Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Novadam savs gudrinieks; BVĢ septītklasnieks Kaspars Dūmiņš jau šovakar spēles «Gudrs, vēl gudrāks» finālā

Latvijas Televīzijas (LTV) veidotajā erudīcijas spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» septīto klašu grupā finālā iekļuvis Bauskas Valsts ģimnāzijas 7. c klases skolēns Kaspars Dūmiņš. Cīņa par godalgotajām vietām būs skatāma Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā jau šodien, 2. decembrī, pulksten 18.50, portālu informēja LTV pārstāve Ginta Martini.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaspara klases audzinātāja un matemātikas skolotāja Gunta Dzene pastāstīja, ka vasarā puisis zvanījis un vaicājis, vai varētu viņu atbalstīt un doties līdzi uz šo konkursu. «Es biju ļoti patīkami pārsteigta, ja to izsaka pats bērns, tas ir fantastiski! Piektajiem, kur mācījās arī Kaspars, es vienu gadu pasniedzu matemātiku, tagad septītajā ir noformējusies jauna klase, kurā ir gan bijušie klasesbiedri, gan jauni nākuši klāt. Kaspars ir ļoti spējīgs, matemātikā uzdevumus risina labi, puisim patiešām ir dotības. Viņa stiprā puse ir tas, ka ir ļoti daudzpusīgs. Kasparam domas skrien ātrāk nekā vārdi, ir ļoti aktīvs un izpalīdzīgs. Mēs jau te smejamies, ka varētu būt klases audzinātājs numur divi,» Kasparu raksturo skolotāja G. Dzene.

Viņa uzsvēra, ka sasniegtais noteikti ir paša skolēna nopelns. Klasesbiedri un audzinātāja Kasparu uzmundrināja, atbalstīja. Skolēni gatavoja plakātus un bija līdzās spēles ierakstā. Pirmajā reizē varēja doties tikai desmit, bet uz lielo finālu brauca visa klase.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.c klases kolektīvs erudīcijas spēles ierakstā. Foto: no albuma.

«Klasē ir daudz spējīgu skolēnu, daudz līderu, nevaru vienīgo Kasparu izcelt. Varu būt tikai sajūsmā par šo gudro jauno paaudzi, kura mums aug. Ja Kaspars nesteigtos, noklausītos visu līdz galam, viss būtu kārtībā. Mierīgi pie sevis pārdomājot, neviens jautājums nepaliktu bez pareizās atbildes, taču uztraukums televīzijā dara savu. Veiksmei arī tomēr ir nozīme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikti Kasparam tā bija, uzskatu, ka viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. Protams, paldies arī vecākiem, jo ļoti liela nozīme ir ģimenei, audzināšanai un attieksmei. Ļoti lepojamies ar viņu, un arī pārējos mudinu piedalīties konkursos,» teic G. Dzene.

Kaspars gribētu uzprogrammēt interneta veikalu un nodarboties ar mājas lapu izstrādi, jo tas ir amats, kurā neesot daudz jāiegulda savu līdzekļu, bet arods tiek labi atalgots. Foto: LTV

Kaspars «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka neviens īpaši viņu nepamudināja, pieteikšanās dalībai spēlē bijusi pašiniciatīva. «Izlēmu par labu «Gudrs, vēl gudrāks», jo vēlējos izmēģināt spēkus, tāpat gribēju noskaidrot, vai būtu interese piedalīties citās spēlēs,» teic K. Dūmiņš. Viņš atzina, ka jautājumi bijuši dažādas grūtības pakāpes, bijuši tādi, kurus ar tīru loģiku varēja pievārēt, bet sarežģītākie pašam bijuši par mākslu. Rezultātu izšķīra vispārējā erudīcija un ātra reakcija, jo bija jāpaspēj precīzi uz jautājumiem atbildēt pirmajam.

Kaspars īstu lampu drudzi neesot sajutis, bet uztraukums televīzijas kameru priekšā gan bijis. Lai mazinātu stresu, izpildījis elpošanas vingrinājumus. Puisim skolā vislabāk padodas angļu, latviešu valoda, informātika, visvairāk interesē datorika. Kaspars jau pašlaik ir drošs, ka piedalīsies erudīcijas spēlē arī nākamajā gadā. Viņš arī citiem iesaka izmēģināt šādu pieredzi. «Jārisina krustvārdu mīklas, jāpiemīt loģiskajai domāšanai, izcili jāmācās, tad erudīcijas spēlē klāsies viegli!» iedrošina Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Kaspars Dūmiņš. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.