Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos pakāpeniski tiek uzsākta apkures sezona; siltumenerģijas tarifs apkures sezonas laikā būs mainīgs

Ņemot vērā laika prognozes, ka nākamajā nedēļā gaisa temperatūra pazemināsies, laikapstākļi būs lietaini un drēgni, pieņemts lēmums par pakāpenisku apkures sezonas uzsākšanu Vecumniekos, portālu informēja pašvaldības uzņēmumā SIA “Mūsu saimnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku centra katlumāja pagaidu režīmā darbu sāka 21. septembrī. Siltuma padeve šogad vispirms nodrošināta Vecumnieku pirmsskolas izglītības iestādei, Kalna ielā 13a, Vecumniekos.

Uzņēmumā skaidroja, ka dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopība (vai kopīpašnieku pilnvarotais pārstāvis) var pieņemt lēmumu par apkures sezonas uzsākšanas laiku, vēršoties pie SIA “Mūsu saimnieks” ar rakstisku iesniegumu, vai sūtot uz e-pastu musussaimnieks@vecumnieki.lv.

SIA “Mūsas saimnieks” iepriekšējo apkures sezonu uzsāka pagājušā gada 22. septembrī un pārtrauca šī gada 6. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkures sezonas pirmajos mēnešos maksa par apkuri tiks aprēķināta pēc Bauskas novada domē apstiprinātā siltumenerģijas ražošanas, piegādes un tirdzniecības tarifa -122,99 eiro bez PVN par 1 MWh.

Uzņēmumā norādīja, ka tarifs par apkures pakalpojumiem aprēķināts piemērošanai uz pašlaik iepirkto šķeldas apjomu 1300 ber/m3, taču saistībā ar nepastāvīgo un neprognozējamo kurināmās koksnes šķeldas cenu, un šķeldas piegādātāju ilgtermiņa līgumu neslēgšanu par fiksētu cenu, siltumenerģijas tarifs apkures sezonas laikā būs mainīgs.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju energoresursu tirgū un norēķinu kārtību, šobrīd tiek veikta jauna iepirkuma procedūra nākošajam šķeldas apjomam, un gatavots jauns siltumenerģijas ražošanas, piegādes un tirdzniecības tarifa projekts. Izstrādājamā siltumenerģijas tarifa izmaiņas būs saistītas ar energoresursu (elektroenerģija un kurināmais) cenu kāpumu.

SIA “Mūsu saimnieks” atgādina, ka ēkās, kurās tiek nodrošināta centralizētā siltumapgāde ir uzstādīti individuālie siltummezgli, kurus regulējot var uzstādīt nepieciešamo temperatūras režīmu telpās. Lai noteiktu optimālo telpu temperatūru un taupības režīmus, uzņēmums aicina vērsties pie mājas vecākā un kolektīvi pieņemt lēmumus par nepieciešamajiem temperatūras režīmiem ēkā, sadarbojoties ar ēku apsaimniekotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.