«Vecumnieku» volejbola komandā šogad būtiskas izmaiņas

«Optibet» Latvijas Volejbola nacionālas līgas čempionātu uzsākusi volejbola komanda «Vecumnieki», kas Misas pamatskolas sporta zālē ar rezultātu 3:2 uzvarēja volejbola klubu «Aizpute». Komandas sastāvā šogad ir izmaiņas – nav vairs līdera Andra Zadovska.

Ilggadējais vienības līderis Andris Zadovskis, kurš iepriekšējās sezonās komandai nodrošināja lauvas tiesu gūto punktu, šogad spēlē Francijas Elites līgā klubā «Al Caudry». Komanda ir daļēji franču, daļēji starptautiska.

Savukārt «Optibet» Latvijas Volejbola nacionālās līgas čempionātā šogad spēlēs astoņas komandas – VK «Aizpute», «Augšdaugava», «Jēkabpils juniori/JSS», «Kuldīgas NSS», «Rīgas Tehniskā universitāte», «Vecumnieki», VK «Jelgava» un VK «Venstpils». Katra ar katru aizvadīs divas spēles. Tā liecina Latvijas Volejbola federācijas publiskotā informācija.

Pirmo spēli «Vecumnieki» izspēlēja savās mājās Misas vidusskolas sporta zālē 8. oktobrī. «Pirmā seta gaitā nonācām iedzinējos pat ar astoņiem punktiem, tomēr galā starpību izdevās sadeldēt līdz pieklājīgam 22:25. Otrais sets turpinājās līdzīgā garā, bet izdevās nonākt līdz saspringtai galotnei, ko diemžēl zaudējām ar 27:29. Atkāpšanās ceļa vairs nebija, un ar diviem setiem pietika, lai saspēle būtu uzlabojusies, un nākamajos divos setos pretiniekam netika atstāti nekādi varianti, un abos uzvarēts ar rezultātu 25:16.

Diemžēl tas laikam nedaudz «iemidzināja», un piekto setu iesākām neveiksmīgi. Ar laukuma pusēm mainoties pie rezultāta 3:8 un vēlāk arī rezultātam esot 4:10 un 5:11, puiši tomēr netaisījās padoties un parādīja kārtīgu raksturu – labi servējot, nospēlējot blokā un vienkārši katram esot savā vietā, izdevās «salauzt» pretinieku un svinēt laimīgu uzvaru ar 15:13,» tā par spēles gaitu vēstīts komandas «Vecumnieki» «facebook.com» lapā.

Sākuma neveiksmīgo spēli skaidro ar faktu, ka komandā daudz jaunu spēlētāju. «Tā nu bija sanācis, ka šodien mums pamatsastāvā debitēja uzreiz četri jauniņie, kas arī atspoguļojās laukumā, – pietrūka sapratnes, un spēle ritēja kā pa kalniem,» liecina sniegtā informācija.

Izskatās, ka līdera lomu vienībā uzņemsies bijušais Baltijas līgas spēlētājs Aivis Āboliņš, kurš pirmajā spēlē guva 24 punktus. Starp citiem komandas pārstāvjiem vienībā parādījies Dāvis Alkšbirze no Kurzemes puses un Jānis Andrejevs – abi pazīstami kā smilšu volejbola speciālisti. Dažādās komandās ir spēlējis Andis Švāģeris, kurš šogad ir «Vecumnieku» vienībā. Katrā ziņā pašu Vecumnieku sporta skolas audzēkņu īpatsvars vienībā ir samazinājies un pamatsastāvā praktiski nemanāms. Redzēsim, kāds būs šo izmaiņu rezultāts.

Nākamo maču vienība aizvadīs 29. oktobrī Daugavpilī, kur tiksies ar vienību «Augšdaugava», savukārt mājas spēle būs 10. novembrī ar komandu «Rīgas Tehniskā universitāte».

VOLEJBOLA KOMANDĀ

«Vecumnieki» šogad spēlē: Jānis Andrejevs, Rolands Plēsnieks, Jānis Krēmers, Aivis Āboliņš, Kristers Balcers, Jānis Zadovskis, Kaspars Kaverskis, Kristofers Kļaviņš, Arvis Zelčs, Armands Grudulis, Krists Aukstars, Dāvis Alkšbirze, Reinis Zelčs, Alvis Spangers, Gints Kalniņš un Andis Švāģeris. Treneri – Pēteris Plūme un Jānis Zadovskis.

PIRMAJĀ SPĒLĒ 8. oktobrī 24 punktus guva Aivis Āboliņš, 17 punkti Dāvim Alkšbirzem, 12 – Jānim Andrejevam, deviņi Reinim Zelčam, pa sešiem punktiem Andim Švāģerim un Kristoferam Kļaviņam. Libero pozīcijā bija Alvis Spangers.