
Baušķenieki pēdējā laikā arvien biežāk novērojuši militāro helikopteru lidojumus virs pilsētas un apkārtnē, kas raisījis jautājumus par šo aktivitāšu mērķi un regularitāti. Iedzīvotāji interesējas, kāpēc lidojumi gandrīz katru dienu notiek tieši virs Bauskas, vai šie lidojumi ir plānoti ilgākā laika periodā, kālab helikopteri lido salīdzinoši zemā augstumā un veic vairākus lokus vienā trajektorijā? “Sāk izskatīties pēc ikdienas patrulēšanas,” spriež baušķeniece Valda.
Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) skaidro, ka šādi lidojumi ir plānota un regulāra militārā apmācību procesa sastāvdaļa.
“Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku un sabiedroto bruņoto spēku helikopteri regulāri veic treniņlidojumus un sniedz atbalstu militāro mācību norisē visā Latvijas gaisa telpā un teritorijā. Šobrīd aktīvi lidojumi notiek Bauskas pusē – Rundāles lidlaukā. Lidlauks atrodas aptuveni 3,3 kilometru attālumā no Rundāles pils. Tas izbūvēts padomju laikā un iepriekš izmantots lauksaimniecības aviācijas vajadzībām.
Lidojumi tiek organizēti, lai trenētu pilotus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei. Latvijas gaisa telpā lidaparāti lido Latvijas Republikas normatīvajā regulējumā atļautajos augstumos,” norādīja NBS.


Par militārajiem lidojumiem, kas var radīt traucējumus iedzīvotājiem, Nacionālie bruņotie spēki informē savos sociālo tīklu kontos. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka šādi treniņi var notikt jebkurā Latvijas vietā arī turpmāk.
NBS pateicas iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu, uzsverot, ka šādas apmācības ir būtiskas ne tikai Latvijas, bet arī reģionālās drošības stiprināšanai.