Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos sezona pagājusi ezera caurules zīmē; iedzīvotāji aicina turpināt Jaunā ezera tīrīšanu un teritorijas labiekārtošanu

Bauskas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA «Rovlan Group» par summu 82 628 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, kas paredz jaunas caurules ievietošanu bojātās vietā, lai savienotu Vecumnieku Veco ezeru ar jauno un varētu pārsūknēt ūdeni uz Jauno ezeru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Rovlan Group» pārstāvis Romans Šemels portālu informēja, ka pašreizējie laika apstākļi nedaudz traucē, bet darbu izpildes grafiku tie neietekmēs. «Cauruli šonedēļ ieliksim – būtībā visus galvenos darbus pabeigsim jau šonedēļ, to, kas vēl atliks, izdarīsim nākamnedēļ,» tā R. Šemels. Viņš norāda, ka varētu palikt tikai kādi darbi virsmas atjaunošanai.

Pa gultni var pastaigāties

Līgumu ar SIA «Rovlan Group» Bauskas novada dome noslēdza 27. oktobrī, un tas paredzēja darbu veikšanu divu mēnešu laikā. Šis iepirkums bija jau trešais. Pirmajā reizē neviens uzņēmējs nepiedalījās, otrajā reizē Bauskas novada dome pārskatīja līguma nosacījumus.

Pieteikumus trešajam iepirkumam bija iesnieguši četri pretendenti. Visdārgākais bija SIA «RERE Vide» piedāvājums, kas darbus vēlējās veikt par 169 001 eiro, savukārt SIA «Rovlan Group» izteiktais piedāvājums bija ar viszemāko cenu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Rovlan Group» ir Rīgā 2021. gada 8. janvārī reģistrēta, liecina «firmas.lv» publicētie dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021. gadā (kopš reģistrācijas) bija 0,67 miljoni eiro, peļņa 110 000 eiro.

Uzņēmums  jaunās caurules iegulda gan ar caurduršanas, gan rakšanas metodi. Foto: A. Ķienis

Atgriežoties netālā pagātnē, «Bauskas Dzīve» atgādina, ka par problēmām ar ūdens līmeni Jaunajā ezerā Bauskas novada vadību informēja jau maijā. Katras vasaras sākumā, paaugstinot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeni, atver Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Parasti tas ļauj dažu dienu laikā piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Maijā neilgi pēc slūžu atvēršanas konstatēja cauruļvadu bojājumu, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšanu. Ūdeni no Vecā ezera vairs nesaņemot, Jaunais ezers sāka izžūt, un patlaban pa ezera gultni var pastaigāties. Pēc tam, kad Vecumnieku iedzīvotāji aktīvi pieprasīja veikt darbības, Bauskas novada domes vadība tikās ar iedzīvotājiem, bet solīto īsti piepildīt neizdevās – ezers šovasar praktiski izžuva.

Visi aptaujātie eksperti savulaik atzīmēja, ka ūdeni jāpārsūknē līdz ziemas sākumam, savukārt ciema iedzīvotāji aicina vispirms ezera teritoriju iztīrīt un labiekārtot. Foto: A. Ķienis

Naudas nav, bet vajag

Par šo tēmu Vecumnieku apvienības iedzīvotāji runāja arī ar Bauskas novada vadības pārstāvjiem, kad notika tikšanās par 2023. gada budžeta veidošanu. Kopumā notika tieši tas, par ko runāja eksperti, ja ezerā ūdens līmeni neizdosies noturēt, nāksies veikt labiekārtošanas darbus. Un to tagad arī pieprasa iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Sezona pagājusi ezera caurules zīmē. Sākumā meklējām naudu, tad būvnieku, tagad būvnieks meklē, kur caurule atrodas. Veicam tirgus izpēti par ezera laipu demontāžu. Izraksim grunti pludmales un caurules izvada zonā. Diemžēl pašvaldībai tik lielu līdzekļu, lai iztīrītu visu ezeru, nav. Mēģināsim meklēt līdzekļus kādā Eiropas projektā,» informēja Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš.

«Eiropas Savienības fondu finansējums šādiem objektiem nav bijis. Ir dažādas programmas. Pašlaik nevaram solīt, ka varēs piesaistīt kādu Eiropas Savienības projektu. Iespējams, ka kaut ko varētu īstenot ar Lauku atbalsta dienestu, ar pārrobežu projektiem, bet finansējums ir niecīgs tam apjomam, kas vajadzīgs. Nākotnē būtu jāatjauno caurules posms visā garumā – tas ir pusotrs kilometrs. Caurule vijas cauri visam ciemam, skar daudzus privātos posmus, un tas ir finansiāli ietilpīgs projekts, kas jādala kārtās. Iespēju robežās, ja kaut ko varēs darīt, to arī paveiksim. Mums ir būvvaldes atzinums, ka laipu ir nepieciešams demontēt. Primāri izdarīsim šos darbus un domāsim, kā vidi sakārtot,» pauda Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Pašlaik atjauno arī slūžu elementus, lai varētu tās izmantot ūdens pārsūknēšanai. «Atjaunojam slūžas. Ievietos pagaidu aizvaru, kamēr veco saremontēs. Slūžām kopumā jāveic kompleksa restaurācija,» pauda L. Mediņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Nepieciešams komentārs no Darba inspekcijas par pirmo bildi. Darbinieks tranšejā bez ķiveres kā arī pie redzamā dziļuma tranšejas malas, visdrīzāk, nostiprināmas ar vairogiem.

  1
  10
 2. Cik kasīgi var būt cilvēki!
  Jādomā un jāpalīdz darbus padarīt ātrāk, nevis jāuzlaiž vēl kāda inspekcija.

  9
  2
 3. Man jau liekas ka tiešām kādam vajag naudu. Man , reāli pilnīgi vienalga ir tas jaunais ezers vai nav.Ezers ir privatizēts, nožogot nevar. Bet izdoma ir laba kā pie pika tikt.

  1
  1
 4. Vai tiešām ezers ir privāts un pašvaldība privātīpašumā iegulda līdzekļus…? Kurš ir īpašnieks un kā tas iespējams?

 5. bet, ko darīt tiem pagastiem, kuros nav pat viena mākslīgi uzpludināta dīķa? Steidzīgi ņemt aizdevumu un “rakt”, vienalga kurā virzienā, lai kaut dažiem arī tajos novados bez mākslīgā dīķa būtu labi?

 6. Jebkuru objektu var labi sadārdzināt rokot labi daudz un dziļi. Īpaši labi sadārdzinās rokot zem gruntsūdens un ūdens līmeņa, neviens neko nevar īsti nomērīt un pārbaudīt, procents krasi palielinās.

 7. Redzams, ka salīdzinājumā ar citiem šis uzņēmums strādā – izdarītais darbs runā par sevi nevis tukši vārdi. Apsveicami👍

 8. Ir pietuvinātās firmas, ir firmas -reketieri, ir vienkārši profesionāļu firmas, kas pat līgumu ievēro un idiotisku projektu spēj realizēt tehniski pareizi. Vairumā gadījumu blēži ir izdevīgāki par profesionāļiem.Tikai kam?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.