Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ziedu paklāju festivālā Vecumnieku floristes izcīna trešo vietu

Ventspils starptautiskajā ziedu paklāju festivālā «Ziedu Virpulis», kas norisinājās no 4. līdz 6. augustam Ventspils pilsētas svētku laikā, uzvarēja floristes no Rīgas, bet trešo vietu ieguva Vecumnieku pārstāves. Kopumā savā starpā sacentās 17 floristu komandas no Spānijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Kopējais naudas balvu fonds, kas tika sadalīts starp uzvarētājiem, bija 1600 eiro, portālu informēja pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» pārstāve Rebeka Miksone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizē, ka pirmo reizi starptautiskais ziedu paklāju festivāls Ventspilī notika 2001. gadā, tā idejas autore un dibinātāja ir florista amata meistare, floristikas meistardarbnīcas «Ziedu dizains» vadītāja Riona Ēce. Kopš 2002. gada starptautiskā ziedu paklāju festivāla rīkošana uzticēta daudznozaru uzņēmumam pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts».

«Esam patiesi gandarīti, ka floristi Ventspils starptautiskajā ziedu paklāju festivālā atgriežas gadu no gada. Un vieni no ilggadējiem, uzticamiem un arī vairākkārt apbalvotiem dalībniekiem ir komanda no Vecumniekiem, kas, ja mūsu kopīgie aprēķini neviļ, šogad piedalījās jau 20. reizi,» sacīja R. Miksone.

Pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» apzaļumošanas meistare un starptautiskā ziedu paklāju festivāla ilggadējā koordinatore Inga Reinholde norāda, ka Vecumnieku komanda ir ne vien profesionāla un apveltīta ar lielu izdomu, bet arī ļoti atsaucīga. Šogad Vecumnieku pārstāves startēja ar astoto kārtas numuru, un viņu ziedu paklāja nosaukums bija «Augšā, lejā». Žūrijas vērtējumā komanda saņēma 78 punktus, no otrās vietas atpaliekot vien par 0,1 punktu. «Ziedu paklājs bija profesionāli nostrādāts, un veiksmīgi īstenota ideja, kas atbilda festivāla devīzei «Ziedu virpulis»,» vērtē I. Reinholde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 Vecumnieku floristu veidotais ziedu paklājs «Augšā, lejā». Foto: Inārs Siņicins.

«Šis festivāls ir labs profesionālais izaicinājums. Turklāt interesants ir ne tikai ziedu kārtošanas, bet arī sagatavošanās process – ideju aprobēšana, līdz izkristalizējas viena, ar kuru esam gatavi braukt uz Ventspili un startēt. Un, protams, kopābūšana, pieredzes apmaiņa, redzot, kā strādā citi, kādas idejas īsteno, kādi ir tehniskie risinājumi. Tas ir motivējoši! Latvijā notiek lielāki un mazāki konkursi, floristi darbojas katrs savā novadā, taču starptautiskais ziedu paklāju festivāls mums – floristiem – ir lielākais un daudzskaitlīgākais pasākums Latvijā. Un gala rezultāts visam ir gandarījums par paveikto!» paziņo Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare, Vecumnieku tautas nama floristikas studijas vadītāja Līga Lauriņa.

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Vecumnieku floristes ierindojās otrajā vietā. «Mēs esam «izstaigājušas» pilnīgi visu goda pjedestālu, sākot no tā, ka divus gadus mūsu bērni ir uzvarējuši, esam ieguvušas skatītāju simpātiju balvu, izcīnījušas trešo, godpilno pirmo vietu un arī otro vietu,” pieredzēto raksturo L. Lauriņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.