Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku Jaunajā ezerā aizliegs peldēšanos, bradāšanu un laivošanu

Vecumnieku abu ezeru un Valles pagasta dīķa ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajās peldvietās ir atļauts peldēties, šonedēļ apliecinājusi Veselības inspekcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai peldēties būtu droši un atpūtniekiem nevajadzētu bažīties par ūdens kvalitāti, pēc pašvaldības iniciatīvas kopš 2013. gada pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» pārstāvji vairākas reizes gadā pārbauda peldūdens kvalitāti Vecumnieku novada neoficiālajās trīs peldvietās – Valles dīķī un Vecumnieku Jaunajā, kā arī Vecajā ezerā.

Vaicājot, vai šogad gaidāmi uzlabojumi kādā no peldvietām, Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš, informēja, ka šovasar plānoti nelieli uzlabojumi Vecā ezera peldvietā.

“Tiks atjaunota infrastruktūra Vecā ezera peldvietā – lapenes margas, koka galdi, bērnu rotaļu laukums. Pašas peldvietas nav plānots šoreiz atsvaidzināt. Šogad tiks aizliegta jebkāda peldēšanās, bradāšana, laivošana Vecumnieku Jaunajā ezerā. Par to tiks drīzumā paziņots oficiāli. Tas nav sakarā ar ūdens analīzēm, jo tās ir labas, bet saistībā ar dūņām, kurās bērni var iegrimt,” sacīja L. Mediņš.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. ar ko Vecumnieku “ezers” atšķiras no Valles dīķa? Vien ar to, ka šo Vecumnieku dīķi, kas ir mākslīgi veidota ūdenstilpe, kāds pamanījies aplam nodēvēt par ezeru. Būtu jāzin, vai vismaz jebkurā enciklopēdijā jāizlasa, ka par ezeru dēvē vien dabiski izveidojušos ūdenstilpi dabīgā ieplakā, vis cilvēka roku vai tehnikas raktais un uzpludinātais ir vienīgi dīķis, lai cik liels arī pēc izmēriem tas nebūtu.

  2. Drausmīgi, ka cilvēkiem baudu sagādā kaut ko riebīgu pateikt un uzrakstīt. Tie kas parasti citu acī skabargu redz savā baļķi neredz un ir nelaimīgi ar savu dzīvi, aprobežoti….

    1
    1
  3. kurā traktātā vai zinātniskajā darbā esi atradis sava komentāra pamatojumu, jeb to izdomāji uz poda sēdēdams, paša smakas apreibināts? Bet tas tā- ar nekauņu var cīnīties tikai pretī liekot nekaunību.

  4. Sevišķi bargi vajadzētu vērsties pret bradātājiem.Stipri saduļķo ūdeni un vēl piemētā konfekšu papīrīšus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.