Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Daļai pašvaldības uzņēmuma «Īslīces ūdens» klientu par ūdensapgādi jādomā pašiem

Bauskas novada pašvaldības uzņēmuma SIA “Īslīces ūdens” jaunā pagaidu valde lauzusi līgumu ar 19 klientiem, jo izrādījies, ka dziļurbums, no kura ūdens tiek saņemts, jau kopš padomju laika beigām ir bezsaimnieka manta. Pašvaldībā to sauca par ārkārtas situāciju, tāpēc pagaidām ūdens apgāde neesot pārtraukta, vien rēķini par patērēto ūdeni netikšot izrakstīti. Turpmāk gan iedzīvotājiem būšot jādomā par sava urbuma izveidi, šodien ziņo ReTv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziļurbums jau gadu desmitiem ar ūdeni nodrošina divas daudzdzīvokļu mājas un dažas privātmājas. Tomēr tagad izrādījies, ka šāda dziļurbuma nemaz oficiāli nav. “Atklājās, ka “Taubeniekos” un “Airītēs” ūdens tiek piegādāts no dziļurbuma, kurš nepieder “Īslīces ūdenim” un kuram vispār nav piederības,” televīzijai sacīja SIA “Īslīces ūdens” pagaidu valdes loceklis Imants Svētiņš.

Viņš uzņēmumu pārņēmis vien pirms dažiem mēnešiem. Viņš stāstīja, ka nelikumīgi noslēgtos līgumus atklājis, meklējot iespēju dzēst uzņēmuma “Īslīces ūdens” parādsaistības. Izrādās, pārkāptas esot arī ūdenssaimniecības pakalpojuma likuma prasības, kas ir spēkā jau kopš 2016. gada.

“Prasības ir sanitārā zona. Tā ir stingra aizsardzības zona, kas pienākas jebkuram urbumam. Tad žogs 30 metru rādiusā ap šo urbumu,” skaidroja SIA “Īslīces ūdens” pagaidu valdes loceklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Taubenieku”‘mājas iedzīvotāja Laima ReTV atzina: “Tas bija pārsteigums mums. Mēs nemaz nezinājām, tikai aprīlī atnāca ziņa, ka mums slēgs nost [ūdeni].”

Patērētāji ūdeni joprojām turpinot saņemt. Vien tagad par to netiek piestādīti rēķini, bet par sūkņa patērēto elektrību maksāšot pagasta pārvalde, proti, visi novada iedzīvotāji.

“Tas ir tikai īstermiņa risinājums. Tā ir ārkārtas situācija, kad pasaka, ka turpmāk “Īslīces ūdens” neapsaimnieko, mēs pieņēmām lēmumu pārslēgt elektrību uz sevi, lai tas sūknis vispār darbotos. Tajā brīdī, kad mēs pārņēmām, tas bija 50–60 eiro mēnesī,” teica Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas apvienības pārvalde” vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējais “Īslīces ūdens” vadītājs Valērijs Gabrāns telefonsarunā gan norādīja, ka par bezsaimnieka urbumu zinājis, bet šādus līgumus esot jau pārņēmis.

Pašvaldība sakārtot gadu desmitiem ielaistās problēmas tagad nevarot un arī negribot, tāpēc iedzīvotājiem jādomā par sava urbuma izveidošanu. Tiek lēsts, ka tā izveide no viena dzīvokļa izmaksās vismaz 500 eiro.

“Kas nu varēs, tas maksās, kas nevarēs tam… nesanāks. Varbūt pašvaldība palīdzēs?” sprieda “Taubenieku” mājas iedzīvotāja Laima.

Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālajā pārvaldē skaidroja, ka no urbuma, no kura diennaktī tiekot paņemti 10 m3 ūdens, ir jāsaņem ūdens resursu lietošanas atļauja un jāmaksā dabas resursu nodoklis. Šim urbumam tādas neesot. Cik vēl šādu bezsaimnieka urbumu varētu būt, VVD nezinot, jo reaģē tikai uz sūdzībām un iesniegumiem. Arī šajā gadījumā bezsaimnieka urbums tikšot apsekots klātienē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Ačgārrna runa. Amatpersona, kas tieši atbild par ūdeni, nerisina konkrētos jautājumus, kurus pats ir “uzracis”! Pārējās amatpersonas arī laikam iet Svētiņa kunga pavadā, brīnās par viņa atradumiem un neliek Svētiņa kungam risināt viņa tiešos pienākumus lai ūdens būtu un par adekvātu summu, ja reiz viņš ir ūdens boss . Vai tad pašvaldībā netiek ievērota amatu hierarhija? Kurš par ko īsti atbild un kam pakļaujas?

  7
  1
 2. Pārsteiguma skartajiem iedzīvotājiem būtu jāatrod pirmsvēlēšanu reklāmas un jārāda visiem, kas cenšas savus tiešos pienākumus uzvelt iedzīvotājiem un atkratās no priekšvēlēšanu solījumiem. Var teikt, ka tie citi sataisīja kļūdas, bet demokrātijā pie varas esošie ir spiesti izstrebt iepriekšējo kļūdas. Kas ir galvenais? Žogs, papīriņi vai cilvēki? Ja kādai institūcijai kaut kas nepatīk, tad nevajadzēja gulēt 30 gadus un pazaudēt urbumu.

 3. Tikpat labi var paziņot, ka notekūdeņus no dzīvokļiem, kas lieto bezsaimnieka urbuma ūdeni , Svētiņš atzīst par nelikumīgiem un pieprasa iedzīvotājiem būvēt savas attīrīšanas iekārtas un savus maģistrālos kanalizācijas un ūdensvadus.

 4. Veicot būvniecību Rīgā bijušajās rūpnīcu teritorijās, 90 procentu gadījumos atrodas nezināmas pazemes caurules, kabeļi utt.. Tas kas būvē, respektīvi ir atbildīgs par rezultātu, tas arī domā, meklē, skraida pa instancēm, organizē projekta izmaiņas, rūpējas par finansēm utt. Svētiņš ir atbildīgs par rezultātu vai nav?

  2
  1
 5. ko tik neizdomās uz Bausku savulaik uzaicinātais afērists Svētiņš ar savu ieroču nesēju Birzmali. Ja klients nevar “uz sitienu” uzrādīt pirms gadiem 20 vai pat 40 slēgto līgumu par ūdens piegādi, tad šie mahinatori oficiāli uzskata ka veikts nelikumīgs pieslēgums, kaut iestādei oficiāli ir maksāts par ūdeni gadu desmitiem, kā arī iestādes arhīvā līgumam vajadzētu atrasties, bet to “atrast” bieži vien nav izdevīgi BŪ vadībai. “Skaistāk” pateikt no pašvaldības uzņēmuma puses vairs nevar: “Iedzīvotājiem pašiem būs jārūpējas par ūdeni”. Bet kur tad paliek pašvaldības pienākums- apgādāt iedzīvotājus ar dzeramo ūdeni, tas pēc neatkarības atgūšanas vairs nav obligāti, šī vairs nav viena no aktuālākajām iedzīvotāju vajadzībām? Aktuālāk, izskatās, tagad pašvaldībai ir rīkot uguņošanu, iluminācijas un “pastum, pastum, pietupies” ievirzes “kultūras’ pasākumus….

 6. Nav nekas jāmaksā par dziļurbuma resursu izmantošanu! Viss kas ir dabas dots, ir un pieder cilvēkiem, nevis valsts korporācijām.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.