Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi; tās skanēs arī Bauskā un Iecavā

Šodien, 31. maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Ilze Dāme-Birziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumos, kad nepieciešams pēc iespējas ātrāk izplatīt brīdinājumu iedzīvotājiem par dabas vai tehnogēnām katastrofām un to iespējamiem draudiem, var tikt iedarbinātas trauksmes sirēnas. VUGD katru gadu pārbauda trauksmes sirēnas, kas nepieciešams, lai pārliecinātos par agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī noslēgto līgumu izpildi starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, televīziju), kas apdraudējuma gadījumā informēs sabiedrību, skaidro VUGD pārstāve.

Trešdien, 31. maijā, no plkst. 10 līdz plkst. 10.20 visā valstī tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas uz trim minūtēm. Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos, kur sirēnas nav dzirdamas vai izvietotas, var tikt izmantoti citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana sabiedrībai caur operatīvo dienestu un to sadarbības partneru skaļruņiem. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori nosūtīs īsziņu ar informāciju, ka 31. maijā notiks plānota trauksmes sirēnu pārbaude. Aicinām arī iedzīvotājus informēt ukraiņus Latvijā, lai pēc iespējas vairāk Ukrainas civiliedzīvotāju uzzinātu par šo pārbaudi un nerastos lieki satraukumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē Ilze Dāme-Birziņa, Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kas ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (sirēnu dzirdamību ietekmē sirēnu izvietojuma augstums, teritoriālās apbūves īpatnības, pilsētas ikdienas transporta un ražošanas objektu radītie trokšņi, meteoroloģiskie apstākļi).

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizors un radioaparāts (Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzijas kanāli LTV1 un  LTV7 vai Latvijas Radio apraides kanāli) vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji vai aplikācijas informācijas saņemšanai par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību.

Bauskas novadā sirēnas uzstādītas divās vietās – Bauskā, Dārza ielā 9, uz Bauskas 2. vidusskolas jumta, un Iecavā, Skolas ielā 19, uz pamatskolas jumta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumu Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» VUGD pārbauda trauksmes sirēnu gatavību, lai pārliecinātos par trauksmes sirēnu darbību un tehnisko stāvokli, kā arī sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un televīziju).

Titulattēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.