Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales virsmežniecībā mežaudžu postījumu apmērs ir aptuveni 1000 ha

Pirmdienas, 7. augusta, krusas un vēja bojājumos visvairāk ir cietusi Zemgales virsmežniecības teritorija, apzinātais mežaudžu postījumu apmērs ir aptuveni 1000 ha. Samērā lieli postījumi konstatēti arī Vidzemes reģionā, kur plosījās spēcīgs vējš ar lietu. Sēlijas virsmežniecības teritorijā būtiski vēja postījumi pašlaik nav apzināti. Kurmenes, Taurkalnes pusē meža malās ir lauzti un uz ceļiem gāzti koki, bet mežos pagaidām nav konstatēti masveida postījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Joprojām notiek mežaudžu bojājumu apzināšana visā Latvijas teritorijā, ko traucē ar kokiem aizgāztie ceļi, informē Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste. Bauskas novadā cietuši atsevišķi koki, nav fiksēti nopietni postījumi, par mūsu novadu precizē I. Pavziniuka.

Valsts meža dienests uzsver, ka lauztie, gāztie un izšūpotie koki var radīt palielinātu bīstamību gan cilvēkiem, kas mežā strādā, gan arī aktīvās atpūtas cienītājiem, ieskaitot sēņotājus un ogotājus. Tāpat vētras un krusas nodarītie meža bojājumi var kļūt par jaunām egļu astoņzobu mizgraužu savairošanās vietām, kas apgrūtinās to ierobežošanu nākamo gadu laikā. Meža īpašnieki tiek aicināti apsekot savus īpašumus un, konstatējot nozīmīgus postījumus, vērsties tuvākajā Valsts meža dienesta mežniecībā.

Foto: VMD/J.Krūmiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.