Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku mākslas programmas audzēkņi gūst sasniegumus vairākos konkursos

Katrs izvēlētais audzēkņa darbs izveidots zeltītā ciļņa plāksnē un ievietots instalācijā «Mūsu saule», kas uzstādīta pie ieejas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Foto – A. Sproģe.

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas (MMS) vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi jauno mācību gadu iesāk radošuma un sasniegumu zīmē, «Bauskas Dzīvei» vēstī Anda Sproģe, Vecumnieku MMS direktores vietniece mākslas programmā un gleznošanas skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16 Vecumnieku bērnu darbi instalācijā «Mūsu saule»

«Jau pirmajās septembra dienās saņēmām ziņu par laureātiem konkursā «Mūsu pasaule, mūsu nākotne», ko organizēja Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Latvijas bankas simtgadei veltītās izstādes «Vērtību zīmes» ietvaros.

Aizejot vasaras brīvlaikā mazie mākslinieki veidoja darbus par savām, ģimenes un pasaules vērtībām. Kopumā konkursā no visām Latvijas mākslas skolām tika iesūtīti ap 900 darbiem. Žūrija no visiem zīmējumiem «Mūsu saules» instalācijai atlasīja 369 interesantākos un atbilstošākos. No Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas tika iesūtīti 38 darbi. Žūrijas atzinību izpelnījās 16 audzēkņu darbi, par ko mums ir milzīgs prieks. Tas ir augsts novērtējums tik lielā darbu konkurencē. Katrs izvēlētais audzēkņa darbs tiek izveidots zeltītā ciļņa plāksnē un ievietots instalācijā, kas uzstādīta pie ieejas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstāde norisinās no 9. oktobra līdz pat 2023. gada 15. janvārim. Pēc izstādes katrs konkursa dalībnieks saņems dāvanā savu darbu zeltītajā cilnī,» par MMS audzēkņu dalību pirmajā konkursā stāsta A. Sproģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Purvīša acīm»

Annas Stallītes darbs konkursam «Purvīša acīm». Fotoreprodukcija – A. Sproģe.

Taču ir bijis vēl vairāk konkursu un sasniegumu. Tā kā šis ir gleznotāja Vilhelma Purvīša gads, tad arī Vecumnieku mākslas programmas audzēkņi iepazina izcilā mākslinieka daiļradi. «Gatavojām gleznošanas stundās darbus konkursam «Purvīša acīm», kas norisinājās Ogrē. Liela sajūsma bija par gūtajiem rezultātiem – 43 Latvijas mākslas skolu konkurencē esam ieguvuši divus Atzinības rakstus. Paldies par radošo darbu manām audzēknēm Annai Stallītei un Rebekai Kovalai!» priekā dalās skolotāja.

Pilis un muižas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oktobra sākumā mācību iestādes skolēni devušies baudīt darba augļus par dalību Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursā «PILS SĒTA PILSĒTA».

Konkursā tika novērtēts audzēkņu veikums vasaras plenēru laikā par tēmu «Pilis un muižas». Vecumnieku mazie mākslinieki apmeklēja Rundāles pili un Bauskas pili, kas arī atspoguļojās viņu radošajos gleznojumos un zīmējumus. Ar Atzinības rakstiem tika novērtēti Annas Vagas un Markusa Heniņa gleznojumi. Dalībniekiem prieks par skaisto apbalvošanas pasākumu Bauskas pilī.

«Priekules Ikars»

Sasniegumi rudenī turpinās. «Milzīgs pacilājums par saņemto ziņu no Priekules puses. Dalība konkursā «Priekules Ikars» tēmā «Balva lidotājam» Kristiānai Krūmiņai novērtēta ar augsto godalgoto 1. vietu savā vecuma grupā. Liels gandarījums par ieguldīto darbu un novērtējumu. Pēc savas balvas Kristiāna dosies 1. novembrī uz Priekules mūzikas un mākslas skolu,» stāsta Anda Sproģe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.