Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā sākti būvdarbi

Investīciju projektā ir sākti būvdarbi Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā, to gaitā pārbūvēs ēkas pirmo stāvu un uzcels mācību iestādei piebūvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Bauskas novada pašvaldības projektu vadītāja Līga Čakāne, projekta mērķis ir veikt skolas pārbūvi, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu profesionālās ievirzes izglītības un pakalpojumu pieejamību, lai būtu vienlīdzīgas iespējas visiem novada teritorijas iedzīvotājiem.

Būvdarbu veicēja ir pilnsabiedrība «P un P Būvniecības grupa», būvuzraudzību nodrošina SIA «BŪVES BIROJS», autoruzraudzību veic SIA «PBR», informē pašvaldībā.

«Bauskas Dzīve» fotoattēlos fiksējusi pašu būvdarbu sākumu pie Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas – darbu laukuma ierīkošanu un norobežošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Čakāne vietnē bauska.lv min, ka kopējās būvdarbu izmaksas sastāda 1 040 472,22 eiro, no tām būvniecība – 1 010 129,42 eiro, būvuzraudzība – 15 342,80 eiro un autoruzraudzība – 15 000,00 eiro. Valsts finansējums 670 254,43 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 370 217,79. Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.

Vecumnieku mūzikas un mākslas skola jau daudzus gadus gaidījusi fundamentālu remontu un telpu paplašināšanu. Tā, piemēram, vienā no skolas pašvērtējuma ziņojumiem 2018. gadā rakstīts: «Šobrīd skolas izaugsmi visvairāk ierobežo skolas ēka, kas ir celta septiņdesmitajos gados kā sovhoza «Vecumnieki» kantora ēka. Tā ir kopta, savesta kārtībā, remontēta, uzturēta un daudzus gadus labi kalpojusi. Ik gadu klašu telpas tiek kosmētiski remontētas, bet, lai ēku pilnībā savestu kārtībā, vajadzīgs daudz fundamentālāks remonts. Ēkas āriene ir morāli novecojusi, to būtu nepieciešams modernizēt un
atjaunot. Iekštelpas ik gadu prasa remontu, bet skolas kolektīvam ir izdevies vecajās telpās radīt radošu un māksliniecisku auru. Esošajā ēkā skolas vajadzībām tiek izmantots katrs kvadrātmetrs, tomēr tas ir par maz, lai attīstītu, piemēram, Mākslas programmu, ieviestu modernus un mākslas
vidusskolās pieprasītus mācību priekšmetus..»

Šādi būtu jāizskatās Vecumnieku mūzikas un mākslas skolai pēc pārbūves. Vizualizācija no bauska.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Vai deputāts Kalniņš turpinās apsaimniekot pavisam bēdīgā izskata piebūvi pie skolas, kurai gadiem telpu jautājums aktuāls, vai paredzēts piebūvi kādā visiem pozitīvā veidā pievienot pie skolas?

    5
    1
  2. Vai par satiksmi un auto novietošanu pie skolas, kur arī veikalam autostāvieta, kas pēcpusdienās pārpildīta, arī ir padomāts? Klāt ziema- cik atmiņā palicis, laukums bieži paliek slidens un netīrīts, bērni lavierē starp mašīnām kā nu katrs var…Protams, jauki, ka telpu jautājums ir iekustējies, bet vai īstā vieta MMS nebūtu bijusi Sarkanajā skolā, kur jau miljoni ieguldīti… jācer, ka tā ir apdomīga un tālredzīga plānošana.

    10
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.