
Bauskas iedzīvotāju konsultatīvā padome 22. janvārī sanāksmē kopienas centrā «Pasta 5» atskaitījās par aizvadītā gada notikumiem, reizē uzklausot pilsētas nodaļas vadītāja Gata Pauniņa teikto.
Uz tikšanos bija ieradušies 11 iedzīvotāju padomes locekļi, septiņi iedzīvotāji un G. Pauniņš.
Padomes priekšsēdētājs Dāvis Eimuss pastāstīja par padomes dibināšanu, aizvadītajām sēdēm un komunikāciju ar pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem. Viņš izcēla divas prioritātes, kas svarīgas komunikācijā ar pašvaldību – Strautnieku ielas pārbūves projekts un trotuāra būve Jauncodē.
Padomes vērtējumā ir vairāki panākumi sadarbībā ar pašvaldību, tai skaitā Lauras Ikertes dalība Dreņģera sētas projekta apspriešanā. Padomes pārstāvji piedalās Bauskas novada uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdēs. 7. janvārī sākta Dambja ielas laukuma pārbūve, lai padarītu to pieejamu cilvēkiem ratiņkrēslos. Kā panākumu nosauca arī informatīvo zīmju izvietošanu pie būvniecības objektiem, kurus padome aicināja pašvaldībai sagatavot, lai cilvēki zinātu, kā nākotnē izskatīsies topošais projekts.
Panākta vienošanās, ka padomi nākamajā gadā iesaistīs kailgliemežu apkarošanā un pilsētā grāvjus pļaus abās pusēs, ne tikai ielas malā. Padomei top komunikācijas plāns, kur piedalās arī citi.
«Turpinām diskutēt ar domi, kā pareizi veidot komunikāciju, lai virzītu iniciatīvas. 15. janvārī piedalījāmies iedzīvotāju padomju nolikuma darba grupā,» informēja D. Eimuss.
Pašvaldības pārstāvis Gatis Pauniņš pastāstīja par pilsētas prioritātēm 2026. gada budžetam. Par to izpildi pašvaldība vēl spriedīs. Sarakstā ir Rātslaukuma labiekārtošana, Saules ielas kāpņu pārbūve, Plūdoņa ielas pārbūves projekta izstrāde, ielas seguma remonts Vītolu ielā, ceļa seguma atjaunošana ar dubulto virsmas apstrādi Upes ielā un divu gājēju luksoforu uzstādīšana Kalna un Zaļajā ielā pie apļa Pionieru ielā 2 un gājēju pārejai pie Zaļās ielas 2. Viņš atzina – plāni ir viens, bet, vai izdosies rast finansējumu, cits jautājums.
G. Pauniņa teiktais izraisīja neizpratni no padomes locekļu puses. Lai arī Bauskas iedzīvotāju padome 30. decembrī rosināja rīkot publisku apspriešanu par satiksmi Strautnieku un Baznīcas ielā vecpilsētā, izrādījās, ka pašvaldība jau ir pieņēmusi lēmumu Strautnieku ielā veidot vienvirziena satiksmi no Plūdoņa uz Rīgas ielu, novirzot pilsētā iebraucošo plūsmu pa Rīgas un Baznīcas ielu. G. Pauniņš sacīja, ka šāds lēmums pieņemts pēc sarunām ar Strautnieku ielas iemītniekiem, bet padomes pārstāvji norādīja, ka tagad būs jāsāk runāt ar Rīgas un Baznīcas ielas iedzīvotājiem.
Bija diskusijas par kreisā pagrieziena atjaunošanu uz Kalna ielas, bet, vai šī ideja ir pamatota, to vēl padomes locekļi plāno noskaidrot.
Diskusijas notika arī par plānu Pilskalna ielu no Kraujas līdz Parka ielai pārveidot par divvirzienu brauktuvi. Bauskas iedzīvotāju padome aicināja vispirms rīkot satiksmes auditu, lai uz tā pamata pēc tam var rīkot sarunas ar iedzīvotājiem. G. Pauniņš paziņoja, ka projekts jau top un auditu organizēs vēlāk. Bauskas iedzīvotāji, kuri piedalījās sēdē, aicināja vismaz noorganizēt iedzīvotāju aptauju pašvaldības mobilajā aplikācijā.
Sanāksmes dalībnieki aprakstīja situāciju, kas veidojas Zaļās, Vītolu un Upmalas ielas krustojumā, kur viedie luksofori reizēm dod «zaļo koridoru» mašīnu plūsmai pa Zaļo ielu, ja Vītolu un Upmalas ielā nav automašīnu. Tad gājēji nevar sagaidīt zaļo gaismu uz pārejas. Viena sanāksmes apmeklētāja gan norādīja, ka pie luksoforiem ir sensori gājējiem – esot vienkārši jāpakustina rokas, lai tie noreaģētu un pārslēgtu gaismu.
Bauskas iedzīvotāju padome turpinās darbu un 2026. gadā cer uz rezultatīvāku komunikāciju ar novada pašvaldību.