Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku jaunajā ezerā atkal ieplūst ūdens no Vecā ezera

Lai arī līgums par Vecumnieku jaunā un Vecā ezera savienojošās ūdensvada caurules remontdarbiem paredz, ka šos darbus var pabeigt līdz 27. decembrim, tomēr caurules jau tagad ir ievietotas un pirmie sūknēšanas mēģinājumi jau notikuši, un tie bija veiksmīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Caurules nomaiņu par 82 628,32 eiro bez pievienotās vērtības veica SIA «Rovlan Group». «Izmēģinājuši esam, ūdens tek. Ar ieguldīto cauruli viss kārtībā – savus 50 gadus turēs un vairāk. Pārējos posmos ir manītas dažas sūces – savienojuma kopējais garums ir liels, kādu brīdi būs jāpiecieš. Svarīgākais, lai privātīpašumi un ielas neapplūst,» stāsta Vecumnieku pagasta pārvaldes vadītājs Lauris Mediņš.

Papildus 24. novembrī noslēgts līgums ar SIA «Norfa» par laipas demontāžu un pludmales zonas grunts virskārtas noņemšanu līdz viena metra dziļumam. Līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa ir 18 700 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, savukārt ar nodokli 22 627 eiro. Paredzēts, ka darbi jābeidz līdz 14. decembrim. Vecumnieku apvienības pārvaldē informēja, ka darbi varētu sākties šonedēļ.

Vecumnieku apvienības pārvalde informē, ka paralēli remontē Vecā ezera slūžu aizvaru. «Tagad ir divi aizvari, varam izmantot abus. Kamēr viens remontā, otrs darbojas. Cerēsim, ka uz Ziemassvētkiem viss būs pabeigts. Kā pabeigs pludmales rakšanu, plūdināsim ūdeni. Kamēr Vecajā ezerā ir augsts ūdens līmenis, var pārsūknēt,» informē L. Mediņš.

Foto: A. Ķienis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.