Vecumnieku jaunie volejbolisti izcīna zelta godalgas Latvijas čempionātā

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī tika aizvadīts Latvijas Jaunatnes čempionāta (LJČ) jaunākās grupas fināls volejbolā U-14 vecuma zēniem. Pēc 16 gadu pārtraukuma uzvaras laurus plūca Vecumnieku jaunatnes komanda, portālu informēja Vecumnieku sporta skolas treneris Rolands Plēsnieks.

Viņš pastāstīja, ka Vecumnieku volejbolistiem pirmajā spēlē pretī stājās neērtā komanda no Jēkabpils. «Spēles sākums izvērtās spraigs un emocijām bagāts. Daudz garu un skaistu izspēļu. Nospēlējot precīzāk seta galotni, izdevās izcīnīt uzvaru. Otro setu iesākām vēl drošāk un pārliecinošāk. Pie rezultāta 10:5 likās jau, ka viss ir kārtībā, bet Jēkabpils sporta skolas jaunieši nepadevās un spēja gan izlīdzināt rezultātu, gan arī uzvarēt otrajā setā. Trešajā setā viss izšķīrās pašā spēles galotnē. Nospēlējot droši un precīzi, izdevās izcīnīt uzvaru ar 15:13 un visā spēlē ar 2:1. Emocijas «eksplodēja» uz laukuma, jo beidzot izdevās uzvarēt Jēkabpils sporta skolas komandu,» spēles gaitu raksturo R. Plēsnieks.

Emocijas nav pierimušas arī otrajā mačā. Spēlējot agresīvi un precīzi, Vecumnieku jaunajiem volejbolistiem izdevās pārspēt Kuldīgas novada sporta skolas komandu.

Dienas pēdējā spēlē pretī stājās mājinieku vienība. «Pēc pirmā seta likās, ka viss būs viegli un ātri, turpretī otrais sets kā auksta duša atvēsināja zēnus. Izdarījām pareizos secinājumus un dienu noslēdzām ar uzvaru pār Daugavpils sporta skolas komandu.

Fināla spēļu otrā diena iesākās «miegaini», ar spēli pret «Talsu/Dundagas» sporta skolas komandu. Seta sākumā zēni uzreiz nespēja atrast spēles pavedienu. Pēc pāris labām epizodēm aizsardzībā izdevās atkal atgūt pareizo ritmu un izcīnīt uzvaru ar 2:0.

Pirms pēdējās spēles jau bijām nodrošinājuši uzvaru čempionātā, bet par to zināja tikai treneris. Zēni bija koncentrējušies un precīzi bija arī šajā spēlē pret Rēzeknes novada sporta skolas vienību. Uzvara spēlē ar 2:0, un svinības varēja sākties!» sacīja R. Plēsnieks.

Kā atzina paši zēni, lielākas emocijas bija pēc uzvaras pirmajā spēlē, apzinoties, ka ir Latvijas čempioni U14 vecuma grupā.

«Šīs divas dienas atņēma ļoti daudz spēka un enerģijas ikvienam, tāpēc arī saprotams, ka «baterijas» bija nosēdušās. Liels prieks un lepnums par zēnu parādīto sniegumu laukumā!» sajūsmu pauž R. Plēsnieks.

U14 zēnu komandā spēlēja – Sandis Bajars, Rainers Rauls Klipa, Raitis Mičulis, Aleksis Aleksejs Lukjaņins, Edgars Ročāns, Edgars Kļaviņš, Kristiāns Cīrulis un Edgars Vārpiņš. Vērtīgākā spēlētāja balvu ieguva – Edgars Ročāns.