Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visvairāk klašu “ZZ čempionāta” finālā iekļuvušas no Bauskas Valsts ģimnāzijas; šogad fināls norisināsies Bauskā

Noslēdzies skolēnu sporta un prāta spēļu “Zelta Zivtiņas čempionāts” (ZZ čempionāts) pusfināls un noskaidroti finālisti, kas divu dienu garumā no 19. līdz 20. maijam Bauskā sacentīsies dažādos pārbaudījumos. Kopumā finālā iekļuvušas 280 klases – visvairāk no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Ogres Centra pamatskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Aizkraukles novada vidusskolas un Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas, portālu informēja “Tele2” sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš paskaidroja, ka pusfināla laikā klasēm bija jāpaveic divi galvenie uzdevumi un vairāki bonusa uzdevumi, kuros bija iespējams nopelnīt papildu punktus. Viens no galvenajiem uzdevumiem, kas tapa sadarbībā ar “SEB banka”, bija izveidot savas klases karogu, vizuāli un grafiski atainojot klases vērtības, noskaņojumu un mērķus. Otrs uzdevums sadarbībā ar “Tele2” – nofilmēt līdz 60 sekunžu garu video, kura tēma bija “Kā uzvesties internetā”. Kopumā pusfinālā startēja 470 klases un vairāk nekā 10 000 skolēnu.

“Kā redzams no skolēnu pildītajiem uzdevumiem, katrā vecuma grupā ir citas tēmas un jautājumi, kas jauniešus satrauc un par ko viņi ir norūpējušies. Piemēram, 6. – 7. klašu grupā top tēmas ir viņu fiziskā drošība, datu drošība un mobings digitālajā vidē, kā arī bīstamie izaicinājumi un “trendi”. 8. – 9. klašu grupā svarīgākās tēmas ir privātuma jautājumu un privātās dzīves neaizskaramība, vēlme sevi apliecināt un būt populāram, kā arī attiecību veidošana un iepazīšanās internetā.

Šajā vecuma grupā arī sāk runāt par to, kādu ļaunumu fiziskajai un mentālajai  veselībai nodara pārmērīga sociālo tīklu un tehnoloģiju lietošana. Savukārt vidusskolā jauniešiem svarīgākās tēmas ir privātās dzīves neaizskaramība, mobings un negatīvie komentāri, kā arī pieklājības normas, lietojot viedierīces sabiedriskās vietās un dažādās dzīves situācijās,” stāsts “ZZ čempionāta” organizētājs, “Tele2” mārketinga direktors Agris Rencis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finālā vislielākā klašu pārstāvniecība – 140 klases – būs 6. – 7. klašu grupā. 8. – 9. klašu grupā būs 70 klases un 10. – 12. klašu grupā arī 70 klases. Savukārt, ja aplūko reģionus, visvairāk klases būs no Vidzemes (105), bet vismazāk (23) no Latgales. Tāpat uz “ZZ Čempionāta” finālu 51 klase dosies gan no Rīgas, gan Zemgales un vēl 50 klases no Kurzemes. 

“ZZ Čempionāta” finālā no Bauskas Valsts ģimnāzijas piedalīsies 6A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 11B,11A un 12A klase.

Par čempionu titulu cīnīsies arī Bauskas pamatskolas 7B, 8A klase, Pilsrundāles vidusskolas 6A klase, Vecumnieku vidusskolas 6A,7A, 8A klase, Bauskas 2. vidusskolas 6B,11A,11B,12A un Uzvaras pamatskolas 9. klase.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.