Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales delegācija Īrijā iepazīst vēja parku ieviešanas procesus

Pagājušajā nedēļā Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes politiķi un plānošanas reģiona administrācijas pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē Slaigo, Īrijā. Vizītes galvenais mērķis bija gūt pieredzi vēja un saules enerģijas ražošanas kopienu veidošanā, kā arī to darbības normatīvajos un finansiālajos aspektos, portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Undīne Šulca-Heistere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīmēja, ka no 10. līdz 13. jūnijam Zemgales delegācijai bija iespēja iepazīties ar Slaigo pašvaldības pieredzi zaļās enerģijas attīstīšanā un tās ieviešanas procesos. Tikšanās laikā uzklausīta arī Slaigo pašvaldības plānošanas dokumentu izstrāde vēja parku attīstībai pašvaldībā un valstī kopumā, tāpat tika iepazīta prezentācija par iedzīvotāju iesaisti vēja parku teritorijas plānošanā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs un Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atzina, ka vizītes laikā vērtīgi bija uzzināt par vēja parku veidošanas procesu Īrijā, tajā skaitā par valsts un pašvaldības lomu vēja parku plānošanā un izbūvē.

Īrijā vēja parkus būvē mazapdzīvotās vietās, tomēr ļoti lielu uzmanība tiek pievērsta sabiedrības iesaistei parku plānošanā. Papildus delegācijas pārstāvjiem bija iespēja iegūt informāciju par valsts un pašvaldību atbalsta programmām uzņēmējiem. Turklāt Īrijā raksturīga lauku teritoriju vienmērīga attīstība, jo nav lielu, intensīvi saimniekojošu zemnieku. Svarīgi, ka šajā valstīt projekta idejas, izstrādes un ieviešanas procedūras tiek mērķtiecīgi virzītas sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Par vērtīgu pieredzi šo braucienu atzīst arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs un Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks Leons Līdums: “Īrijā ir ļoti attīstīta vēja parku izbūve visā valstī. Bija noderīgi uzzināt informāciju, kā pašvaldība, izstrādājot vēja parku teritorijas un attīstības plānu, veic iedzīvotāju informēšanu. Šo jautājumu risināšanā tiek iesaistītas visas puses”.

Lai iedzīvotāji varētu apturēt vēja parku izbūvi attiecīgajā teritorijā, ir jābūt ļoti pamatotam argumentam un uz datiem balstītiem pierādījumiem, par vides un dzīves kvalitātes pasliktināšanos pēc vēja parku izbūves. Īrijā ir bijis tikai viens gadījums, kad iesaistoties sabiedrībai, ir apturēta vēja parka izbūve.

U. Šulca-Heistere pastāstīja, ka Zemgales delegācija tikās arī ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī apmeklēja vēja parku “Sliabh Bawn” , kas veidots apvienojoties vairākiem kopuzņēmumiem. Būtiski, ka šis vēja parks ir atvērts apskatei un pat veidots, kā tūrisma galamērķis ar pastaigu un piknika vietām. Šādu pieeju izceļ arī Rita Vectirāre, Jelgavas valstspilsētas priekšsēdētāja vietniece, norādot, ka padarīt vēja parkus par izglītības un izglītošanas vietām ir labs veids, kā komunicēt un iesaistīt sabiedrību.

Īrijā tiek īstenotas dažādas iniciatīvas, lai palielinātu sabiedrības atbalstu vēja un saules enerģijai. Tostarp kopienas atbalsta fonds, kas paredzēts projektiem teritorijā ar vēja parku, ietverot iedzīvotāju izglītošanas pasākumus, atbalstu ēku energoefektivitātei, atbalstu ilgtspējīgas enerģētikas un klimata projektiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Cik labi, ka visu var paspēt, gan satiksmi izplānot , gan vēja parkus apskatīt, gan vietējās problēmas neredzēt…

    15
  2. Jā, tikai viens noprotestēts vēja parks. Pieņem tikai argumentētus iebildumus? Īru valdība un parlaments acīmredzami draudzējas ar galvu. Pie mums viss paliks pa vecam? Tai skaitā elektrības un tai piekabinātās cenas?

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.