Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ziedoņos par 23 461 eiro ierīkos disku golfa laukumu

Apmēram pēc diviem mēnešiem ikviens interesents varēs doties uz Ziedoņiem, Bornsmindes parku, uzspēlēt disku golfu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzies Bauskas novada pašvaldības iepirkums par speciāla laukuma ierīkošanu parka teritorijā. Kā izpildītāja izvēlēta SIA «Baltic Disc Golf», kura apņēmusies darbus paveikt par aptuveni 23 tūkstošiem eiro.

Pavisam iepirkumā piedalījās trīs pretendenti – bez jau minētā uzņēmuma arī SIA «JKRK Sport» un SIA «KTB Stende». SIA «Baltic Disc Golf» piedāvājums 23 461,9 eiro (ar PVN) tika atzīts par saimnieciski visizdevīgāko ar zemāko cenu. «KBT Stende» darbu tāme bija tikai nedaudz lielāka – 24 642,3 eiro (ar PVN), bet visdārgākais piedāvājums bija «JKRK Sport» – 29 530,05 eiro (ar PVN).

Saskaņā ar «Lursoft» informāciju SIA «Baltic Disc Golf» ir uzņēmums no Mārupes novada. Uzņēmums reģistrēts 2017. gadā un nodarbojas ar disku golfa laukumu projektēšanu un izveidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.bauskasdzive.lv

Iepirkums paredz, ka divu mēnešu laikā pēc līguma noslēgšanas izpildītājam gan jāizplāno trase, gan tā jāizveido. Bauskas novada domes būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs Simanovičs informēja, ka pašlaik lēmums ir pieņemts, notiek līguma saskaņošana.

«Baltic Disc Golf» būs jāveic trases plānošana, apsekojot parku un veicot topogrāfisko uzmērīšanu. Laukuma izveidei tiek atvēlēta praktiski visa parka teritorija. Noteikts, ka trase jāplāno, ņemot vērā konkrētās teritorijas reljefu, ainavu, kokus un ūdenstilpnes, lai apkārtējā vide pēc iespējas mazāk būtu jāpārveido. Saskaņā ar trases projektu Rundāles pagasta pārvalde veiks pameža tīrīšanas darbus parkā. Līdzekļi tam ir paredzēti. Pēc tam uzņēmumam trase jāveido dabā, uzstādot 18 profesionālos disku golfa grozus, kā arī izveidojot izmetiena vietas, lai tās var izmantot dažādos laika apstākļos. Izpildītājam būs jāsagatavo arī informatīvais stends ar lietošanas un drošības instrukciju, kā arī citu svarīgu informāciju, tāpat būs jāuzstāda izmetiena karte no ilgmūžīga materiāla. Vēl «Baltic Disc Golf» būs jāsarūpē 15 disku golfa komplekti nomai.

R. Simanovičs stāsta, ka ideja par disku golfa laukuma ierīkošanu radusies, domājot par to, kā parku attīstīt, kā tam piesaistīt apmeklētājus. Viņš stāsta, ka pašlaik daudzas pašvaldības šādās dabiskās vidēs ierīko tieši disku golfa laukumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, kas nākotnē laukumu varētu apsaimniekot, R. Simanovičs vēl nevarēja precizēt.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Viens no Iecavā esošā disku golfa parka «Mežavoti» īpašniekiem Andris Galītis uzsver, ka trasi nedrīkst atstāt bez kopšanas. Vasarā atklātākās vietas un izmetiena laukumi regulāri jāizpļauj, teritorija jāapseko. «Ja izveidos laukumu un atstās to pašplūsmā, tad sākumā varbūt vēl spēlētāji būs, taču drīz vien pa nātrēm neviens brist negribēs,» piebilst A. Galītis. Ir tādi gadījumi, kad spēlētāji apvienojas klubā, un tas uztur laukumu, taču pārāk gan uz to paļauties viņš neiesaka.

Sazinājāmies ar Jelgavas novada Vilces pagasta pārvaldes vadītāju Andu Dugi, lai noskaidrotu, kā sokas Vilces dabas parkā pašvaldības ierīkotajam disku golfa laukumam. A. Duge stāstīja, ka tas darbojas jau aptuveni piekto gadu, turklāt pavisam drīz esošajiem 12 groziem pievienosies vēl seši, lai varētu rīkot arī starptautiska mēroga sacensības. Laukums esot ļoti apmeklēts. Regulāri tiekot rīkotas arī sacensības. Vietējie iedzīvotāji aktīvi spēlē, daži pat veiksmīgi startējot valsts mēroga sacensībās. Tiem, kas tikai grib pamēģināt uzspēlēt, ir iespēja par maksu iznomāt inventāru. Teritoriju uztur pašvaldība. Tā gan tikusi pļauta un kopta arī pirms laukuma izveides. A. Duge vērtē, ka ideja par disku golfa laukuma izveidi Vilcē bijusi tiešām ļoti veiksmīga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Es tik nesaprot pa kurien viņi skraidelēs pa to aizaugušo parku? Ērces lasīs? Vai tikai kādu laukumiņu attīrīs un izliks šķīvjus? Ak un vēl nezin, kas apsaimniekos, nu būs apsaimniekotājs jāmeklē kā Mežotnes baznīcā, Rundālē jau to pieprot

  36
  2
 2. Kārtējais nepārdomātais naudas izmešanas projekts. (Iz)Saimniekošana nebeidz pārsteigt.

