Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Baušķenieki pieminekļa nogāšanu sauc par okupantu atriebību

Valsts policija turpina meklēt vainīgos, kuri Bauskā naktī no svētdienas uz pirmdienu nogāza pieminekli Bauskas aizstāvjiem. Tikmēr uzrunātie baušķenieki to sauc par okupantu atriebību, interesējas, kad pieminekli atkal uzstādīs. Lai gan nogāztais piemineklis nav pašvaldības īpašums, tas tikšot atjaunots un iekļauts publiskās ārtelpas plānā, ziņo ReTV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieminekļa tuvumā dzīvojoša kundze televīzijai norāda uz zaļo zonu, kurā redzamas dziļas traktortehnikas pēdas. Tomēr tās izrādās atstājusi uzņēmuma “Vides servisa” tehnika, atbrīvojot lielo marmora pieminekli no troses, kas bijusi ap to apmesta. Nogāzts piemieneklis, visticamāk, esot bez traktortehnikas palīdzības. “Apkārt piemineklim bija apmesta metāla troses cilpa, kas bija izstiepta pietiekami tālu. Pa diagonāli līdz Mēmeles senkrasta augšējai daļai, kur ir liepu aleja. Tajā vietā var saprast, ka piemineklis nogāzts ar kādu rokas vinčas palīdzību. Visticamāk, ka tie nav baušķenieki, ka tie atbraukuši viesturnejā. Iepriekš ir veikta izpēte, izpētīts, ka tuvumā nav videokameru, stāta vēsturnieks Raitis Ābelnieks.

Piemineklis Bauskas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju 1944. gadā uzstādīts 2012. gadā. Tā idejas autors un galvenais finansētājs bija nu jau mūžībā aizgājušais Imants Zeltiņš, kurš pats bija piedalījies kaujās par Bausku. Piemineklis, kuram pēc nogāšanas nedaudz bojāts arī postaments, neesot pašvaldības īpašums, tomēr pašvaldība apmaksāšot pieminekļa atjaunošanu un uzstādīšanu.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norāda: “Es domāju, ka nav problēmu uzstādīt pieminekli, sagatavot tāmi un apmaksāt, kas nepieciešams, lai pieminekli atjaunotu. Pēc tam, ja atradīs tos vainīgos, tad izdevumus arī piedzīt no vainīgā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skvērā līdzās Brīvības ielai atrodas stēlas un trīs pieminekļi. Pašreiz ne viens no tiem nav apgaismots. Nav arī novērošanas kameras, tomēr, kā norāda domes priekšsēdis, šis atgadījums liekot no kļūdām mācīties. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis saka: “Mēs strādājam pie publiskās ārtelpas projekta, kas saistīts ar Pilskalna teritorijas labiekārtošanu. Mēs, protams, paplašinām šo teritoriju līdz ceļam. Tajā iekļaujas arī pieminekļu aleja. Videokameru tīkls vienmēr tiek paplašināts, kaut kad jau būs arī tur.”

Valsts policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Vietējie letiņi nogāza,tagad grib visu vainu uz krieviem novelt..kas Bauskā maz muļķu latviešu..

  13
  26
 2. Tas tikai apliecina to, cik nepieciešamas novērošanas kameras nozīmīgās vietās pilsētā.

  15
  2
 3. Vardarbība izraisa vardarbību. Arī pret pieminekļiem. Letiņi kārtējo reizi ir uzkāpuši uz grābekļiem, un naidu pret okupantiem reducē uz pieminekļu gāšanu.
  Lai kā mums nepatiktu tā saucamie okupācijas gadi, tajos izauga vairāk kā 2 paaudzes. Cilvēki dzima, auga, gāja skolā, studēja, strādāja, priecājās, svinēja svētkus, ceļoja, novecoja. Arī oktobrēnos, pionieros, komjauniešos un kompartijā stājās. Nezinu nevienu, kurš toreiz ik rītu modās ar domu – es esmu okupēts, es ienīstu šo varu, es gaidu brīdi, kad kāds man atnesīs brīvību. Toreiz bija valsts, vara, un kā jebkura vara, tā tika pieņemta, tai pakļāvās un bija lojāli. Gan jau pa kādam pavīdēja, kas vecāku vai vecvecāku nostāstu saintriģēts, mēģināja protestēt. Bet kopumā bija ikdienas dzīve, ne diži labāka, ne sliktāka par pašreizējo.
  Un līdzīgi kā tagad, arī toreiz vara cēla pieminekļus, par godu cilvēkiem un notikumiem. Tā visa ir mūsu VĒSTURE.
  Ir pilnīgs stulbums šobrīd kaut ko gāzt, lauzt, plēst, tikai tāpēc, ka mums riebjas Krievija. Ne jau ar dažu pieminekļu nogāšanu mēs aizmirsīsim 9.maiju, vai citus padomju laika svētkus. Atbildes reakcija ilgi nebija jāgaida, un es domāju, šādas akcijas turpināsies. Mēs gāžam viņu piemiņas objektus, viņi – mūsējos. Viss notiek.
  Tikai der atcerēties, ka mūsu lepnums – Brīvības piemineklis nostāvēja gan vācu laikā, gan padomju laikā un ne to gāza, ne pārvietoja. Lai gan iespēja bija. Pietika kādam kompartijas sekretāram ieklepoties, un ar pāris ekskavatoriem Milda būtu sasmalcināta šķembās, kuras sabērtu tuvējās jaunbūves būvbedrē.

