Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku mūzikas un mākslas skola aicina svinēt brīvību koncertā

Ar lielu atbildības izjūtu un prieku Vecumniekos notiek gatavošanās 4. maija – Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas – svētku koncertam, portālu informēja Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste Zane Onkele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka šoreiz Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas (MMS) bērnu koris un sieviešu koris «Via Stella», kā arī koklētāju ansamblis «Skandīne» gatavo īpašu svētku programmu «Apsedz baltu villainīti, aizsaspraud sudrabā», kurā godā tiks celtas latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu oriģinālmūzika.

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Via Stella» un koklētāju ansamblis «Skandīne» šovasar XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētkos plecu pie pleca muzicēs Rīgas Domā kokļu mūzikas nakts koncertā «Gaismas dārzs». Speciāli šim notikumam kora vadītāja un komponiste Liene Batņa ir sacerējusi skaņdarbu korim un koklētāju ansamblim «Mēnestiņis nakti brauca». Svarīgi, ka pirmatskaņojums šim jaundarbam izskanēs 4. maijā Vecumnieku tautas namā un tikai pēc tam Rīgas Domā.

«Tautasdziesma ir tas žanrs, ko es jūtu visstiprāk, dzirdu vislabāk un vissirsnīgāk varu izdziedāt. Es nezinu, kā tas ar mani rezonē, bet melodijas idejas un tautasdziesmu vārsmas plūst brīdī, kad pieslēdzos tās pierakstīt. Es ļaujos šim mirklim, plūstu tam līdzi, un roka pieraksta to, ko jūt sirds un dzird manas ausis,» tā par mūzikas radīšanas mirkli saka komponiste Liene Batņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. maija koncertā bez pirmatskaņojuma varēs klausīties vēl divas Lienes Batņas, kuras radošais pseidonīms ir Austriņa, kompozīcijas.

“Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas koncerti mums vienmēr bijuši svarīgi un mīļi. Vienmēr tiem esam gatavojušies ar lielu pietāti un atbildību. Nekad neaizmirsīsim emocionālo koncertu pērn, 4. maijā, kad kopā ar kora dziedātājiem pie balti klāta galda sēdēja arī ģimenes no Ukrainas un latviski dziedāja vienu no skaistākajām tautasdziesmām «Pie Dieviņa gari galdi».

Šogad koncertā neklāsim baltos galdautus, jo svētku programmas koncepcija ir cita. Mēs gribam godā celt saktu, kas ir svarīga un skaista tautastērpa sastāvdaļa – tā kalpo praktiski, tā daiļo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabā viss ir ciklisks. Tāda ir arī sakta – viss plūst pa apli. Mēs – cilvēki – esam kā dārgakmeņi saktā. Mēs – tie, kuri mīlam, jūtam, spīdam,» par koncerta mākslinieciskās koncepcijas saktas motīvu stāsta Liene Batņa.

Koncerts «Apsedz baltu villainīti, aizsaspraud sudrabā» Vecumniekus tautas namā paredzēts ceturtdien, 4. maijā, pulksten 17.

Foto: EMOCIONĀLAIS KONCERTS pērn, 4. maijā, kad kopā ar kora dziedātājiem pie balti klāta galda sēdēja arī ģimenes no Ukrainas un latviski dziedāja vienu no skaistākajām tautasdziesmām «Pie Dieviņa gari galdi». Foto: no skolas albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.