D. Dēliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizēja, ka Bauskas novadā darbam pieteikušies 333 skolēni. Darbam piedāvātas tādas vakances, kā viesmīlis, labiekārtošanas strādnieks, palīgstrādnieks, pārdevēja palīgs, aitkopis, iesaiņotājs un citas. Vakances lielākoties ir sezonāla rakstura, uzņēmumos, kuros lielākais darba periods ir vasara un tūrisma sezona. D. Dēliņa akcentēja, ka šis darbs ir uz laiku, un jaunieši tam ir īsti piemēroti, uzlabojot savas valodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Pasākumā var pieteikties arī skolēni no Ukrainas, bet jūnija mēnesī mūspusē Ukrainas skolēniem norīkojumi darbam nav izsniegti.

Jūnijā Bauskas novadā tiks nodarbināti 93 skolēni un ir vēl viena brīva darba vieta Iecavas uzņēmums SIA “Sparlats”. D. Dēliņa piebilst, ka darba devējs vēlas nodarbināt skolēnus, kas var strādāt fizisku darbu, un darbs nav viegls.

“Vēlamies arī atgādināt visiem interesentiem, kas vēlas savu vasaru pavadīt lietderīgi, ka noteikti ir jāpiesakās pasākumam Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā: www.nva.gov.lv , noteikti jāpārliecinās vai personu apliecinošajam dokumentam nav beidzies derīguma termiņš, un visa informācija par pasākumu jāizlasa rūpīgi,” uzsver D. Dēliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pareizi jau pateiks rakstā citviet darba devēji izmanto šo kā – “Lēto darba spēku”….

  2. Tie vecāki , kas ir iemācījuši saviem bērniem strādāt, tie bērni arī strādā un arī mācās un nebaidās no darba. Bet ir arī tādi jaunieši , kuri nestrādās , jo vieglāk ir datorā un telefonā degradēties .Un vecāki to pieļauj.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.