Vecumnieku volejbolisti piekāpjas pusfinālā

«Cewood» Latvijas kausa izcīņā pusfinālā volejbolā tikās volejbola klubs «Jēkabpils lūši» un «Optibet» Latvijas čempionāta vienība «Vecumnieki», kas gandrīz sagādāja sensāciju, beigās tomēr ar 2:3 piekāpjoties titulētajiem pretiniekiem.

«Jēkabpils lūši» ir pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēji. Tomēr mačā, kas notika 16. decembrī, «Vecumnieki» pretiniekus nerespektēja. Pirmajā setā «Vecumnieki» pēc Kristofera Kļaviņa «eisa» panāca 6:3 pārsvaru, bet seta vidū «Jēkabpils lūši» apsteidza «Vecumniekus» un uzvarēja setu ar 25:22. Tomēr «Vecumnieki» nepadevās un otrā seta galotnē guva pēdējos četrus punktus, uzvaras punktu ar bloku gūstot Arvim Zelčam – 25:23. Arī trešo setu «Vecumnieki» iesāka labāk, pēc Dāvja Alkšbirzes uzbrukuma nonākot vadībā ar 7:3, un pārsvaru noturēja līdz seta beigām, uzvarot ar 25:23.

Divas setbumbas jēkabpilieši atspēlēja, taču pēc «Vecumnieku» trenera Pētera Plūmes paņemtā pusminūtes pārtraukuma servē kļūdījās Kārlis Jaundžeikars, nostādot Latvijas kausa īpašniekus «kraujas malā». Arī ceturtais sets sākās «Jēkabpils lūšiem» nelabvēlīgi – 2:5 pēc Džonatana Baumaņa sitiena autā, tomēr tūlīt pat ar labām Jāņa Jansona servēm jēkabpilieši panāca 8:5 un vairs ne reizi neļāva pretiniekiem pat izlīdzināt rezultātu, uzvarot setu pēc J. Jansona uzbrukuma ar 25:20. Piektajā setā «Vecumnieki» ne reizi neizvirzījās vadībā – «Jēkabpils lūši» bija pārāki ar 15:8 un uzvarēja arī visā mačā. Tā liecina mājaslapas «volejbols.lv» informācija.

«Vecumniekiem» 21 punktu sakrāja Aivis Āboliņš, piecus punktus gūstot ar bloku, Dāvis Alkšbirze sakrāja 12, bet Arvis Zelčs – 9 punktus. Par labāko «Vecumnieku» rindās atzina A. Āboliņu.

Savukārt finālā 17. decembrī VK «Jēkabpils lūši» piekāpās «RTU Robežsardze/Jūrmala» vienībai piecu setu spēlē.