Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Bausku pārlido vairāki militārie helikopteri

Zemu lidojoši armijas helikopteri šodien, 20. jūnijā, bija novērojami Bauskā. Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) informēja, ka šis bija plānots transporta helikopteru CH-47 “Chinook” lidojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NBS paskaidroja, ka šādi ASV armijas lidaparāti atrodas Lielvārdes aviācijas bāzē un ir paredzēti karavīru un kravas transportēšanai. Lidojumi notiek regulāri mācību un apgādes uzdevumu izpildē. Šādi helikopteri Latvijā ir jau vairākus gadus ASV operācijas “ALTANTIC RESOLVE” ietvaros. ASV ir ierasta prakse savu vienību izvietošanu ārvalstīs saukt par operācijām, jo to nodrošināšanā tiek iesaistītas daudzas apgādes un rezervistu vienības un to pārraudzīšana prasa nepārtrauktu operacionālo kontroli. 

NBS atgādina, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Lidojuma tuvumā uz īsu brīdi būs paaugstināts trokšņa līmenis, taču dzirdes aizsardzības ierīces nav nepieciešamas.

Foto: Publicitātes attēls

“No iedzīvotājiem netiek gaidīta kāda īpaša darbība novērojot šādus pārlidojumus. Plānoto lidojumu plāns tiek atjaunots katrām nākamajām 24 stundām, tāpēc precīzu militāro lidaparātu lidojumu skaitu Bauskas tuvumā nevaram nosaukt. Katru dienu vidēji notiek 6 līdz 10 plānoti lidojumi Latvijas teritorijā. Ņemot vērā Bauskas atrašanos relatīvi netālu no Rīgas un Lielvārdes lidlaukiem, iespēja pamanīt gan civilos gan militāros lidaparātus dažādos augstumos visai liela ir katru dienu,” norādīja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Aplikācijā tie neparādījās, vai ta būs neredzamie? Kas tā pa tādu kārtību tik zemu lidinaties?

  3
  9
 2. Šitie lidojošie jenķu divpropelleru sarkofāgi , un bišku mazāki , gandrīz katru dienu pieķēza gaisu virs manām mājām lidodami maršrutā Šauļi – Lielvārde un atpakaļ , un katru reizi lidojot nelielā augstumā viņus pavada manu abu roku vidējo pirkstu veidotā kombinācija .

  3
  17
 3. Kad lidotu krievu MIG-i, tad gan tos tu pavadītu ar abu roku īkšķiem, kas pacelti uz augšu!

  15
  1
 4. Skatos un lasu , ka NATO un jenķu militāristu “‘operāciju ” apjūsmotājiem švaki ar humora izjūtu , tikai lūdziet visus dievus , lai nākamreiz , kad aizsvilsies kārtējais militāristu transports kādā Latvijas pilsētā , tajā nav sakrauti lādiņi vai raķetes .

  1
  4
 5. Tu palūdz Dievu par to, lai vienīgie kas te lido ir tikai amerikāņi, nevis krievi, kas veiks te speciālo militāro operāciju ar visu no tā izrietošo!

 6. Es, labāk, apjūsmošu NATO un jeņķus Latvijā, nekā, to, lai Latvija vēlreiz piedzīvotu austrumu noziedznieku okupāciju un visu to, ko tie šobrīd dara Ukrainā! Lūk, tā, gudriniek, ar “īpaši augstu” humora izjūtu!

  4
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.