Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visā Latvijā notiek “Ēnu diena”;pieprasītākā profesija – policijas inspektors

Šodien visā Latvijā notiek jau divdesmit otrā izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotā “Ēnu diena”, kas piedāvā jauniešiem iespējas iepazīt dažādas profesionālās nozares. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 1997 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 10 991 vakanci. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad – policijas inspektors, ierindojot aiz sevis iepriekšējo gadu līderi – programmētāja vakanci, portālu informēja JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā piedāvātas vairāk kā 60 vakances, liecina publiskotā informācija vietnē enudiena.lv. “Ēnu dienas” vakances piedāvāja Bauskas novada pašvaldība, Rundāles pils muzejs, A/s “Balticovo”, SIA “Egg Energy”, Bauskas slimnīca, SIA “Kvēle”, SIA “Maxima Latvija”, Valsts policija, Valsts probācijas dienests un citi.

“Šogad redzam lielāku aktivitāti gan no skolēnu, gan darba devēju puses, – vakanču un arī ēnot gribētāju ir vairāk kā pirms pandēmijas. Skolēnu izvēle iepazīt kādu noteiktu profesiju gan ir cieši saistīta ar darba devēju vakanču piedāvājumu, un šogad Valsts policija bijusi gana aktīva, paplašinot ēnu vietu iespējas, tostarp reģionos, ko skolēni labprāt izmantoja un tādēļ šī profesija ierindojusies topa pašā augšgalā,” stāsta Ēnu dienas rīkotājs, “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Šogad pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū ir policijas inspektors (392 pieteikumi), programmētājs (301 pieteikums), gaisa kuģa pilots (255), fizioterapeits (218), arhitekts (213), gaisa kuģa stjuarts (182), ķirurgs (175) un žurnālists (158).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas ir policijas inspektors (139 vakances), ugunsdzēsējs/glābējs (99), vadītājs/direktors (92), projektu vadītājs (70), sabiedrisko attiecību speciālists (62), farmaceits (52), bibliotekārs (48) un fizioterapeits (46).

“Nereti karjeras izvēle jaunietim ir izaicinājumu pilns brīdis un ir būtiski pirms lielās izvēles sniegt iespēju apzināt dažādu jomu daudzās iespējas. Šogad “Maxima Latvija” ir Ēnu dienas iedvesmotājs un patiesi lepojamies, ka varam ne tikai iedvesmot atpazīstamāko karjeras izaugsmes pasākumu Latvijā, bet arī ļaut jauniešiem ielūkoties plašajā mazumtirdzniecības jomā, atklājot vēl neatklāto un parādot, cik daudz profesiju tā slēpj. Šogad arī mēs ar lepnumu uzņemsim vairāk nekā 80 ēnas, kas iepazīs gan administratīvo darbu, gan ieskatīsies pārtikas ražošanas un loģistikas profesiju klāstā, kā arī Rīgā un reģionos atklās veikalu darbības aizkulises, ” stāsta Inga Šeninga, “Maxima Latvija” personāla direktore.

Jau pirms “Ēnu dienas” veiktajā “Junior Achievement Latvia” karjeras aptaujā noskaidrojās, ka skolēni visvairāk interesējas par darba iespējām medicīnas nozarē. Tieši medicīnas nozare ar 1015 skolēnu pieteikumiem ir bijusi pieprasītākā šogad arī Ēnu dienā, otrajā vietā ierindojas valsts pārvalde ar 945 pieteikumiem, bet vakances dažādās pašvaldību iestādēs saņēmušas 810 pieteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnot dažādu profesiju pārstāvjus šogad ir iespēja arī jauniešiem no Ukrainas. UNICEF projekta “Uplift Youth” ietvaros “Junior Achievement Latvia” aicinājumam atsaucās 85 darba devēji, piedāvājot ukraiņu skolēniem teju 550 vakances dažādos Latvijas reģionos.

“Ukraiņu skolēni ar prieku izmanto iespēju vērot dažādu profesiju aizkulises Latvijā un atzīst, ka šī viņiem ir jauna pieredze, jo šāda mēroga karjeras plānošanas aktivitātes viņu valstī nav bijušas,” turpina Jānis Krievāns.

Skolēnu interesi par “Ēnu dienu” atspoguļo portālā www.enudiena.lv reģistrētais skolēnu skaits, šogad tie jau ir 34 191 potenciālais ēnotājs. Vislielāko interesi izrādījuši ēnotāji no Jelgavas Valsts ģimnāzijas (632), Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas (399) un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas (347). Aktīvākās pilsētas un novadi pēc ēnotāju pieteikumu skaita šogad – Rīga, Mārupe, Jelgava, Liepāja, Daugavpils un Ogre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Man ir savi b’erni, kam nav j’apiesakaas deputaata profesijai.. Vinji b’us Deputaati!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.