  37
  3
 3. “volejbola tīkls jau mēnesi guļ smiltīs”- tiesa, tā novietošanai “pareizā stāvoklī” 23 tūkstoši nav vajadzīgi un pēc šāda darbiņa lēmējiem pat kafijai neatleks…

  20
 4. ir iespēja, ka nākamajā valdībā NA izmetīs no koalīcijas, tad arī , varbūt, KNAB Jēkabs sarosīsies….

  13
  1
 5. Mums nav naudas nopietnām lietām ,bet te……vai mums izklaides trūkst ?
  Nu jā ,kādu daļu kā parasti varēs atmazgāt un tas tak okmaņa dārziņš ,kamēr pie varas jāslauc, cik var ,diez vai otrreiz ievēlēs (cerams neievēlēs )

  22
  1
 6. Nu kā jūs mīlīši nesaprotat Okmaņpaps ir parūpējies,lai pensijā būtu ko darīt. Viņa māja tak tur tuvu nu lūk aizies pensijā un varēs skraidelēt pa parku un triekt to disku golfu. Tik uz domi papiņ vairs nenāc!

  22
  1
 7. Ja nu tas ir priekšnoteikums tam, lai šis vairs uz domi nenāktu, tad lai ierīko to disku golfa brīnumu. Bet man nez kāpēc šķiet, ka nākamajās vēlēšanās aunapieres atkal varēs balsot par šo personāžu.

  12
 8. Bet nu ir gan dunduki, zinot, ka te nevar volejbola tīklu no zemes pacelt, tad te pēkšņi parku pieskatīs. Iecavas disku golferis jau saka: Ja izveidos laukumu un atstās to pašplūsmā, tad sākumā varbūt vēl spēlētāji būs, taču drīz vien pa nātrēm neviens brist negribēs. Tagad jau te brikšņi ir, nu kas tur tās nātres pļaus? Nu vienīgais Sietiņpaps, tas tam parkam tuvāk dzīvo par papiku zilajā žakete’.

  15
  1
 9. Negatīvo komentāru autori, tupi kà zābaki. Strādājat labāk, nevis pļurkstat, ka viss slikti.

  Piedalieties talkās un palīdzat sakopt Bauskas novadu. Paceliet savas slinkās pakaļas un iesaistieties biedrībās, apvienības un sākat kaut ko darīt, lupatlaši.

  Nevis gaidiet, ka valsts jums ir kaut ko parādā.

  Nodokļus maksājat ? Vai tik sēžat uz soc.pabalstiem nelgas

  11
  18
 10. Tad, kad es redzēšu, ka pašvaldîba ar manu nodokļos samaksāto naudu kārto novadu un uzvedas kā saprātīgs un gādīgs saimnieks, varbūt arī beigšu pļurkšķēt un pacelšu savu pakaļu, bet pagaidām neesmu motivēts pēc garas darba dienas galvaspilsētā, lai nopelnītu, ģimeni uzturētu un samaksātu pašvaldībai ne tos mazākos nodokļus, vēl kaut kur iesaistīties un kaut ko uzlabot. Pats beidz pļurkšķēt.

  17
  4
 11. kādēļ jūs tur domē nevarat pacelt savas slinkās pakaļas, lai sakoptu Ziedoņu parku un izveidotu golfa laukumu, ja jau jums tā vajag? Bet te jums ,izskatās, “īpašās intereses”, apgūstot budžeta naudiņu.

  10
  2
 12. Tur tak kapi.Vācu kapi. Parks ir putnu mājvieta, tieši nekopts parks, patiesībā jau mežs. Kas liedz jebkuram domes darbiniekam par savu naudu savās mājās uzlikt to disku golfa stabu? Būs vajadzīgs, direktors, kasieris, Viziiurban un budžets uzturēšanai?

  10
  1
 13. Un kā tad ar bijušo Bornsmindes ēku, kura ir cieši saistīta ar parku.
  Laikam jau tai būs lemts tāds pat liktenis kā Kaucmindei.
  p.s. Vai tie golferi zin, ka parka teritorijā ir sena apbedījumu vieta?

  13
  1
 14. ka attiecīgās institūcijas cītīgi strādā pie nodokļu reformas un kurš gan ir redzējis, ka šādās “reformās” tiktu samazināti nodokļi ar nolūku papildināt budžetu? Budžetu, ko tik cītīgi ar šādiem un līdzīgiem projektiem tērējusi ne tikai Bauskas novada pašvaldība. Varbūt, nevajadzētu klusēt, bet pieprasīt, kādam nolūkam ir šie naudas apgūšanas projekti, kas seko cits citam?

  4
  1
 15. Cik iedzīvotāju ir kas vispār zin kas tas ir disku golfs?! Sportā sapròtu daudz bet šito spēliti ni ni! Kas tur brauks ceļš slikts, džungļi it kā parkā. Pat kakātavas nav, kādu ēdnīcu vajag! Un kā ar gājēju, velo taciņu no Biržu ielas līdz kapiem Bauskā jau bij jābeidz bet nav sākts! Un kas ar to parku Biržu ielas galā?!

  4
  1
 16. Ja jāizvēlas, vai mežonīgie nodokļi , ārprātīgo elektrību iekaitot, vai stulba un koruptīva naudas šķiešana, tad 95 procenti būs pret stulbiem projektiem un par saprātīgiem un cilvēcīgiem nodokļiem.

 17. Tāds disku golfa laukums ir Vecumniekos netālu no vecā ezera. Bieži esmu Vecumniekos, bet diemžēl lielu piekrišanu tam laukumam neesmu manījusi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.