Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Ziemassvētku kausā» sadancos un sportos Īslīcē un Bauskā

Sestdien, 10. decembrī, Īslīces kultūras namā norisināsies jauniešu tautas deju kolektīvu konkurss «Ziemassvētku kauss». Šogad konkursam pieteikušies 13 kolektīvi, no kuriem divas vietējās novada deju kopas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla informē, ka konkurss norisināsies divās daļās – deju programmā un sportiskajās aktivitātēs. Deju programmu vērtēs žūrijas komisija četru dejas nozares ekspertu sastāvā – horeogrāfe, XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs» un lielkoncerta «Balts» virsvadītāja, Bauskas novada deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne; horeogrāfe, deju pedagoģe, Tautas deju kolektīvu «Saule» un «Kreimenīte» mākslinieciskā vadītāja Ilona Bogdanova; Salaspils, Ķekavas, Olaines un Mārupes novada deju kolektīvu virsvadītājs, jauniešu deju kolektīvu «Ūsiņš», «Austriņš» un «Katlakalns» mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Pēdājs; kā arī Iecavas vidusskolas 5.–6. un 7.–9. klašu tautas deju kolektīvu, Iecavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva «Jezga» mākslinieciskā vadītāja, vairākkārtēja jauniešu deju kolektīvu konkursa «Ziemassvētku kauss» ieguvēja Solveiga Lineja.

Kolektīviem, kuri piedalās konkursā, kopā jāuzstājas ar trim dejām – divas latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas pēc pašu izvēles, kā arī viena obligātā deja. To bija iespējams izvēlēties no divām piedāvātajām, kur viena no dejām ir Gunas Trukšānes horeogrāfijā un folkloras kopas «Dandari» tautas mūzikas apdarē tapusī «Danco», bet otra deja «Jautrais stūris» –  Jāņa Ērgļa un muzikālās apvienības «Raxtu Raxti» tautas mūzikas apdarē.

Kopvērtējuma punktus, lai noteiktu nākamo «Ziemassvētku kausa» ieguvēju, kolektīviem būs iespēja nopelnīt, arī piedaloties dažādās sportiskās aktivitātēs, kuras norisināsies sporta namā «Mēmele» Bauskā.

Iepriekšējais konkurss norisinājās 2019. gadā, kad «Ziemassvētku kausu» izcīnīja Olaines novada Jaunolaines kultūras nama jauniešu deju kolektīvs «Kalējs», kura vadītājs ir Mārcis Zeibots. Šogad šī kopa konkursā piedalīsies kā goda viesis, taču viņu sniegums deju programmā netiks vērtēts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.