  28
  18
 4. Pie mūsu pašvaldības policijas darba,nebrīnos kad drīz apgazīs ar viņu pašu ēku,Nešaubos

  4
  2
 5. Izlasīju un mani pārņēma riebums pret autoru – ar kādu it kā naivu miermīlību un pazemību mums kremļa propagandists cenšas iepotēt, ka visas varas ir labas, viss,ko kāds okupants mūsu zemē ir sadarījis ,ir jāņem par labu un jāpatur un jāgodā, jo tā taču ir VĒSTURE. Un naivu muļķīšu bars tam visam piekrīt, jo tas taču tā maigi un iemidzinoši tiek pateikts – tas taču nav nekas ļauns, neaiztieciet viņu gara darbus un viņi neaiztiks mūsu. Tas nekas, ka viņi te bija iebrucēji un centās iznīcināt mūsu tautu un aizveda uz Sibīriju, ka viņi ar saviem pieminekļiem ievācās sev svešā- mūsu zemē, lai tikai stāv , un jo vairāk, jo labāk. Viņiem Latvijā ir noteikšana, kādiem pieminekļiem būt un kādiem nē. Tā lūk, mīļie baušķenieki, tādi mēs esam, tā taču ir mūsu vēsture, tā ir kremļa maigā un glaimīgā vara- tikai daži laipni un it kā visu izskaidrojoši vārdi un jūs pārņem pārliecība- un kāpēc gan ne.

  13
  6
 6. Ņemot vērā ko nozīmē jēdziens ” okupants ‘” , kas , kur un kādā veidā to dara Latvijā – tikai bez demagoģijas ?

  2
  1
 7. to vēsturei
  Kādēļ tik ļoti satraucies? Ir stulbi jebkuru, kura viedoklis kaut minimāli atšķiras no tava redzējuma, saukt par kremļa propagandistu. Es tek tevi par nacionāļu pakaļlaižu nesaucu…
  Vajadzētu pārstāt vaimanāt par kolektīvajām atbildībām vai ciešanām. Katram lēmumam, katram izpildītājam ir vārds un uzvārds, tāpat kā katram izsūtītajam, nomocītajam vai nošautajam. Ja vairs nav ko saukt pie atbildības, jo vainīgie miruši, neko darīt. Tāpēc nevaram tiesāt visu krievu tautu. Arī tad, ja mums netīk pašreizējais Krievijas režīms, iebrukums Ukrainā un viss pārējais, pārmest tai visus iespējamos grēkus vēsturē nav īsti korekti. Ja nebūtu pašu bāleliņi pamatīgi piestrādājuši gan pie izvedamo sarakstiem, gan pašas izvešanas, diez vai tik vienkārši to varēja izdarīt.
  Nekādi nemēģinu attaisnot ne okupācijas režīmu, ne deportācijas, tomēr laiks dziedē visu. Tikai tādēļ, ka ap 1200.gadu vācu krustneši iekaroja tagadējās Latvijas teritoriju, un 700 gadus vācu baroni mūs ekspluatēja kā vien mācēja, mēs taču neatsakāmies no sadarbības ar Vāciju. Tikai tāpēc, ka zviedri, dāņi, poļi, leiši un franči ik pa laikam iekaroja un pakļāva mūsu tautu, nekādā veidā netraucē ar šīm valstīm sadarboties. Pienāks laiks un arī ar Krieviju mēs atkal dzīvosim mierā un saticībā, tikai tad būs mazliet kauns par to vandālismu, ko šobrīd darām…

  3
  5
 8. Ar krieviji mierā varēs dzīvot tad, kad tā be8gs apdraudēt kaimiņvalstis un tad, kas krievijā notiks denacifikācija un deimperializācija kā Vācijā pēc Otrā pasaules kara! Tas, pirmkārt. Otrkārt, pasaki ebrejiem, ka viņi paši bija vainīgi pie holokausta, jo bija geto ebreju policija, geto pašpārvapde jeb “judenrat” … Kas, gudriniek, radīja tādus apstākļus, ka varēja notikt tāds holokausts un deportācijas, par kurām tu te “gudri” izsakies, ka paši latvieši sevi izsūtīja? Varbūt, zini tādu jēdzienu kā “kolaboranti”? Palasot komentāru, nešaubos ne mirkli, ka tādu būtu pietiekami arī tagad, ja kas. Un, varbūt, pat tu būtu viens no tiem, ja sveša vara radītu atkal apstākļus! Lūk, tāda arī ir vēsture!

 9. Vismaz viens sakarīgi uzraksta(Piemineklis),savādāk te viens otrs grib sanaidot krievus ar Latviešiem….nesanāks.

  2
  1
 10. Vai Latvijā līdz Otrajam pasaules karam bija iecerēta kāda izsūtīšana? Izsūtīšanu izplānoja okupanti no austrumiem!!! Viss pārējais ir otršķirīgs!!! Bet to tev, laikam, nesaprast!!!

  2
  1
 11. Ar krieviem kā tādiem neviens nenaidojas! Naids ir pret kremļabotiem un te tautībai nav nekādas nozīmes!

 12. bet, tikai tādā gadījumā, ja cilvēkam maigi sakot putra galvā. Kad viņam šādi “pieminekļi” var iegalvot ko vien grib. Nu nevar domājošam latvietim ieskaidrot, ka krievu barbars jāliek vienā katlā ar visiem tiem, kuri kādreiz ar ieroci rokās “pārstaigāja” Latvijas teritoriju. Krievs ir īpašs radījums, kam ,izskatās, citas tautas pakļaušana ir asinīs un vēl šobaltdien, 21. gadsimtā, kad vienīgais veids kā joprojām parādīt savu “pārākumu” ir nogalināt, izvarot, pazemot, nolaupīt bērnus un reizē no iekarotajām teritorijā pievākt visu saimniecībā noderīgo, rietumu ražojuma tualetes podus ieskaitot, uzstādīšanai tajās vietās mātuškā, kur pieejama centrālā kanalizācija….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.