Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Bauskas novadā komunālos pakalpojumus nodrošinās “Bauskas novada komunālserviss”

Bauskas novadā uzsākta komunālo pakalpojumu sniedzošo kapitālsabiedrību reorganizācija, tādējādi tikšot samazināts valdes locekļu un grāmatvežu skaits, izlīdzināti pakalpojumu tarifi, ziņo ReTv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Administratīvi teritoriālās reformas Bauskas novadā komunālos pakalpojumus nodrošina deviņas – nu jau Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības. Tagad nolemts tās pievienot pašreizējam uzņēmumam “Bauskas ūdens”, kas vēlāk tikšot pārsaukts par uzņēmumu “Bauskas novada komunālserviss”.

Kā ReTV skaidro audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs, tā vairāk būšot juridiska reorganizācija, kuras rezultātā samazināšoties tikai administrācijas darbinieku skaits, bet iedzīvotāji iegūšot izlīdzinātus pakalpojumu tarifus.

Bauskas novada Audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris: “Protams, ka viens no reorganizācijas iemesliem ir vēlme meklēt risinājumus, lai kaut kādā brīdī samazinātu tarifus tur, kur tie augsti tādēļ, ka atsevišķās vietās ir nelielas ūdensapgādes un siltumsistēmas. Nelielā lietotāju skaita dēļ tarifs ir salīdzinoši augsts.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunātie iedzīvotāji par reorganizāciju nepriecājas. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pēc kapitālsabiedrību apvienošanas jaunizveidotajam uzņēmumam jāpārņem arī “Īslīces ūdens” parāds vairāk nekā 337 000 eiro. Dāviņu pagasta iedzīvotājs saka: “Vieglāk būs nozagt, kad viss apvienosies. Es tikai īsti nesaprotu, kur viņi to naudu lika?”

Problēmas Īslīces pagastā sākās pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad uzņēmums “Īslīces ūdens” uzsāka Bērzu ciema ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektu, kā būvniekus izvēloties jau toreiz finanšu grūtībās nonākušo un nu jau pirms pieciem gadiem likvidēto SIA “Konstra”, kam toreizējais uzņēmuma vadītājs pārskaitījis avansā visu projektā paredzēto naudu.

Izpildīt līguma nosacījumus tik un tā neizdevās, jo būvniekiem tika iesniegta maksātnespēja. Tagad gan projekts pabeigts. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek tiesvedība, bet neizpildītā līguma dēļ uzņēmumam “Īslīces ūdens” jāatmaksā Eiropas finansējuma daļa, ko pēc reorganizācijas pārņems jaunizveidotā kapitālsabiedrība. Bauskas novada Audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris: “Tas nenozīmē to, ka mēs paņemsim summu, izdalīsim uz galviņām, cilvēki vienkārši maksās. Mēs meklēsim visus risinājumus un variantus, kā šo summu nodzēst, lai tā pēc iespējas mazāk atspoguļojas tarifos.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka atmaksājamo summu centīsies dzēst ar jaunizveidotā uzņēmuma pelņu no papildus pakalpojumiem. To, ka tas nav taisnīgi pret pārējo pagastu un pilsētas iedzīvotājiem, atzīst arī paši īslīcnieki.

Atmaksas grafiks ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru noslēgts līdz 2024. gada novembrim, tomēr arī tad visa summa vēl nebūšot atmaksāta. Plānots, ka komunālo pakalpojumu sniedzēju reorganizācija tiks pabeigta līdz šā gada beigām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Lai pašvaldība sāk ar sevi- departamentu bezjēdzīgiem vadītājiem,vietnieku vietnieku vietniekiem;42 grāmatvežiem un 10 sabiedrisko attiecību speciālistiem

  46
  2
 2. Šahs un mats. Sataisītos parādus samaksās iedzīvotāji no saviem maksājumiem. Dainim mazāk darba, bet alga tā pati. Vai nav lieliski kā Dainis atrisināja problēmas?

