Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku mežā konstatē bīstamus atkritumus

Vecumnieku pagasta iedzīvotāji satraukušies par, iespējams, bīstamu atkritumu klātbūtni Vecumnieku puses mežā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptuveni divu kilometru attālumā no Vecumnieku centra, vien 150 metru no ceļa, mežā ir izgāzti četri konteineri un piecas mucas ar darvai/mazutam līdzīgu pildījumu, kurš lēnām tek no tvertnēm laukā, piesārņojot vidi.

Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Aija Jalinska atklāja, ka VVD jau jūlija beigās saņēmis iesniegumu no a/s «Latvijas valsts meži» (LVM) par mežā izmestiem atkritumiem, kurā norādīts, ka Bauskas novada Vecumnieku pagasta teritorijā (Vidusdaugavas reģiona Skaistkalnes meža iecirkņa 504. kvartālu apgabala 247. kvartāla 9. nogabalā) konstatēti izmesti, iespējams, bīstami atkritumi: četri konteineri un četras mucas ar nezināmas izcelsmes melnu masu, kas daļēji izlijusi augsnē. Precīzs atkritumu izgāšanas laiks un personas, kuras varētu būt izdarījušas norādīto pārkāpumu, nav zināmas.

VVD 1. augustā ierosināja administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu. Vienlaikus VVD atzinis LVM par cietušo administratīvajā pārkāpuma lietā. VVD lūdzis Bauskas novada pašvaldības policijai iesaistīties vainīgās personas meklēšanā, tāpat nosūtīta vēstule LVM par nepieciešamību savākt un nodot atkritumus atbilstošam atkritumu apsaimniekotājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVM  apliecināja, ka veiks nepieciešamos pasākumus, lai sakārtotu teritoriju un nodotu atkritumus, par ko attiecīgi informēs arī VVD.  A.Jalinska atzina, ka vides piesārņojums ar dažāda veida atkritumiem ir būtiska problēma visā Latvijas teritorijā, VVD pateicas ikvienam, kas ziņo par vides pārkāpumiem un aicina to darīt arī turpmāk, zvanot uz VVD Operatīvā koordinācijas centra tālruni + 371 26338800 vai izmantojot mobilo aplikāciju VIDES SOS.

Foto autors: Ivars Usāns.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Atkritumi bīstami dabai, bet mēnesis jau kā riņķī un LVM tik vēl plāno veikt sakopšanas darbus. Saņemieties un izdariet!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.