Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Viktors Ščerbatihs savulaik trenējies Saulainē; tagad te viss vecs un nolietojies

Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs iecerējis kampaņu, aicinot uzņēmējus ziedot, atjaunot vai izveidot svaru zāles ne tikai pilsētās, bet arī pagastos. Viena no kampaņas aktivitātēm bija Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības apmeklējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viktors Ščerbatihs nav vienīgais, kurš uzskata, ka arī pagastos ir jābūt mūsdienīgām svaru zālēm. Uz tikšanos Saulainē ieradās arī Dace Savčenko no Brunavas pagasta, kura cer, ka ar laiku svaru zāli ierīkos arī Grenctāles ciemā. Savukārt Saulaines izglītības iestādē modernizētu svaru zāli vēlas sagaidīt skolēni.

Pašreizējo Svarcelšanas federācijas prezidentu un Olimpisko spēļu sudraba un bronzas godalgu ieguvēju Viktoru Ščerbatihu ar Saulaines skolu saista labas atmiņas. Savulaik viņam šeit bija iespēja trenēties un gatavoties sacensībām, ko nodrošināja vietējo zemnieku atbalsts. Viņš cer, ka vietējie uzņēmēji arī tagad varētu rūpēties par jauniešiem savos pagastos.

«Savulaik pagājušā gadsimta 90. gados daudz šeit trenējos un gatavojos sacensībām. Laikā, kad bija grūti visiem, man bija iespēja šeit trenēties. Tie bija smagi gadi, bet atbalstīja vietējais zemnieks un izglītības iestāde. Arī tagad jauniešiem ir daudz enerģijas, un svaru zāle ir vieta, kur šo enerģiju iztērēt un ieguldīt sevis attīstībā ziemas laikā,» saka V. Ščerbatihs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teorētiski Saulaines izglītības iestādē ir sava svaru zāle, bet tās aprīkojums daļēji ir paštaisīts, daļēji tik vecs, ka sen jau skaitās nolietojies. Baušķenieks Elmārs Kondrats ir skolēnu domes loceklis un viens no aktīvistiem, kas cer, ka svaru zāle iegūs jaunu aprīkojumu un izskatu. «Pats gribu trenēties un to arī daru. Tas noder hokeja treniņiem, kur esmu vārtsargs. Runāju ar jauniešiem, un viņi atzīst, ka ietu trenēties, ja svaru zāle būtu atjaunota,» tā E. Kondrats.

SAULAINĒ VIKTORS ŠČERBATIHS (no labās) un Elmārs Kondrats cer, ka nākotnē šeit būs iespējams izmantot mūsdienīgas svaru zāles iespējas. FOTO – ULDIS VARNEVIČS

Līdzīgas izjūtas ir D. Savčenko. Grenctāles kultūras namā izveidota fitnesa zāle un iedzīvotāji to apmeklē. Tomēr pietrūkst tieši svaru zāles trenažieru, lai rastos piedāvājums jauniešiem, kas vēlas trenēties ar lielākiem svariem. Viņa mēģinājusi vaicāt risinājumu Bauskas novada pašvaldībā, bet skaidras atbildes nav. Tāpēc arī ieinteresējis V. Ščerbatiha aicinājums par svaru zālēm pagastos.

«Ja veiktu telpas remontu, iegādātos trenažierus, tad būtu, ko darīt gan Saulaines jauniešiem, gan arī vietējiem iedzīvotājiem. Kad jaunieši iztērēs savu enerģiju svaru zālē, viņi kļūs veselīgāki. Svarīgi, lai jauniešiem būtu šī izvēle, – brīdī, kad nav, ko darīt, iet aiz stūra nevis uzpīpēt, bet gan aiziet kopā ar draugu uz svaru zāli,» pauž V. Ščerbatihs. Viņš norāda, ka svaru zālei vajag pareizu grīdu, piemērotus trenažierus un svarus, kuru izvēlē ļoti var palīdzēt Latvijas Svarcelšanas federācija. Ir doma izmantot arī mūsdienu tehnoloģijas – nevis aplīmēt sienas ar plakātiem, kā un ko darīt pareizi, bet gan pievienot pie trenažieriem QR kodus, ar kuru palīdzību nokļūtu interneta vietnēs, kur visu pastāstītu pareizi. Tā bija viena no problēmām, kuru uzsvēra arī D. Savčenko, – svaru zālēs ir nepieciešami speciālisti, kas vismaz reizēm atbrauktu un pamācītu, kā pareizi trenēties.

Saulaines svaru zāle varētu būt pirmais projekts, kuru īsteno, atzīst V. Ščerbatihs. Galvenā problēma pašlaik ir neskaidrība ar projektu īstenošanas sistēmu. No vienas puses, to varētu uzņemties Latvijas Svarcelšanas federācija, bet tad tas būtu diezgan sarežģīts process. Tāpēc V. Ščerbatihs aicina atsaukties biedrības vai uzņēmējus, kas uzņemtos projektu organizēšanu un ziedojumu naudas vākšanu, kam V. Ščerbatihs sniegtu informatīvo atbalstu. Telpu remontam biedrībām būtu iespēja pieteikties arī uz Bauskas novada domes finansējumu. Tāpēc idejas autori aicina atsaukties Bauskas novada biedrības, kas vēlētos sadarboties svaru zāles izveidē savā pagastā vai dzīvesvietā. Kopīgā iedzīvotāju, biedrību, uzņēmēju dialogā un sadarbībā varētu šo ieceri īstenot. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Mums jādomā par savu jauno paaudzi!!! Esmu tikai par šādiem projektiem un priecājos,ka ir cilvēki ar entuziasmu!!!

  8
  1
 2. Viktor, bet ko tad tu darīji laikā kad biji lēmēja statusā Saeimā? Laikā, kad nebija ne Covid ne kara tepat kaimiņos, laikā, kad “nolietojās” tagad Saulainē redzamais? Vai tad nebija saprotams, ka ar “pliku” vidējo un pārsvarā humanitāra novirziena augstāko izglītību “paradīzi” Latvijā neuzcelsi? Kā arī, vai tieši šobrīd nav pats svarīgākais valstī priekš lielas daļas jauniešu, viņu apmācība tieši profesijās, kas trūkst lai valstī attīstītu ražošanu, kā arī šiem, tevis minētiem jauniešiem būtu pieejams, nevis ministrijās izdomāts aizdevumu miteklis, lai viņi neturpinātu darba un dzīvesvietas meklējumos pamest Latviju

  12
  1
 3. Es domāju un rīkojos,nevis gaidu,kad manā vietā to darīs citi. Ja man kas nepatīk,es neklusēju. Bet ja redzu labu ideju vai netaisnību es par to runāju atklāti. Neesmu lietpratēja-bet slikto no labā atšķiru.

  1
  3
 4. Ja tā pirmā bilde no Saulaines zāles tad nav jau tik nolietots skats! Un Grenctālē arī svaru zāli un blakus tamborēšanas pulciņu! Kas tās zāles uzturēs elektrība,siltums! Ko par to domā pārējie iedzīvotāji?!

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.