Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Vienmēr zaļi” atkal kopā pēc 30 gadiem! Aivars Hermanis un Laimis Rācenājs sestdien koncertēs Mazmežotnes muižā

Sestdien, 9. aprīlī, plkst. 19 Mazmežotnes muižā notiks dziedātāja Laimja Rācenāja un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa jaunās koncertprogrammas «Vienmēr zaļi» pirmatskaņojums – tā būs tikšanās mūzikā, sarunās un atklāsmēs. Koncertu rīko Mazmežotnes muiža sadarbībā ar «Bilžu biroju», portālu informēja Tija Auziņa, «Bilžu biroja» pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš festivāla «Bildes 92»

LAIMIS RāCENĀJS (no kreisās) un Aivars Hermanis fotogrāfijā, kas tapusi mūzikas un mākslas festivālā «Bildes» 1992. gadā. FOTO – AIVARS LIEPIŅŠ

Mūzikā viņi satikās pirms 30 gadiem – uzstājoties mūzikas un mākslas festivālā «Bildes 92» Rīgas pils Baltajā zālē. Toreiz viņi izpildīja evergrīnus (angļu val. «evergreens» – ‘vienmēr zaļās melodijas’). Tā kā šīs melodijas vēl joprojām ir tikpat populāras kā pirms 30, 50 vai 80 gadiem, labi pazīstamie mūziķi Aivars Hermanis un Laimis Rācenājs ir vienojušies atjaunot duetu, lai ar prieku atkal klausītājiem atskaņotu melodijas, kuras visā pasaulē kļuvušas par standartu džeza mūzikā.T. Auziņa atklāj, ka koncertā skanēs R. Rodžersa, Dž. Geršvina, A. K. Žobima, H. Arlena, P. Makartnija, Dž. Lenona, R. Paula un citu komponistu dziesmas, piemēram, «Girl from Ipanema», «Summertime», «Autumn leaves», «Michelle», «Mežrozīte» u. c. Vairums no tām sarakstītas laika posmā no 1920. līdz 1970. gadam. Šīs dziesmas ir sarakstītas tik meistarīgi, ka tās pielāgojamas jebkādiem tempiem un mūzikas žanriem. Daudzi mūzikas kritiķi jau sen tās ir iekļāvuši mūzikas zelta fondā un kultūras kanonā, dēvējot tās par klasiku un uzskatot, ka līdzīgus šedevrus vairs nesagaidīsim.Pilnīgi droši var apgalvot, ka Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa aicinājums ir mūziku sludināt nepastarpināti – «dzīvajā», par būtiskāko priekšnoteikumu veiksmīgam izpildījumam uzskatot klausītāja klātbūtni, interpreta un publikas savstarpējās saskarsmes «ķīmiju» un, pats galvenais, vienkāršību, pastāsta T. Auziņa.

Laimis Rācenājs Foto:kurzemnieks.lv

Laimis Rācenājs

Mūziķis pabeidzis Georga Otsa Mūzikas koledžu Tallinā, bet izglītojies daudz un dara to joprojām, jo ir pārliecināts, ka izpildījuma kvalitāti un saturu nosaka ne tikai muzikālā pieredze, bet eksistenciālā pieredze kopumā. Iespējams, ar šo faktu ir izskaidrojama dziedātāja vēlme izmēģināt sevi dažādos žanros, stilos un sastāvos, lai gan Laimis pats sevi uzskata par džeza dziedātāju.Muzicējis kopā ar gandrīz visiem redzamākajiem džeza mūziķiem Latvijā un Igaunijā. Dziedātājam bijuši nozīmīgi koncerti un muzikālie projekti kopā ar Igaunijas Radio kori, Latvijas Radio kori, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Radio bigbendu, «Time after time», «Mirage Jazz Orchestra», Raimondu Paulu u. c.Laimis Rācenājs ir bijis solists un dalībnieks grupās «Zvaigznīte», «Līvi», «Harmony 4 Riga» (Latvija), «Barbershop Quartet» (Igaunija) u. c., muzikālajos projektos «Viva La Bomba», «Besame mucho dziesmas ar chili», «Balādes par vīnu, mīlu un raganām» u. c. Piedalījies televīzijas šovos un koncertējis vairāk nekā 20 valstīs.

Aivars Hermanis

Viņš dažādās aptaujās vairākkārt atzīts par Latvijas labāko ģitāristu. Piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ieskaņojumos un uzstājies neskaitāmos koncertos dažādās pasaules valstīs. Viņa komponista kontā ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu kompozīciju. Kā profesionāls mūziķis ģitārists Aivars Hermanis ir spēlējis grupās «Suvenīrs», «Tip-Top», «Modo», «Opus», «Remix», R. Paula ansamblī, Latvijas Televīzijas un radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, orķestrī «Stabu ielas džezs», Laimas Vaikules grupā un daudzos citos muzikālos kolektīvos. Aivars joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos. Koncerts notiek divās daļās. Koncerta apmeklētājiem būs atvērta bufete. Plašāka informācija par Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa jauno projektu «Bilžu birojā» (tālrunis 29282866). Lai nesteidzīgi baudītu sestdienas koncertvakaru un svētdienas rītu ar garšīgām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.