Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji 68 reizes devās likvidēt negaisa sekas; Bauskas novadā – četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji visā Latvijā 348 reizes devās novērst spēcīgā vēja un negaisa radītos postījumus, no tiem 52 gadījumos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība nebija nepieciešama – kokus novāca iedzīvotāji pašu spēkiem vai citi seku likvidēšanas darbos iesaistītie dienesti, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie izsaukumi uz Dobeles novadu tika saņemti dažas minūtes pirms pusdienlaika. Pēc pulksten diviem strauji pieauga izsaukumu skaits no Rīgas un tai tuvākajiem novadiem. Savukārt vakarpusē visvairāk izsaukumu tika saņemts no Latgales un Vidzemes. Jaunu izsaukumu pieteikumu skaits samazinājās pēc pulksten astoņiem vakarā. Šorīt, 8. augustā, vairākās vietās Latvijā turpinās seku novēršanas darbi, jo tiek saņemti jauni izsaukumi uz negaisa postījumiem, līdz ar to kopējais izsaukumu skaits pieaugs.

Visvairāk izsaukumu reģistrēts Rīgas pilsētā, kur ugunsdzēsēji glābēji 86 steidzās palīgā. Latgalē saņemti 77, Zemgalē 68 , Vidzemē 60, Rīgas reģionā 50, bet Kurzemē septiņi izsaukumi uz negaisa un vēja radīto seku novēršanas darbiem.

Zemgalē visvairāk izsaukumu saņemti uz Dobeles novadu – 33, Jēkabpils novadā – 12 un Tukuma novadā – 11. Savukārt Bauskas novadā saņemti četri, Jelgavas novadā septiņi, Jelgavas pilsētā divi, bet Aizkraukles novadā viens izsaukums. Bauskas novadā pirmdienas, 7. augusta, pēcpusdienā saņemti trīs izsaukumi, kur uz ceļa braucamās daļas uzkrituši koki. Divi izsaukumi saņemti uz Valles pagastu, bet viens uz Vecumnieku. Notikuma vietās ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja kokus un atbrīvoja ceļa braucamo daļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākajā daļā gadījumu vēja lauzti koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai kokus novāktu no automašīnām un ēku jumtiem.

Ugunsdzēsēju glābēju reaģēšana uz izsaukumiem notika, izvērtējot iespējamo bīstamību un apdraudējumu iedzīvotājiem, kā arī izsaukumu saņemšanas secībā. Vēja un negaisa vissmagāk skartajās vietās, lai likvidētu spēcīgā vēja radītās sekas, tika iesaistīti VUGD papildspēki no apkārtējiem novadiem, kā arī ugunsdzēsēji glābēji, kas atradās no dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā, skaidro V. Gribuste.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7. augusta plkst. 6.30 līdz 8. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 92 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 76 uz glābšanas darbiem, un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt VUGD kopumā saņēma 427 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu,  316 uz glābšanas darbiem, bet 74 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: VUGD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.