Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Viļa Plūdoņa muzeja pastāvīgo ekspozīciju iekārtos SIA “Intarsija”, tās izveidei piešķir finansējumu

Lai sekmīgi īstenotu Bauskas muzeja struktūrvienības „Viļa Plūdoņa muzejs” pastāvīgās ekspozīcijas izveidi, Latvijas Republikas Kultūras ministrija 2023.gadā Bauskas novada pašvaldībai piešķīrusi 120 000 eiro lielu finansējumu, informē Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piešķirtais finansējums paredz 100 034 eiro oriģinālo eksponātu restaurācijai, oriģinālu eksponātu iegādei, eksponātu atdarinājumu izgatavošanai un ekspozīcijas iekārtošanai, savukārt 19 966,00 eiro tika paredzēti dārza izpētei un labiekārtošanai. 

Iepirkuma atklātā konkursā šī projekta realizēšanai pieteicās viens pretendents – SIA “Intarsija” – par 124 765,12 eiro, liecina dati Elektronisko iepirkumu sistēmā. Viļa Plūdoņa muzeja ekspozīcijas – vēsturiska interjera rekonstrukcijas izveidošana un iekārtošana (interjera priekšmetu sagāde, krājuma priekšmetu sagatavošana eksponēšanai) jāpaveic ne vēlāk kā līdz šī gada 31. decembrim, to paredz līgums, ko parakstījuši novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un SIA “Intarsija” valdes loceklis Jānis Ceplis.

Lai projekts tiktu īstenots un tiktu nosegti projekta realizācijas izdevumu tāmes trūkstošie finanšu līdzekļi, Bauskas novada domes deputāti apstiprināja pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu 5950 eiro apmērā (no tiem 1184,04 eiro interaktīvā displeja iegādei muzejpedagoģisko programmu īstenošanai pastāvīgajā ekspozīcijā) no 2023. gada budžeta programmas „Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondu un citiem projektiem” paredzētajiem līdzekļiem.

Attēlā – “Lejeniekos”, foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. vai iepirkuma specifikāciju oriģinālo eksponātu restaurācijai, oriģinālu eksponātu iegādei, eksponātu atdarinājumu izgatavošanai un ekspozīcijas iekārtošanai sagatavoja Bauskas tingeļtangeļu lobētā intarsijas SIA?

  2
  9
 2. Skaidrs, ka vieni blēži, zagļi un svoloči salasījušies, lai to Plūdoni aptīrītu pliku kā baznīcas žurku.

  2
  4
 3. Lejeniekos gandrīz tādas pašas summas “ieguldītas” kā Skaistkalnes baznīcā, vien “ieguldījumu periods” izstiepts garāks. Tik to “svētceļnieku” uz Lejenieku pusi tā pamaz, laikam kāds skatu tornis vēl jāuzbūvē, vai kapsētā jauns zvans jāpakar….

  3
  5
 4. Tavā rīcībā ir dati par Skaistkalnē ieguldītajām summām? Padalies, ja nav žēl!

  4
  1
 5. Skaistkalnē “ieguldīts”, pēc taviem vārdiem” nedaudz vairāk kā miljons eiro un izlietots lielākajai daļai iedzīvotāju saprotamā veidā, neņemot ne centa no valsts un pašvaldības budžetiem. “Iegulda” vien valsts vai pašvaldības objektos un lielas summas “iegulda” maza ieguvuma panākšanai. Vien ir jau valstī dažādi ieguvēji, tie kas “apgūst” projektus un tie no kuriem ar vien vairāk sāk ņemt šo “apgūstamo” naudu

 6. Var palūgt Skaistkalnes izmaksas pa pozīcijām? Lai gan nav jau tik svarīgi. Jau tā skaidrs, ka divas pozīcijas tur būs šādas: 1) Iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 0,00 EUR, 2) Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – 0,00 EUR.

 7. varbūt, ar savu demagoģiju griezies tieši VID, ja , tavuprāt, viss “tur” pa nullēm? Ja firmas, kas veica projektēšanu un būvdarbus nemaksā tevis pieminētos nodokļus?

 8. Nez vai izdosies, summas ir smieklīgi zemas, tāds divu dienu, piemēram, TasTe festivāls knapi sanāk, varbūt pat nesanāk.

 9. Par jebkuras Latvijā reģistrētas juridiskas personas īpašniekiem, paraksttiesīgām personām un patiesā labuma guvējiem jebkurš Latvijas iedzīvotājs var bez maksas apskatīt informāciju vietnē info.ur.gov.lv

 10. Atbilde ganam. Latvijā patiesā labuma guvējs neko nelieciena.Piemēram Šķēles bandas vadonis nekad nekur neparādās…..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.