Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku Jaunā ezera glābšanai sagatavots jauns iepirkums

Vecumnieku Jaunā ezera glābšanai sagatavots jauns iepirkums, kura specifikācijā galvenās izmaiņas ir atteikšanās no nosacījuma pretendentiem veikt projektēšanas darbus, informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prognozējams, ka iepirkuma specifikāciju šonedēļ apstiprinās un šīs nedēļas laikā pašvaldība varēs izsludināt iepirkumu. Pēc izsludinātā iepirkuma desmit dienas notiks pretendentu pieteikšanās, pēc tam – izvērtēšana un uzvarētāja noteikšana. Ja viss noritēs, kā plānots, darbus varētu sākt oktobra pirmajā nedēļā, pauda Dulbe.

Kā aģentūru LETA informēja Attīstības un būvniecības departamenta vadītājs Mārtiņš Veinbergs, ūdens padevi plānots atjaunot mēneša laikā pēc darbu sākšanas, un vēl aptuveni mēnesi varētu prasīt teritorijas sakopšana objektā.

Vecumnieku Jaunais ezers saņem ūdeni pa cauruli no Vecā ezera. Abi ezeri ir mākslīgi izveidoti vēl padomju laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka šīs sezonas sākumā, sākot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeņa paaugstināšanu, tika atvērtas Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Atverot slūžas, no Vecā ezera uz Jauno ezeru pa savienojošo cauruli tika padots ūdens, lai dažu dienu laikā varētu piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Neilgi pēc slūžu atvēršanas tika konstatēts cauruļvadu bojājums, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšana. Vecā ezera slūžas tika nekavējoties aizvērtas.

Pašvaldībā informēja, ka cauruļvads tika atrakts 30 metru garā posmā zaļajā zonā starp Veco ezeru un Pludmales ielu. Cauruļvadā ievietots izpētes robots veica video inspekciju. Tajā bija redzams, ka trīs vietās cauruļvads ir bojāts un vienā vietā – aizgruvis. Visi bojājumi tika konstatēti 250 metru garā posmā, tai skaitā zem Pludmales ielas, kurai ir uzklāta dubultās virsmas apstrādes kārta.

Sākotnēji izsludinātais iepirkums, kas noslēdzās 2.augustā, beidzās bez rezultātiem. Kā informēja Veinbergs, sarunās ar būvniekiem noskaidrots, ka būvfirmas uzskata objektu par pārāk mazu un iepirkuma specifikāciju – par pārāk sarežģītu.

Jaunajam ezeram ir būtiska loma ne tikai Vecumnieku ciema dabas daudzveidības un ainavas saglabāšanā, bet arī kā nozīmīgai rekreācijas teritorijai. Izveidotā infrastruktūra īpaši nozīmīga ir Vecumnieku ciema iedzīvotājiem, pauda Bauskas pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Interesanti cilvēki, laikam pusgadu nespēja negadījumu klasificēt kā ūdensvada avāriju.Avārijas gadījumā darbojas Aizsargjoslu likums, saskaņā ar kuru, attiecīgā inženiertīkla valdītājam vai īpašniekam ir tiesības veikt avārijas likvidācijas darbus divas nedēļas iepriekš informējot zemes īpašniekus un bez projekta, ja netiek kaut kas principiāli mainīts. Ļoti iespējams, ka konkrētajā gadījumā attiecīgais ūdensvads ir bezsaimnieka un zemes īpašnieku zemesgrāmatās nav uzrādīts šis ūdensvads.Tādā gadījumā, katrai kļūdai ir uzvārds, kā teica viens nejauks vēstures personāžs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.