Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Kurmenē svinēs Pēterdienu

Šodien, 29. jūnijā, vārdadienu Latvijā svin 7287 Pēteri, tostarp šogad šis vārds dots 11 jaundzimušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaša Pēterdienas svinēšana tradicionāli notiek Bauskas novada Vecumnieku apvienības Kurmenes pagastā. Kā informē Kurmenes Svētā Pētera baznīcas draudze, jau svētdien, 25. jūnijā, sākusies Pēterdienas ieskandināšana ar rīta dievkalpojumu Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā, norisinājies Pēterdienas tirgus; parka estrādē Pēterdienu ieskandinājuši Kurmenes, Skaistkalnes, Mazzalves un citi pašdarbnieki.

Savukārt ceturtdien, 29. jūnijā, kad īstā Pēterdiena, Kurmenes parka estrādē svinības sāksies plkst.16 ar dievkalpojumu baznīcā; plkst. 20 koncertēs Valdis Zilveris un Nacionālā teātra aktieri Anna Klēvere un Egīls Melbārdis, Atis Ieviņš un «Roka brāļi», amatierteātra «Kurmene» dalībnieki. Svētku noslēgumā plkst. 22 plānota zaļumballe kopā ar kurzemniekiem – Māri Blāzi, Arti Šimpermani un «SkaņaV» dīdžejiem.

Kurmenē ceturtdien būs arī keramikas darbu izstāde, māla ugunsskulptūru veidošana, darbosies kafejnīca.

Priesteris Andrejs Mediņš  norādīja, ka Pēterdiena ir kaut kas īpašs Kurmenei. “Tas nav atdalāms no grāfa Komarovska laikiem, jo pateicoties viņam radīta baznīca. Šajās dienās mēs svinam īpašu laiku. Aicinām visus patiesi garīgi piedzīvot kādu skaistu mīlestības neprātību, ko var saņemt tikai Kurmenē. Šī diena mums visiem ir ļoti nozīmīga, jo mēs uz apustuļa Pētera fona varam apjaust arī sevi, kā ļoti vājus, trauslus, īpašus, perspektīvus, bet tajā pašā laikā ievainojamus. Šajā dienā Kurmenē gaidām visus interesentus, kuri grib piedzīvot, kuri grib sajust, dalīties, kas grib vienkārši būt,” teic A. Mediņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.