Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku apvienības teritorijā atputekļos grants seguma ielas

Iestājoties siltam un sausam laikam, grantsceļi sāk putēt. Tas ir īsts pārbaudījums iedzīvotājiem, kuru mājas atrodas šāda ceļa vai ielas malā.  Lai samazinātu neērtības iedzīvotājiem, Vecumnieku apvienības teritorijā tuvākajā laikā tiks sākta grants seguma ielu un vairāku ceļu posmu apstrāde ar putekļu absorbentu – kalcija hlorīdu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad darbus plānots veikt 17 ielās un piecos ceļu posmos ar kopējo platību 30 790 kvadrātmetru, šim mērķim tērējot 4002,7 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, informēja Bauskas novada domē.

Saskaņā ar pašvaldības veikto iepirkumu darbus uzticēts veikt Bauskas novada uzņēmumam SIA «Viona». Iepirkumā bez «Vionas» piedalījās arī VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» ar piedāvāto līgumcenu 5850,10 eiro un SIA «Kulk», kas atputekļošanu bija apņēmusies par 7389,60 eiro, liecina informācija elektroniskajā iepirkumu sistēmā.

Vecumnieku pagastā atputekļošana paredzēta Taļķes ielā, Kastaņu ielā, Aizupes ielā, Parka ielā, Jaunajā ielā, Ezera ielā, Pļavas ielā, Lazdu ielā, Jaunajā ceriņu ielā, Cīruļu ielā, Baložu ielā, autoceļu B16, C2 un B2 posmos, Stelpes pagastā, Nīzeres un Upes ielā, Skaistkalnē, Dzirnavu un Zaļajā ielā, savukārt Valles pagastā, Liepu ielā, Dārza ielā, kā arī ceļa A3 posmā Indrāni–Pasts un A1 Jaunspārītes–Pētermuiža–Janeikas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš atklāja, ka pašlaik precīzi nevar pateikt, kad tieši darbi sāksies. «Vēl jāvienojas ar darbu veicēju. Konkrētu dienu nevaru nosaukt, jo paši mēs to nedarām, bet firma, kas uzvarējusi iepirkumā. Jāvadās arī pēc laikapstākļiem – nevar būt pārāk sauss, kā arī pārāk mitrs. Mēģināsim tuvākajā laikā,» teic L. Mediņš un pieļauj, tā kā turpmākās dienas sola sausas un karstas, iespējams, vajadzēs pašiem piespiedu kārtā ar autocisternu mitrināt grantētās ielas.

Plānots, ka atputekļošana sāksies Vecumnieku pagastā un darbi tiks virzīti tālāk uz pārējiem Vecumnieku apvienības teritorijas pagastiem. Darbu izpildes termiņš ir atkarīgs no tehnikas, tas ir izpildāms vienā dienā, bet ir varianti, kad nepieciešamas divas dienas.
L. Mediņš skaidro, ka absorbenta iedarbības laiks pēc atputekļošanas vidēji ir trīs mēneši, bet iedarbība var ilgt arī sešus mēnešus, tas atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, no transporta intensitātes, ieklātā materiāla daudzuma uz vienu kvadrātmetru, laika apstākļiem, kā arī ceļa kvalitātes.

«Process notiek pēc autoceļu specifikācijām, no sākuma brauc greiders, uzirdina ceļa virskārtu, nolīdzina bedres, ja vajag mitrina, un pēc tam noklāj ar kalcija hlorīdu. Ceļš izskatās kā nolaistīts. Nevar teikt, ka vispār neput, bet ļoti minimāli,» stāsta L. Mediņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kalcija hlorīds cilvēkam nav kaitīgs, atputekļošanai tiek izmantots tieši šā darba veikšanai ražots kalcija hlorīds. Ja dzīvnieki padzersies no peļķes, kas izveidojusies uz ceļa, kas ir bijis apstrādāts ar pretputekļu materiālu, ar tiem nekas slikts nenotiks, bet augi, kas aug šādi apstrādāta ceļa malās, kalcija hlorīdu uzņems kā mēslojumu.

L. Mediņš uzsver, ka arī pērn atputekļotas ielas, bet šogad to ir vairāk, jo iekļautas brauktuves arī Valles pagastā. «Cenšamies paplašināt teritoriju, bet izvērtējam arī izmaksas, lai nesanāk tā, ka līdzekļus izlieto atputekļošanai, bet pietrūkst ceļu labošanai. Budžeta ir tik, cik ir, cenas visam paaugstinās, jāsabalansē to ieguvumu pret līdzekļu izmantojumu. Protams, iedzīvotāji vēlētos, lai pilnīgi visu atputekļo, bet tās ir ļoti lielas izmaksas,» paziņo L. Mediņš.

Viņš atklāj, ka paralēli, kur iespējams, cenšas veikt dubultās virsmas apstrādi. Piemēram, Vecumniekos, Baložu ielā, būs melnais segums, secīgi tur atkritīs atputekļošanas darbi.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.