Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos trijās dienās nodod 450 automašīnu riepas

Kaspars Sauličs (no labās), SIA «Mūsu saimnieks» pārstāvis, palīdz Edgaram Bogdanovam atbrīvot riepas no plastmasas iepakojuma. Foto: Zane Skara

Necerētu atsaucību Vecumniekos guvusi iespēja bez maksas atbrīvoties no savu laiku nokalpojušām vieglo automašīnu riepām. Trīs dienu laikā laukumā pie SIA «Mūsu saimnieks» katlumājas izveidojies pamatīgs krāvums, savākts 450 riepu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» sestdienas, 15. aprīļa, priekšpusdienā novēroja, ka iedzīvotāji labprāt iesaistās riepu nodošanas akcijā – cits pēc cita pieņemšanas vietā piestāja automobiļi, un braucēji no automašīnas bagāžnieka cēla laukā nevajadzīgos, bojātos un bieži vien pamatīgi nodeldētos riteņa gumijas apvalkus. Vairāku riepu ārējais izskats liecināja, ka tās šķūnī, pagrabā vai sētmalā gulējušas gana ilgi; cita ar salmiem aplipusi, cita – ar sūnām apaugusi, tāpēc, kā atzīst apzinīgie autoīpašnieki, jo lielāks prieks, ka beidzot vide atbrīvota no šiem atkritumiem.

Noteikts, ka no katra transportlīdzekļa drīkst pieņemt ne vairāk kā četras riepas, tāpēc, lai to kontrolētu, SIA «Mūsu saimnieks» pārstāvis pieraksta auto reģistrācijas numuru un raugās, lai tas neatkārtotos. Sestdien maiņa katlumājā bija Kasparam Sauličam, un viņa pienākums nodrošināt, lai kārtība tiktu ievērota. «Sarakstā fiksēju katras mašīnas numuru un atvesto riepu skaitu. Tā kā atsaucība ir ļoti liela, svarīgi ir ikvienam dot šo iespēju, skaidro K. Sauličs.

Laimonis nodeva riepas, kas bez pielietojuma stāvējušas vismaz septiņus gadus. Foto: Zane Skara

Viņš atklāj, ka liels pieplūdums bijis akcijas pirmajā dienā, 13. aprīlī. Piektdien, 14. aprīlī, novērota mazāka aktivitāte, taču sestdienā, kad cilvēkiem brīvs un laiks pievērsties mājas darbiem, rosība lielāka. «Šorīt (15. aprīlī – red.), kad pieņēmu maiņu, divās dienās savākto riepu skaits pārsniedza divus simtus. Nu jau cipars mainījies, jo pāris stundu laikā atvests vairāk nekā 40,» iedzīvotāju aktivitāti raksturo uzņēmuma darbinieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K. Sauličs vērtē, ka šāda akcija ir ļoti laba, turklāt nav ierobežojumu, kas dotu priekšroku kādas konkrētas vietas iedzīvotājiem. Nolietotos automobiļu riteņu gumijas apvalkus pārsvarā tomēr vedot vietējie, taču ir arī tālāki braucēji, interesējušies cilvēki no Skaistkalnes un citurienes. Akcijā nododamo riepu kopskaits Vecumniekos ir ierobežots – 500, taču, iespējams, redzot lielo atsaucību, tiks rasta iespēja nodrošināt vēl vienu konteineru.

«Tas ir labi, ka tagad katrs legāli var atbrīvoties no vecajām riepām. Vienu brīdi taču Vecumniekos cilvēki tās mētāja viscaur, pat nekaunējās kraut pie daudzdzīvokļu māju sadzīves atkritumu konteineriem. Kaut kur taču tās gumijas jāliek, lai tik nu tagad nenoguļ šo iespēju! Nekur tālu nav jāved un arī nauda nav jāmaksā par nodošanu,» vērojot laukumā notiekošo, viedokli pauž kāda vietējā pensionāre.

Toms Krēsliņš atzinīgi vērtē Vecumniekos izsludināto riepu nodošanas akciju. Foto: Zane Skara

Piecpadsmit minūšu laikā «Bauskas Dzīve» pieņemšanas vietā sagaidīja četrus auto; visi braucēji bija kungi. «Tā ir tikai sagadīšanās, jo riepas ved nodot arī dāmas. Šorīt pat viena bija atbraukusi,» maldīgo priekšstatu kliedē K. Sauličs, «taču pārsvarā šis pienākums tomēr vīru ziņā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toms Krēsliņš bija atvedis četras riepas. «Ļoti labi, ka nav jābrauc riepas nodot uz Rīgu – jākavē laiks un jātērē degviela, turklāt vēl pieņemšana tiek organizēta sestdienās un bez maksas,» iespēju atzinīgi vērtē «Audi» īpašnieks. Riepas divus gadus bija nostāvējušas, beidzot varējis no tām atbrīvoties.

Savukārt vietējais iedzīvotājs Nauris nodeva riepas, kas bez pielietojuma stāvējušas desmit gadu. «It kā netraucēja, bet kāpēc turēt, ja vairs neizmantošu, un dota šāda iespēja. Labāk lai iet pārstrādei!» teic vīrietis. Līdzīgās domās ir arī Laimonis, kurš nodeva vismaz septiņus gadus glabātas riepas.

Edgars Bogdanovs automašīnas riteņu vecos gumijas apvalkus agrāk vedis uz Rīgu, kur no katra auto pieņemtas četras riepas. Tagad šī vieta slēgta, tāpēc, uzzinot par akciju, daudz nedomājis, licis riepas bagāžniekā un braucis šurp.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Trīs dienu laikā laukumā pie SIA «Mūsu saimnieks» katlumājas izveidojies pamatīgs krāvums, savākts 450 riepu. Foto: Zane Skara

Laikā, kad rit sezonālo riepu maiņa, svarīgi, lai iedzīvotāji no savu laiku nokalpojušām vieglo automašīnu riepām atbrīvotos videi draudzīgā veidā, tāpēc SIA «Mūsu saimnieks» Vecumniekos sadarbībā ar SIA «Vides serviss» Bauskā organizē akciju. Tās laikā – no 13. līdz 29. aprīlim – Vecumniekos, Ceriņu ielā 17, katlumājas teritorijā bez maksas var nodot riepas. Vienlaikus turpat pieņem arī nolietotās elektropreces. Riepu un nolietoto elektropreču nodošana tiek organizēta darbdienās un sestdienās no plkst. 9 līdz 17. Veduma izkraušana – tikai SIA «Mūsu saimnieks» pārstāvja klātbūtnē. Sīkāka informācija pa tālruni 29830806.

Nauris no Vecumniekiem jūtas atbildīgs par apkārtējo vidi, tāpēc atsaucās aicinājumam atbrīvoties no nevajadzīgajām riepām. Foto: Zane Skara

Teksts: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.