Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zināms, kas Bauskas novadā ķers, uzturēs un savāks dzīvniekus

Bauskas novada pašvaldības iepirkumā par klaiņojošo suņu un kaķu, kā arī apdzīvotās vietās ieklīdušu citu dzīvnieku izķeršanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā un nogādāšanu dzīvnieku patversmē uzvarējis nodibinājums «dzivniekupolicija.lv» (dzīvnieku patversme «Ulubele») ar kopējo līgumcenu 41 820 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietvaras izsludinātajā konkursā pieteicās divi pakalpojumu sniedzēji, bez «dzivniekupolicijas.lv» savu piedāvājumu iesniedza arī biedrība «Dzīvnieku glābšanas dienests», kuras izcenojumi bija krietni zemāki – 31 997 eiro bez PVN. Bauskas novada pašvaldības iepirkumu komisija izvērtēšanas procesā secināja, ka minētais pretendents no dalības iepirkumā ir izslēdzams, jo biedrībai «Dzīvnieku patversme «Mežavairogi»», uz kuras iespējām pretendents balstījās, piedāvājumu iesniegšanas termiņa pēdējā dienā bija nodokļu parāds, tai skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāds, kas kopsummā pārsniedza 150 eiro.

Foto: Bauskas pašvaldība


Saskaņā ar noslēgto līgumu «dzivniekupolicija.lv» savus pakalpojumus Bauskas un Vecumnieku apvienībā nodrošina ar 2022. gada 1. janvāri, Rundāles apvienībā – ar 1. februāri, bet Iecavas teritorijā – no šī gada 3. marta.

Bauskas pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis iedzīvotājus aicina par klaiņojošiem, bezpalīdzīgā stāvoklī nokļuvušiem, kā arī par savainotiem un mirušiem dzīvniekiem, kas konstatēti Bauskas, Rundāles un Vecumnieku administratīvajās teritorijās, ziņot Bauskas novada pašvaldības policijai pa tālruni 20278188, bet par konstatētajiem dzīvniekiem Iecavas administratīvajā teritorijā – Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļai pa tālruni 67937102.
Nodibinājums «dzivniekupolicija.lv» arī pērn apkalpoja Bauskas novadu, bet gadu iepriekš sadarbojās ar «Dzīvnieku patversmi «Mežavairogi»» (izveidojoties nodokļu parādam, «Mežavairogi», lai varētu startēt iepirkumos, reģistrēja citu biedrību – «Dzīvnieku glābšanas dienests»).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka 2021. gadā «dzivniekupolicija.lv» uz līguma pamata Bauskas novada teritorijā izķēra un nogādāja patversmē: 15 suņus, 95 kaķus, septiņus citus dzīvniekus, 24 mirušus dzīvniekus.

B. Ostrovskis uzskata, ka nebūtu korekti publiskā telpā salīdzināt vienu vai otru pakalpojumu sniedzēju. «Pašvaldības policija izmanto to pakalpojumu, kas ir izvērtēts iepirkuma procedūrā. Salīdzinājums nebūs objektīvs arī no aspekta, ka ik gadu ir atšķirīgs izsaukumu skaits – vienu gadu dzīvnieku ir vairāk vai iedzīvotāju aktivitāte lielāka, un otrādi – mazāks izsaukumu skaits vai sarūk iedzīvotāju aktivitāte,» teic B. Ostrovskis.

Ar «dzivniekupolicija.lv» pagājušajā gadā sadarbojās arī Vecumnieku novada (agrākā) pašvaldība. Vietvaras pārstāve Gija Spula pavēstīja, ka 2021. gadā Vecumnieku novada teritorijā tika notverti un nogādāti patversmē deviņi suņi un 23 kaķi. Atbilstoši Veterinārmedicīnas likuma prasībām pašvaldība savā teritorijā nodrošināja arī bezsaimnieka dzīvnieku līķu savākšanu/ iznīcināšanu un ievainotu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku savākšanu un nogādāšanu dzīvnieku patversmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz patversmi pērn aizvesti divi stārķi, divi stirnu buki un viena meža pūce. Vecumniekos parūpējās arī par bezsaimnieku kaķu sterilizāciju, šis pakalpojums tika uzticēts SIA «Ķepas». Pērn minētais uzņēmums notvēra un pēc sterilizācijas nogādāja izķeršanas vietā desmit kaķus. Pašvaldību iepriekšminēto pakalpojumu sniedzēju darbība apmierināja, pretenziju nebija, apliecināja G. Spula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Beata Logina informēja, ka līdz 3. martam Iecavai vēl ir spēkā līgums par dzīvnieku patversmes pakalpojumiem ar biedrību «Dzīvnieku glābšanas dienests».

Pamatojoties uz spēkā esošo līgumu, bezsaimnieka, klaiņojošu dzīvnieku izķeršana un izmitināšana dzīvnieku patversmē jānodrošina 24 stundas diennaktī darbdienās, brīvdienās un svētku dienās. Izķeršana jānodrošina ne vēlāk kā divu stundu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas.

Pēc Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas apkopotajiem datiem, pagājušajā gadā saņemta dažādu veidu informācija un izsaukumi saistībā ar klaiņojošiem dzīvniekiem – 114; sākti 18 administratīvo pārkāpumu procesi par Dzīvnieku aizsardzības likuma neievērošanu; patversmē nogādāti 67 dzīvnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūdzību nav bijis, policija ir apmierināta ar sadarbību. Patversme strādājusi korekti, vienmēr viss paveikts noteiktajā laikā. Par tiem dzīvniekiem, kas nodoti atpakaļ saimniekiem, meklējot ar mikročipu datiem, finansējums nav iekasēts.

Arī Rundāles novadā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu bija noslēgts līgums ar biedrību  «Dzīvnieku glābšanas dienests», 2021. gadā bijušā Rundāles novada teritorijā kopumā tika sagūstīti 26 dzīvnieki – trīs suņi un 23 kaķi.

Foto: no albuma, no Bauskas novada/facebook.com, no dzīvnieku patversmes “Ulubele” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.