  34
  3
 3. 8. martā iztiesās krimināllietu par noziedzīgu kapitālsabiedrības mantas piesavināšanos!

  27
  1
 4. Plānprātiņi!!! Izdomājuši Kuģim nosaukumu – komunālserviss. Smieklis nāk nudien… Rijkurim pirti kurināt, ne ar šādām lietām darboties

  24
  2
 5. Jauna uzņēmuma nosaukumā iekļautais vārds ” komunālserviss” liecina ka šīs optimizācijas tēvi dzīvo kolhozu aizvēsturē.
  Lai būtu uzņēmuma peļna nepieciešams ” izlīdzināt” tarifus viesiem, tos padarot vienādi augstākus.
  Par šībrīža domes balagānu jāsaka īpašs “paldies” ilggadējiem Bauskas pilsētas nacionāliem deputātiem, kuri faktiski nodeva novadu kolhozniekiem.

  25
  2
 6. Rijkuris – amortazitors. Ieteicams visiem autoservisiem, gan legāliem, gan nelegāliem

  21
  1
 7. Rundāles avoti – akmens novada kaklā 3 500 000 eur apmērā. “Paldies” rundālei.
  Bauska par 3 milj uzbūvēja baseinu kuru izmanto ļoti daudzi , toties rundālē būs piemineklis Aivaram par arī maniem nodokļiem. Laikam nošpikoja no Elejas baseina projekta, kuru tomēr kādam pietika prāta neuzbūvēt. Ierosinu BAUSKAS novada pilsētas bedres saukt par Aivara bedrēm, jo naudas par ko mainīt pārlāpītu asfaltu nebūs turpmākus 5 gadus.

  28
  1
 8. Paldies “Vides servisam” par godprātīgo maksas aprēķināšanu. Par nepilnu konteineru maksa ir zemāka. Forši!

  23
  1
 9. Rujkuris skaidri pasaka, ka parādu solidāri samaksās visi novada iedzīvotāji. Tā vietā, lai to atmaksātu vainīgās personas, kuras pat uzvārdā nedrīkst piesaukt, un no novada vadības atkāptos politiski atbildīgā partija, viss atkal tiks novelts uz iedzīvotāju pleciem. Aicinu sākt vākt parakstus Okmaņa un Mačeka atlaišanai, un jaunām pašvaldības vēlēšanām Bauskas novadā!

  34
 10. Nu jau oficiāli ir zināms jaunais bez konkursa no Jelgavas sarunātais un atvilktais vadonis Dzintars Cāzers. Baušķenieki , variet ielūkoties viņa amatpersonas deklarācijā ,būs interesanti..Nākošajās vēlēšanās neaizmirstiet atkal nobalsot par Nacionālo apvienību.

  29
  1
 11. Kur ņemsim tādas istabas kur dzersim kāzas, kristības?! Nu cik var mainīt tos nosaukumus! KuK bij un paliek!

 12. Jāgatavo kolektīvais iesniegums par domes vadības atlaišanu. Nieks vien – savākt 300 parakstus

  28
 13. Jautājums — kāpēc iegūstošā kapitālsabiedrība ir mazais Bauskas ūdens, nevis lielais VIDES SERVISS?
  a ko? ko tā?

  16
 14. Vai tad A.O.loģiku vajag? Būs tā, kā es gribēšu un punkts. Tad sameklē tādu useful idiots kā Rijk. ,kurš to paveic, un gatavs .Tie 10 % bļautu un plenču ,kas ievēlēja, lai pastāv pie ratiem.

  11
 15. Kā kapitālsabiedribu vadītāji varēja piekrist reorganizācijai, ja zināja, ka zaudēs amatus paši un uzņēmuma ofisa darbinieki? Cik viņiem samaksāja par šādu pašnāvību?

