Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā apskatāma gleznotājas Ingas Jurovas darbu izstāde

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā (MMS) līdz 2. februārim apskatāma izcilās gleznotājas Ingas Jurovas darbu izstāde. Skolā tiek turpināta tradīcija par profesionālās mākslas pieejamību bērniem un jauniešiem laukos, notiek nodarbības izstādēs, informē gleznotāja un MMS pasniedzēja Anda Sproģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bieži gleznoju savu tuvāko apkaimi – Maskavas forštati. Ejot kājām ikdienas gaitās, vēroju, kā gadalaiki un apgaismojums izmaina manām acīm tik ierastās pilsētas nomales ainavas. Tikai Maskačkā, kā mēs, vietējie, šo rajonu saucam, un Venēcijā var gleznot visu pēc kārtas!» atzīst I. Jurova.

Kā stāsta A. Sproģe, Inga Jurova pārstāv maģiskā reālisma virzienu glezniecībā. Gleznojot reālistiskus motīvus, mākslinieci interesē metafiziskais un aiz ārējās formas slēptais lietu saturs. Viņu aizrauj darbos atainotā situācija, patīk ainavās iekļaut figūras.

Inga Jurova (otrā no labās) ar kolēģēm. Foto: no albuma

Inga Jurova dzimusi Rīgā 1972. gada 16. martā. No 1996. gada viņa piedalās mākslas projektos kā gleznotāja un kuratore, kā arī ir sarīkojusi vairākas personālizstādes. Izglītojusies Latvijas Mākslas akadēmijā – 1998. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas bakalaura grādu. 2000. gadā iegūts mākslas maģistra grāds un gleznotājas specialitāte un absolvēta Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa glezniecības meistardarbnīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020. gadā Inga Jurova Ģederta Eliasa balvas konkursa izstādē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā ieguvusi Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu mūsdienu glezniecībā. Godalgotais darbs «Dindiņu saimnieki. Alfrēds un Elfrīda» konkursa žūriju uzrunājis ne vien ar savu tehnisko izpildījumu, bet arī dziļi personisko stāstu.

Savukārt iepriekšējos gados māksliniece par saviem darbiem nominēta Jāzepa Pīgožņa piemiņas balvai konkursa izstādēs «Latvijas ainava».

Izstādē «Pastaiga» Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas zālē apskatāmi darbi no Maskavas forštates ainavu cikla. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.