Ceturtdienas, 14. jūlija, pievakarē plkst. 18 Vecumnieku tūrisma informācijas punktā norisināsies stāstu vakars «Pa pēdām Sv. Jēkaba ceļa gājējam …»
Camino de Santiago jeb Sv. Jēkaba ceļa zīmes uzstādīšana Skaistkalnē. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.
Sarīkojums plānots kā tikšanās pie tējas tases – sarunas, diskusijas formātā kopā ar Sv. Jēkaba jeb Camino de Santiago svētceļotājām, stāstos dalīsies Agnese Skunstiņa, Zaiga Ābele un Linda Straume, informē Elīna Stilve, Bauskas novada Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore.
Ņemot vērā strauji augošo interesi par to, “ko apzīmē nesen Vecumnieku centrā uzstādītā norādes zīme ar Camino de Santiago ceļa virzienu?; kāpēc ceļa simbols ir tieši gliemežvāks?; kam tas kopumā ir paredzēts?”, pasākuma galvenais mērķis ir informēt kā vietējos iedzīvotājus, tā arī viesus par Camino de Santiago jeb Sv. Jēkaba ceļu un ar ko tas ir nozīmīgs. Ar ko sākt, lai dotos ceļā, cik garu maršrutu izvēlēties un ko likt ceļojuma mugursomā – ar to dalīsies trīs Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas pārstāves un pieredzes bagātas svētceļotājas. Tikšanās laikā apmeklētāji aicināti sagatavot sev interesējošus jautājumus, vietnē vecumnieki.lv vēsta E. Stilve.
Kā «Bauskas Dzīve» ziņojusi iepriekš, jau no 2020. gada pavasara Vecumnieku apkārtnē iezīmēts Sv. Jēkaba ceļš – sākot ar potenciālo posmu izpēti, pēc tam sekojot konkrētai ceļa izstrādei un apsekošanai, vēlāk – pirmajai marķēšanai un norāžu zīmju uzstādīšanai. 2021. gada vasarā Sv. Jēkaba ceļš posmos Ķegums-Vecumnieki, Vecumnieki-Brukna un Brukna-Skaistkalne tika nomarķēts pilnā apmērā. Dabā šis marķējums aplūkojams zilā un dzeltenā krāsā, dominējot galvenajam svētceļa elementam – gliemežvākam. Zīmīgi piebilst, ka iepriekš minētie posmi ir lielā svētceļa atzara Rīga-Skaistkalne sastāvdaļa, tādējādi Skaistkalnē noslēdzas Latvijas ceļš, kas pēcāk pāriet Lietuvā kā Camino Lituano.
Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām – mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.
Kartejo reizi kadam nav ko lietderigu darit
Ja pesteli,tik prata,labak ko lietderigu daritu