 16. Ja pareizi saprotu, pasākuma mērķis ir radīt kolhozu, kurā tie, kas dzīvo vietās ar ekonomiskāku apkuri, ūdensapgādi u.tml., segs citu neefektīvo vietu apkures, ūdensapgādes, atkritumu izvešanas u.tml. izmaksas, pluss
  vēl to Īslīces žuļiku izšeptēto naudu. Tas kādam liekas normāli?

  10
 17. Nesaprotu, kāpēc 10 gadus vecu Īslīces ūdens parādu tagad būtu jāmaksā visu novadu iedzīvotājiem? Tagad par tā laika Īslīces ūdens un Bauskas novada kļūdām jāmaksā visiem? Iedzīvotājam Iecavā, Rundālē nav sakara ar Bērzu ciemata ūdens komunikācijām! Kā arī tarifu izlīdzināšana? Visiem jāmaksā par to, ka Bauskas siltums brīdī, kad energoresursu cenas samazinās, paceļ tarifu? Iecavā siltuma tarifs ir gandrīz divas reizes letāks nekā Bauskā! 68Eur/MWh pret Bauskas 110Eur/MWh? Kāpēc, izlīdzinot tarifus, Iecavas iedzīvotājiem būs jāapmaksā nepārdomāti lēmumi, kurus pieņēmušas citas kapitālsabiedrības? Piemēram, ieguldījums, uzstādot propāna gāzes rezervuārus, lai aizstātu dabasgāzi kā kurināmo! Jau šodien dabasgāzes biržas cena ir 45-48 EUR par MW/h. Kamēr propāna gāze maksā 51EUR par MWh! Šis ieguldījums, kurš pēc šodienas cenas, nekad neatmaksāsies, ir tuvu tik pat lielā apmērā, kā Īslīces ūdens parāds, takā īpaši neiedziļinoties jau sanāk aptuveni pusmilijons! Un jūsu piedāvājums ir apvienoties un izdalīt to “uz galviņām”. Kāpēc tas parāds netika izdalīts, kad Īslīces ūdeni pievienoja Bauskas siltumam? Galviņu par maz? Kā arī jaunais nosaukums būs grandiozs – tāda sajūta, ka atgriežamies sssr laikos! Kapitālsabiedrībām ir jākalpo iedzīvotājiem! Tad iedzīvotājiem ar vajadzētu pajautāt, kas tiem būtu ērti, pieņemami un logiski!

  10
 18. Kas konkrēti uzlabosies vēlētājiem? Būs tarifu samazinājums, neiekasēs par rēķina ” dzemdēšanu”, nešmauks ar presētajiem-nepresētajiem un tonnu atkritumiem, mājas pienācīgi apsaimniekos?

 19. Nek’das ieguvums nebūs iedzīvotājiem,jo lielāks kolhozs,jo lielāks bardaks.Neko viņi labāak neapsaimniekos,vizuāli pārbaaudīs,saņems par to naudu- un viss rezultāts!

 20. Tiešām nesaprast mums to, kāpēc visi uzņēmumi tiks pievienoti tieši Bauskas ūdenim? Kāpēc ne Bauskas siltumam, vai Vides servisam? Tātad arī Rūša kungs un Saukuma kungs zaudēs darbu? Viņi ir ar pieredzi, bet BŪ mainās priekšnieki ik pārdienas. Laikam jau sapratu, kāpēc tiek pievienoti šim uzņēmumam-LAI VISI GALI ŪDENĪ!!!

 21. Uzjautrina šī visur esošā parāda summa…Ja 10 gados bauskas gaišie prāti to nav spējusi mazināt, tad šķiet, ka Īslīces ūdenim tā paliks uz mūžu…

 22. Es pieņemu, ka visa bauskas novada varētu būt viena ūdens pakalpojuma kapit. Sab. bet tai likt klāt visādus atkritumu apsaimniekotājus un vēl visu, ko…nu tā jau ir muļķība…vai nagnibedas k. No tā tiks tīrāks ūdens ka man…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.